Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Az orvosom cisztát talált. Ez...

Az orvosom cisztát talált. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

kedden rendel az orvosom de kicsit türelmetlen vagyok mert babát akartunk és ez lett helyette :(

látott egy 20x20as cisztát és elküldött a laborba a papiron ez van: CA 125 10,90 U/ml

nem tudjátok ez jó vagy rossz?



2017. márc. 23. 12:48
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

# 6: Jogos, a ciszta lehet sárgatest-ciszta is, ami viszont egyáltalán nem okoz teherbeesési problémát, hiszen akár terhesség mellett is lehet.


Ez egyben válasz a # 10 kérdésre is: elvileg lehet koraterhesség MELLETT is ciszta, de önmagában a ciszta még nem jelez terhességet. Az nem kizárt, hogy még nem látszott a terhesség ÉS mellette sárgatest-ciszta alakult ki.


# 9-re: sokkal nagyobb macera a hormonsor, meg a tüszőrepesztő injekciók, mint 3 hónapig fogamzásgátlót szedni (ilyen esetben kb. annyi ideig kellene) és utána rögtön lehetne próbálkozni, megnövekedett eséllyel. Nem hülyeség ez, nekem és több ismerősömnek is bevált - orvosi javaslatra - ez a megoldás.

2017. márc. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Hat nemtudom nekem a fog.gatlo okozta a legnagyobb macerat. Sztem nemtuljo orvos aki ezzel szeretné megoldani. Utána kell nézni mi a gond es azt helyretenni. :/ mindenki más...

Az pedig nem sárgatest cysta volt sajnos :)

2017. márc. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Kiváncsi vagyok mi lesz ebből de remélem semmi baj
2017. márc. 23. 14:22
 14/24 anonim ***** válasza:
# 12: Hát a dokim nőgyógyász-endokrinológus, 20 éve járok hozzá és eddig még minden problémámra talált megoldást, pedig volt már jópár. Olyankor is tudott segíteni, amikor 5 másik orvos széttárta a karját. (Sok más páciensét ismerem, mindenki hasonlókról számolt be, több meddőségi esetet megoldott már.) Az én esetemben a fogamzásgátló valóban megoldást jelentett, ahogy ígérte. Szóval nem mondanám, hogy ettől rossz doki lenne.
2017. márc. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
az eredmény amit fönt irtam az tuti ciszta?
2017. márc. 23. 14:49
 16/24 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy lehet-e petezsákot cisztának nézni, akkor a válasz egyértelműen nem. A terhességnek a méhedben kellene lenni, ez meg a petefészekben van, vagy (rosszabb esetben) a petevezetőn alakult ki valamilyen elváltozás (hidro- v. sactosaphinx), de az nagyon ritka és egyáltalán nem jó jel. Tapasztalat, hogy nem lehet ultrahangon egyértelműen megállapítani, hogy pontosan hol van a képlet, a petevezetőn, vagy a petefészekben, de azt egyértelműen lehetne látni, ha a méhben lenne. Szóval a képlet, amit az UH-n láttak, mindenképpen olyasmi, aminek nincs ott a helye. A legjobb esetben sárgatest-ciszta. Rosszabb esetben bármi más. Mindenesetre nagy rá az esély, hogy szépen felszívódik.
2017. márc. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ami az egyik embernek segít, az a másiknak nem. Szerintem ne itt távgyógyítsunk, hanem a kérdező menjen el szakorvoshoz és az ő véleményét vegye figyelembe.
2017. márc. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
# 17: A kérdező szakorvosa javasolta a fogamzásgátlót, amit ő nem akar megfogadni. Én csak az ezzel kapcsolatos tapasztalataimat írtam le, hogy nekem bevált.
2017. márc. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Menni fogok orvoshoz hétfön kell mennem csak addig érdekel más tanácsa és tapasztalata :)
2017. márc. 23. 15:18
 20/24 anonim ***** válasza:

Hát igen, én pont azt akartam javasolni, kérdező, hogy ha ennyire nem bízol az orvosodban, akkor keress egy másikat...


Amúgy azért én nem legyintenék egy cisztára, nekem több ismerősöm volt, akit műteni kellett a ciszta miatt. Sajnos részleteket nem tudok, de ketten is így jártak.

2017. márc. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!