Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ti hogyan maradtok pozitívak,...

Ti hogyan maradtok pozitívak, ha nem tudtok teherbe esni?

Figyelt kérdés
2 éve próbálkozunk, és egyszerűen nem akar összejönni a kistesó. Számos vizsgálaton voltunk, közben egyszer sikerült a teherbeesés, de a 10. héten sajnos elhalt, missed ab lett a vége. Azóta minden hónapban újra csak a fájdalom, reménytelenség, csalódás, vágyakozás... Kisfiam minden nap kérdezi, hogy mikor lesz testvére, olyan nehéz ez... Kérlek ne írjátok, hogy ne siránkozzak, van már egy gyerekem... ugyanúgy bármit megtennék azért hogy legyen a második is. Csak kezdem elveszíteni a reményt.

2017. ápr. 27. 14:12
 1/8 anonim válasza:
31%
Ha rágörcsölsz a gyerek témára,annál jobban nem fog összejönni.Ne akard annyira,vedd lazábban a dolgot,tudom nem könnyü,de igy csak megnehezited a teherbe esést.Mi is sokszor probálkoztunk,annyira akartam rengeteget sirtam,és a végén kezdtem elengedni a dolgot már nem törödtem annyira evel a terhességi témával mert azt hittem már lehetetlen,és a legnagyobb meglepetésemre,pozitiv tesztem lett,örömömben elsirtam magam.Azóta is van egy 3 éves fiam.Ugy sok sikert fel a fejjel.
2017. ápr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyunk mi is. Nekem erőt ad, hogy a szüleimnek is 7 évente sikerült osszehozni minket. Emellett a fiunk is erőt és reményt ad, hiszen ő már itt van, tehát a testem tudja, hogy mi a dolga. Fontos a férjem biztató hozzáállása, hogy mellettem van a vizsgalatoknal, teszteknél stb. De az alaptemperamentum is sokat számít. Én optimista ember vagyok alapból is. És ami a legfontosabb, hogy értékelem, amim van. A szülés óta kétszer volt erős gyanú arra, hogy rákos vagyok. Azok a hetek, amíg vártam a szövettani eredményre sok mindent átrendeztek a fejemben. Ami még könnyíti a helyzetemet, hogy fiatalok vagyunk (27 és 29 evesek). És a férjem rendben van. Májusban kezdjük az első inszeminációt. És komolyan mondom, hogy talán a kíváncsiság a legjobb szó arra, amit most érzek. Nem félek, nem aggódok, hanem kíváncsi vagyok, hogy mit tesz a testemmel a stimulacio stb.
2017. ápr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én elengedném egy időre a dolgot, ha nem akartok (még) lombikozni vagy örökbe fogadni.

Kisfiad gyerekkorára nem emlékezhetsz úgy vissza, hogy egy meg nem lévő gyerek várásával töltöttétek.


Egy gyerek meg arról beszél minden nap, amivel törődnek körülötte. Nem tudod, mikor lesz kistesó, mert a gólya kicsit szabadságra ment, sokat dolgozott mostanában. Remélitek, hogy hamar kipiheni magát, és jönni tud felétek is! Ennyi.


Van egy egészséges gyereked! Törődj vele, élvezd!

2017. ápr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindhármótoknak, mindegyikőtök más oldalról közelítette meg, de ugyanaz volt a lényeg: az elengedés. Nem könnyű, tudom én is hogy ezt kell tennem. Csak annyira AKAROM... lemondani soha nem fogok róla, de pihentetni talán tudom kicsit a témát. Kívánom nektek is a legjobbakat!
2017. ápr. 27. 20:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Olyat, hogy nem "rágörcsölni" és elengedni nem lehet szerintem csak akkor ha feladod, nem próbálkoztok tudatosan, vagy csak egy időre abbahagyjátok a tudatos próbálkozást és élitek az életetek. Nekem 1,5 év próbálkozás után jöttek össze a babók, minden hónap nehezebb és nehezebb volt, én nem tudtam nem gondolni rá, csalódott, mérges voltam minden sikertelen hónapban. Az ötödik inszeminációm sikerült, de akkor már alig bíztam benne, a férjemnek nem lett valami jó spermaeredménye. A lombik 2 hónap múlva lett volna, lehet ez volt az oka, hogy már nem reménykedtem annyira, nem bíztam el magam. De azért ugyanúgy számoltam a napokat, figyeltem, hogy nincs-e vm tünet stb. még így sem tudtam nem rágörcsölni. Ezt szerintem csak az tudja, aki átélte, hogy nem lehet nem görcsölni rajta. Nem szabad feladni, elhiszem, hogy nehéz, főleg, hogy volt egy sikertelen terhességed. Bízz benne, ne add fel, sikerülni fog! Ha már van egy gyermeked és volt egy sikertelen terhességed biztos vagyok benne, hogy lesz új babád :)

A sors türelemre tanít és nekünk türelmesnek kell lennünk.

Kívánom, hogy sikerüljön :)

2017. ápr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Őszintén? Sehogy! Én nem tudok pozitiv lenni, gyakorlatilag a 3 év alatt egy sárkány lett belőlem, ami csak akkor csillapodik, amikor megcsillan egy kis remény. Most készülünk a harmadik lombikra, és most emiatt nyugodt vagyok, de borzalmas időszakokon vagyunk túl. Az egyetlen szerencsém, hogy a férjem végtelenül türelmes, és mindenben támogat, abban is, hogy otthonról tudok a vállalkozásomban dolgozni. Kész gyötrelem volt, mikor az ovu tökéletes időpontja megválasztása céljából a munkahelyemen egy nap 5 ovutesztet is ellőttem... én azt érzem, hogy már csak akkor leszek boldog, ha végre sikerül az álmom.


Sok sikert Nektek!

2017. ápr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez a ne görcsölj rá már az agyamra megy!Nekem is mindenki ezt mondja...😤Őszinte leszek nem tudom hogy bírod. :((Nekem is van egy fiam 17 éves.Viszont az új páromnak nincs gyereke és nagyon szeretnénk egy közöset.Tavaly össze is jött 3 hónap alatt,viszont 6 hetesen elvetéltem. :((Most 5 hónapja próbálkozunk és nem akar összejönni.4.re nem várom.Kíváncsi leszek....
2017. ápr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Syasztok. Kedves Kérdező teljesen átérzem h min mész keresztül. Mi is 3 evig probálkoztunk majdnem. Használtam ovu tesztet. Volt 4 inszemináciom egyik sem sikerült. Akkor el ia döntöttem h volt meg 10 db ovu tesztem kidobtam a kukaba és próbáltam egy kicsit elengedni a témát. Aztán április 2 an kimentünk Egyiptomba. Előtte 3 nappal már együtt voltunk mindennap meg mikor kint voltunk azon a héten is. És nem is gondoltam h sikerülhetett így. Húsvét utáni keddi napon pozitiv lett a tesztem. Most vagyunk a 6. Hétben. Igen valóban én is agyaltam rajta h vajon összejött vagy nem. Még ide is kiírtam aztán jól leugatott egy kedves válaszolo h lehet h IR- em van még mit tudom én. De aztán csak jött. Annyi mondok hogy ahogy a bnőm mondja h pozitivan
2017. ápr. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!