Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nőgyógyászati vizsgálat? Nem...

Nőgyógyászati vizsgálat? Nem értem hogy, hogy vizsgálnak!

Figyelt kérdés
Az elmúl 2 évben sokszor voltam nőgyógyászati vizsgálaton és mindig megnéztek talán "mikroszkóppal" és többször mondták, hogy kicsit gyulladt a méhszáj, nagyon gyulladt, és volt hogy hüledezett az orvos, hogy milyen csúnya a méhszáj, kétszer - háromszor szültem kérdezte. (Nem szültem egyszerse és nem volt abortuszom se.)Most viszont a magán nőgyógyászom megkérdezte hogy, milyen panaszaim vannak és említettem, hogy sokszor mondják, hogy be van gyulladva a méhszájam. Erre a doki azt kérdezte, és azt honnét tudják? Nem értem, nem egyértelmű hiszen benéznek azzal a kis műszerrel. A kérdésem az, hogy most a gyulladást szabad szemmel ezzel a géppel szokták másnak is látni, vagy ehhez az orvoshoz ne menjek? Levette a citologát és csak abból fogja tudni? Nekem mindig van folyásom (bocs, hogy kiírtam)nem értem, hogy ezt miért nem tudják rendbe tenni. Mások hogy intézik ezt, hogy oldják meg?

2016. jún. 28. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is meg tudták állapítani, ha gyulladt volt a méhem vagy egyes részei. Én már szültem, a szülés után 2 hónappal gyulladt be, tapogatásból és benézésből lehet tudni, mert felpuhul a méh a gyulladástól.


A folyás témán viszont segítene a szülés.:) Nekem mindig volt folyásom (ami természetes), de néha volt visszatérő hüvelygombám is, a szülés után mintha elvágták volna.:)

2016. jún. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Modernebb dokinkál van olyan műszer, egy ilyen nagyitós kamera amivel jól lehet látni hüvely belsejét, a méhszájat. Olyan dokinál is voltam már, akinél nagy lcd monitoron ki van vedítve HD-ben a sunád, hát, azt annyira nem jó látni :D Sima mezei háziorvosnál lehet nincs ilyen műszer, de az fura, hogy még csak nem is tud róla, hogy másnak van.
2016. jún. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

nekem simán műszer nélkül megmondták, hogy be van gyulladva! acsa vagy mi és már látta is. igaz terhesen. véreztem, azért mentem. előtte már a nőgyógyászom észrevett egy méhszájsebet, ugye az gyulladt be...


egyébként most terhes vagy? mert ha be szokott úgy gyulladni a méhszájad, hogy nem szültél még akkor az nagyon ne jó. 3 dolog miatt lehet, nemi betegség, rák megelőző állapot vagy méhnyakrák, illetve sérülés ami ugye a szüléskor keletkezhet.

nekem szülés után lett méhszájsebem, így is rettenetes volt a második terhességem, mert folyton véreztem miatta ami ugye nagyon ijesztő, gyakorlatilag heti 2x rohantunk, semmi szex, semmi emelés, csak fekvés, mindez gyerek mellett... szóval ha még nem estél teherbe akkor mindenképpen hozasd rendbe, kezeltesd ki a méhszájadat, nehogy úgy járj mint én!

2016. jún. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat! Megkérdezhetem akinek be volt gyulladva az kapott gyógyszert rá? Egyébként 20 éve volt méhszájsebem és azt Ő fagyasztotta le. Most említettem és azt mondta, olyan hogy, méhszájseb olyan nincs is! Megkérdezte és segített? Mondtam, hogy igen. Na, akkor jól csináltam. Nekem ez kicsit fura. Olyan érzést kelt bennem, mintha nem lennék jó orvosnál.
2016. jún. 28. 13:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Meglehet nezni termeszetesen. Nekem is eszrevette komolyabb muszer nelkul
2016. jún. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is többször volt gyulladásom és rögtön észre is vette.Valószínűleg van látható jele is pl kipirosodás.
2016. jún. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valszeg akkor éppen nem volt látható jele a gyulladásnak, olyankor csak kenetböl lehet kimutatni, vagy tényleg nem ért hozzá, de ezt nehéz lesz kideríteni. A folyás normális dolog, sőt szükséges a szexhez, de a teherbeeséshez is. Én nappalra tisztasági betétet használok, éjszakára pamutbugyit hordok, normál bugyi, nem tanga, betét nélkül, így nagyon jól szellőzik, nekem ez csökkentette a fehérfolyást.
2016. jún. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy kis műszerrel nézett meg, aminek nagyító van a végén. Kolposzkóp azt hiszem. És hüvelyi ultrahanggal is.
2016. jún. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!