Mi lesz velem, ha terhes vagyok, de megszünik a munkahelyem?

Figyelt kérdés

ugynéz ki, hogy ahol dolgozom (ruházati bolt) lassan 2 éve,megfog szünni.ezt nem mondták,de vannak erre utaló jelek.viszon én babát szeretnék hamarosan.a kérdésem ha tudja esetleg valaki,hogy mivan ilyenkor?terhes leszek majd bezár a bolt.gondolom maga a kft attól még megvan vagyis kirugni nem rughat ki nem?

hogy fogok gyest tgyást és gyedet kapni ?

Köszönöm a válaszokat



2017. márc. 22. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy hogy az az egy bolt zár be vagy megszűnik a kft?

És nem mindegy hogy már terhes vagy e a megszűnéskor?

2017. márc. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha megszűnik, szerintem az állásod is megszűnik. Ez nem kirúgás, de jogilak kb. ugyanannyi. Ha utána valahány napon belül (talán 40, de nem emlékszem) szülsz, akkor semmi gond nincs. Ha később, akkor csak gyes és csp. jár.
2017. márc. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jobban jársz ha gyorsan keresel másik munkahelyet és pocit toljátok a babaprojektet
2017. márc. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jobban jársz ha gyorsan keresel másik munkahelyet és picit toljátok a babaprojektet
2017. márc. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha a bolt szűnik meg, nem pedig a cég, akkor a munkáltató vagy felmond Neked, vagy másik boltban ajánl munkát.

Ha a másik boltban ajánl munkát és Te nem fogadod el (jogod van hozzá), akkor szintén elbocsát.


Ha a cég szűnik meg, akkor a megszűnés napjával a munkaviszonyod is automatikusan megszűnik. Ez nem felmondás, kirúgás stb. hanem automatikus megszűnés végelszámolás/felszámolás miatt.


CSED-re akkor vagy jogosult, ha a biztosításod fennállása alatt szülsz, vagy annak megszűnését követő 42. napig megszülsz. Ha még a munkaviszony (biztosítás) ideje alatt leszel jogosult CSED-re, akkor automatikusan jár a GYED is utána még akkor is, ha közben megszűnik a munkaviszonyod. Ha a jogviszony megszűnését követő 42. nap valamelyikén leszel jogosult CSED-re, akkor GYED már nem jár, csak GYES.


Ha a fenti feltételek egyike sem teljesül, akkor csak GYES-re leszel jogosult.


Fontos információ, hogy a CSED-et a szülés várható ideje előtt 4 héttel már lehet igényelni. Ha ez az időszak még a biztosítás fennállásába beleesik, akkor jár a CSED és a GYED.


A CSED-hez és GYED-hez egyéb feltételeknek is teljesülniük kell, legalább 365 nap biztosítási idővel kell rendelkezned az ellátásra jogosultságot megelőző 2 éven belül.

2017. márc. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Ha a másik boltban ajánl munkát és Te nem fogadod el (jogod van hozzá), akkor szintén elbocsát."


Kiegészítem magam: Ha ez áll fenn és Te már terhes vagy, akkor nem bocsáthat el. Ha nem tud munkát biztosítani, akkor állásidőre köteles (munkavégzés nélkül is) bért (távolléti díjat) fizetni.

2017. márc. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hallottam olyat is, hogy a kft nem szünhet meg,ha van egy foglalkoztatottja aki terhes.van másik bolt a kft nevèn,de azt eladja.
2017. márc. 23. 23:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok.Azért az jó ha mindenki tudja hogy 2016 január 1-től a baba fél éves korától teljes munkaidő mellett is igénybe lehet venni a gyedet..Tehát ha anya munkanélküli és csak gyesre jogosult akkor érdmes ha apa veszi igénybe a gyedet..Vagy az a fél akinek magasabb a bejelentett jövedelme vagyis magasabb gyedre jogosult..Mi is így csináltuk..Volt munkahelyem ahova nem tudok visszamenni és minimálbérre voltam bejelentve.Mivel a párom magasabb bérrel van bejelentve ezért amint a kislányom fél éves lett ő igényelte a gyedet ami mellett továbbra is dolgozhat de így lényegesen többet kapunk..
2017. márc. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia köszi az infot ez jol jön😀

Elèg ha csak èlettársi viszonyba vag,unk vagy fèrk felesèg kell hogy legyünk?

2017. márc. 24. 21:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Saját gyermeke, háztartásában neveli, tehát jogosult rá.


Egy cég akkor szűnik meg, ha felszámolják, vagy végelszámolják. Ez teljesen független attól, hogy van-e dolgozója, vagy nincs, az milyen állapotban van, van-e boltja, vagy nincs.


Felszámolás akkor van, ha a cég fizetésképtelen. Ezt kérheti maga a cég tulajdonosa, és bárki más, aki hitelezett a cégnek, de nem fizették ki.

Végelszámolás akkor van, ha a tulajdonos úgy dönt, hogy befejezi tevékenységét. Ha végelszámolnak, akkor minden tevékenysége megszűnik, még akkor is, ha 8 boltja van, vagy akár 200 dolgozója.


Ha még az előzőek előtt értékesíti a céget, akkor az új tulajdonosra szállnak a jogok és kötelezettségek. Ha ő meneszt Téged, szíve-joga, ha van rá kézzelfogható indoka. Persze figyelembe véve a törvényben előírt korlátozásokat is. Ha a törvény nem engedi a menesztésed, akkor nem is teheti meg, még ő sem.

2017. márc. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!