Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Az orvosom cisztát talált. Ez...

Az orvosom cisztát talált. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

kedden rendel az orvosom de kicsit türelmetlen vagyok mert babát akartunk és ez lett helyette :(

látott egy 20x20as cisztát és elküldött a laborba a papiron ez van: CA 125 10,90 U/ml

nem tudjátok ez jó vagy rossz?



2017. márc. 23. 12:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Ez egy tumormarker vizsgálat, alapvetően tök felesleges, az én dokim totál hülyeségnek tartja (egyszer egy másik orvos küldött el ilyen vizsgálatra, ráadásul pozitív is lett, rendesen beparáztatott, de a dokim megnyugtatott, hogy millió okból lehet pozitív, nem valószínű, hogy petefészekrák - nem is az volt).

Szóval azt nézték meg, hogy a ciszta daganat-e, vagy tényleg csak ciszta. A lelet alapján ez tök negatív. Nem is értem, miért kértek ilyen vizsgálatot, a ciszta amúgy rendkívül gyakori, a meg nem repedt tüszőből alakul ki.

A lényeg, hogy semmi baj nincs veled, viszont ha rendszeres, akkor tüszőrepedési gondot jelez, amit viszont kezelni kell.

2017. márc. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. márc. 23. 13:21
 3/24 anonim ***** válasza:

Ne aggodj velem is ketszer elofordult. Semmi baj

Nekem 33mes volt (30mmtol szamit amugy cisztának) igazabol 30mm alatt csak cisztikus keplet.:-)

Elfog mulni

Nekem 4 nap kesessel megjott.

Aztan ra 2 honapra 44mmes cisztam lett akkor azert mentem dokihoz mert 46 napra jott meg 31 nap helyett. Akkor norcoluttal jott meg de eltunt a ciszta pedig az mar kozepes volt. Sőt majdnem nagy! Mi is babat szeretnenk

Oktoberben kezdtuk es azonnal késett is azt hittem baba erre csak ciszta...azta december vegen ugyanez csak nagyobb. Most clostit kaptam ez az elso kura es mára nem várom. Bizom ebben a 3 kúrában h vmelyik sikerilul. Drukkolok nektek ne aggodj. :)

2017. márc. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
igazábol ugy derült ki hogy nem volt normális a mensim csak barna és a tünetek miatt terhességre gyanakodtunk. erre kiderült hogy ciszta
2017. márc. 23. 13:32
 5/24 anonim ***** válasza:
1. vagyok és én azt javasolnám, hogy olyan nőgyógyászt keress, aki endokrinológus is egyben, mert akkor ha van hormonális probléma, akkor azt tudja kezelni. (Egyébként nekem akkor voltak cisztásodási problémáim, amikor még nem terveztem gyereket, úgyhogy a dokim fogamzásgátlót javasolt, ami tényleg meg is oldotta a dolgot - később sem tért vissza a cisztásodás, pedig korábban minden hónapban volt.)
2017. márc. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

1essel egyetertek de nem feltetlen abbol alakul ki a ciszta nálam repedt 2 tuszo baba nem lett de ciszta mégis. 2 tuszom volt osszesen amit lattunk szval nem is ertem.:S 2 naponta jartam uh ra

13-15-17-19 napokon

17 nap volt a repedés

2017. márc. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
De ha fogamzás gátlot szedek akkor egy darabig nem lehet gyerekem
2017. márc. 23. 13:36
 8/24 anonim ***** válasza:

En meg pont nem ajanlom a fog.gatlot nekem az csak jobban bekavart ezt a dokiddal kitaláljátok h mi a legjobb számodra. En soha tobbe nem szedek fogigátlót. Max ha vegre sikerulnek a babák..de eddig az elso sem jon.:(

Szval sztem a dokidtol kerj tanacsot. De ha csak most az egyszer volt ez akk nem hiszem h gond lesz. Vagy kérd meg h nézzetek egy peteérést!

2017. márc. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
A dokim is fogamzás gátlot mondott de mondta ismerősöm hogy ha babát szeretnék akkor ez igy elég macera
2017. márc. 23. 13:42
 10/24 A kérdező kommentje:
Nézzetek nyugodtam bolondnak de bemeselte az egyik barátnőm hogy lehet kora terhesség. van ilyen?
2017. márc. 23. 13:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!