Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Régóta próbálkozók! Akiknek...

Régóta próbálkozók! Akiknek sikerült teherbeesni, végül hogyan sikerült, mi volt a gond forrása, és milyen kezelés segített?

Figyelt kérdés

2017. máj. 4. 11:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Attól függ kinek mi a régóta? Mi egy éve próbálkoztunk. Nagyon rágörcsöltem, nemvárt előtt egy két nappal teszteltem, de semmi... Karácsonykor eldöntöttem, hogy tavasszal elmegyek dokihoz. Megnyugodtam, januárban már nem is igazán figyeltem arra, hogy mikor kell megjönnie. Csak feltűnt, hogy pár napja fáj a mellem és ilyen nem volt előtte sohasem. Pozitív lett a teszt :) Úgyhogy valószínű, hogy a rágörcsölés volt a probléma.
2017. máj. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

Èn is pont mint az elsö.

1,5 évig próbálkoztunk, teljesen rágörcsölve.

Majd én is úgy döntöttem hogy a csendesebb februárban elkezdjük amit az orvos ajánlott peteérés UH-sa.

December nagyon forgatagos volt, vendégségbe voltunk hetekig, ott 1x tudtunk együtt lenni... Majd mikor január közepén kirugtak leépítés miatt és azon gondolkodtam, hogy és ha terhes vagyok...

Ès terhes voltam.

Talán azért sem koncentráltam a teherbe esésre, mert már decemberben kiderült, hogy leépítés áll fent, és én csak pár hónapja dolgoztam ott, így tudtam, hogy az elsök között kell munkát keresnem.

2017. máj. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
2 év próbálkozás. Diagnózis: endometriózis. Megoldás: műtét. Jelenleg 2 természetesen fogant gyerek anyukája vagyok.
2017. máj. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
3,5 fél év próbálkozás után (közben már jó ideje jártunk kezelésre) lombikkal sikerült a babánk. Konkrét problémát nem találtak. Apróságokat igen, de azok közül egyik sem zárta ki a spontán terhességet. Most vagyok 15 hetes.
2017. máj. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát mindenkinek a sajátja a régóta... De ami szerintem igazán régotának számít az minimum1-2 év, nekem jelenlegi párommal 2 éve nem sikerül, voltak előző kapcsolataim is igy ha összeszámolom 6 éve nem tudok teherbeesni... Meddőségibe járok 4 hónapja most megbeszélésre várok az orvossal hogy mit tanácsol
2017. máj. 4. 14:38
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt nagyon örülök a sikerességeteknek, gratulálok :-) jo ezeket olvasni ha van még valaki megköszönöm ha ír
2017. máj. 4. 14:39
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Szia, nekunk 2 ev 2 honapba es 4 inszeminacioba mire terhes lettem, es meg is maradt. Most vagyok 6 hetes!!! Volt idokozbe 2 korai terhessegem de 5. Heten elhaltak sajnos.


Nalam nem talaltak gondot, a paromnal volt keves es rossz mozgo sperma.


Mi is meddosegibe jartunk. Sok sikert es kitartast!

2017. máj. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Másfél év, közben kiderült az IR és pm alulműködés. Január óta diéta és torna és letrox. 6 hónap closty, semmi. Áprilisban pihenő hónap és a dokim kilátásba helyezte az átjárhatóságit majd inszem, de lett peteérésem és mindezek előtt teherbe estem spontán. :)
2017. máj. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk most lesz az első inszem! 2 év után.

Kb 8 hónap után mentem el orvoshoz, hogy azért nézzük már meg, mi újság. Akkor még Medicover-tag voltam, ezért egyből néztek nekem hormonsort, ami kimutatta, hogy nincs peteérésem. Ott türelemre intettek, meg hogy menjek el endokrinológushoz. Közben megszűnt a Medicover biztosításom, kerestem új orvost.

Ő adott 2 hónapig closilbegytet. Végre lett peteérésem. Viszont a méhnyálkahártyám nagyon minimális volt. Erre E vitamint szedtem. Közben IR gyanú lett, diéta+mozgás. Lassan közeledett már a 1,5 év. Ekkor hatalmas stressz ért kb fél éven át (4-5hó), nem védekeztünk ugyan, de nem próbálkoztunk. Nem is szedtem még a femibiont sem. Múlt hónapban újra nekiveselkedtünk, elmentem meddőségi orvoshoz petevezetékátfújásra, majd nála maradtunk a meddőségi vizsgálatokra. és kiderült, hogy nincs sem IR sem semmi más baj, viszont a PCT tesztünk negatív lett. Ez alapján antitesteket termelek az ondó ellen, mintha vmi kórokozó lenne. Így meghalnak egyből.

Az új dokinál egy hó alatt lement szinte minden vizsgálat, és jövő héten úgy néz ki, már lesz is az első inszemináció!


Most nagyon reménykedek, mert az elmúlt 2 év arról volt, hogy találtak valamit(pl nincs ovu), probléma megoldva, mi meg reménykedtünk, hogy na majd most.


Most hatalmas reményeket táplálunk az inszemináció miatt, remélem ezen a nyáron végre lesz egy pozi tesztem :) ez lesz a 3. nyár, hogy próbálkozunk.

2017. máj. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
Nővéremék 5 évig próbálkoztak, pcos volt, egyáltalán nem volt peteérése. Kapta a gyógyszereket, diétát betartotta, sportolt rendszeresen, de semmilyen kezelés nem vált be. Emellett szörnyen rá is görcsölt. Végül elment meddőségi pszichológushoz (nagyon-nagyon rossz viszonya volt régen anyánkkal, rossz anya képet kapott, az anyaság a fejében rossz dologként motoszkált), ahogy a pszichológus miatt feloldotta a gátlásait, egyre jobb eredményei lettek, menstruálni is kezdett. Megfogant az első baba, aki sajnos a 7. héten elment. Ismét letargiába esett, rágörcsölt. Járt továbbra is pszichológushoz, kapta a gyógyszereket. (Talán Utrogestan és Norculut? Nem tudom a pontos neveket...) Végül eldöntötte, hogy most már lazítani fog, nem görcsöl rá. 5 év után először felszabadult, bulizott a barátnőivel, wellnes hétvégére jártak a férjével, szauna, szoli, borozgatás stb. Láss csodát, pikk-pakk teherbe esett:) Egészséges kislány született, és utána helyre jött a szervezete is. Rá 1 évvel teljesen spontán módon ismét teherbe esett, a két gyönyörű kislány ma már 3 és 1 évesek! Azóta is rendben működik nála minden:)
2017. máj. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!