Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 3. Napi vérvételem eredményei:...

3. Napi vérvételem eredményei: tsh 1,810mlU/L fsh 7,3IU/L lh 7,6 IU/L prolaktin 147 mlU/L ösztradiol 166 pmol/L valaki tudná értékelni mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
Lehet rajtam segíteni?

2017. ápr. 3. 22:27
1 2
 1/19 anonim válasza:

Ha az LH magasabb, mint az FSH, az PCO-ra utalhat, illetve az LH értékének 7 alatt kellene lennie.

Az FSH az ovarium stimuláhatóságát mutaja.Általában 6 alatt kiváló, 6-9 jó, 9-10 még megfelelő, 10-13 nehezen stimulálható, 13+ nagyon nehezen stimulálható.

A PCO-sbetegek kivizsgálásakor az FSH/LH arányt is nézik. Ez az arány normálisan kb. 1:1

2017. ápr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ezek szerint gyanús a pco? Stimulálható vagyok?
2017. ápr. 3. 23:03
 3/19 anonim ***** válasza:

Ugyan már, PCO akkor esélyes, ha az LH kb kétszerese az FSH-nak. Itt tökéletes az 1:1 arány. A prolaktin kicsit kevés, az lehet IR vagy mellékvese-kimerülés (magas kortizol) miatt.

A TSH majdnem jó, bár 1-1,5 között ideális.

2017. ápr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Lehet akkor rajtam segíteni? Még annyi hogy a progim alacsony, de ugy tudom arra majd irnak fel utrogestant, nagyon érdekelne mennyire vagyok esélytelen a babára hormonszemponntból? Átjárható vagyok, mi jöhet még szóba ami az oka lehet a terméketlenségemnek?
2017. ápr. 4. 08:52
 5/19 A kérdező kommentje:
Ja azt tudom még hogy van olyan mikor a hüvely spermaellenes, ezeken kívül mi lehet még?
2017. ápr. 4. 08:56
 6/19 A kérdező kommentje:
Kiváncsiság hajt, minden eredményem meg van de konzultációm az orvossal csak májusban lesz...
2017. ápr. 4. 08:57
 7/19 anonim válasza:
Azt nem írtad, hogy hány éves vagy. Az Fsh szint az évekkel emelkedik, 7,3 egy kicsit magas, de nem vészes, az amúgy is ingadozik. Miért csak májusban fogsz beszélni az orvossal? Ilyet nem is hallottam, hogy akkor ad időpontot. Keress más orvost is, akkár többet is.
2017. ápr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
28 éves vagyok, magánorvosra nincs pénzem, budai meddőségi központba járok, azért lesz májusban a konzi mert ápr 24én még lesz egy rákszűrésem pesten, (van nekem de csak a sajátjukat fogadják el) aznap adnak időpontot majd konzira és ahogy észrevettem kb 1 honapon beluüli időpontokat osztanak
2017. ápr. 4. 09:29
 9/19 anonim ***** válasza:
Az alacsony progeszteronnak oka van. ÁLtalában IR vagy mellékvese-kimerülés (magas a stresszhormon szintje). Keress jó endokrinológiust, aki képes komplexen kezelni, nem csak tünetenként. Amúgy nem olyan véeszesek ezek az értékek szerintem.
2017. ápr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! További válaszok is érdekelnek bármi tanács! Endokrinológust azt tervezem hogy felkeresem(a meddőségi centrumban jól tudják kezelni a hormonproblémákat?) vagy inkább az Endokrinológus? Ja az kimaradt még hogy a férjemnek jók voltak az eredményei 2 szer volt spermavizsgálata mind a 2 szer 100 millió volt aminek 80%a aktívan mozog
2017. ápr. 4. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!