Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS Inzulinrezisztens vagyok....

PCOS Inzulinrezisztens vagyok. Tegnap jól kivehető pozitívat teszteltem.2 hónapja 160 g CH diétát tartok+ napi mozgás+ Meforal napi 1500 mg. Nagyon szeretnénk már amúgy babát, de félek hogy az IR miatt túl veszélyes. Nagyon kockázatos így?

Figyelt kérdés
Mensesem ebben az évben még nem volt! 1 hónap alatt éhgyomi vércukrom 5,9-ról 5.00-ra ment le a kezelés+ életmódváltás eredményeképpen. Örülök és szeretném megtartani a babát, de IR-el nagyon félek, hogy elveszíthetem, vagy nem jön egészségesen világra:( Még tesztelek a héten, de addig is volt vki hasonló helyzetben, mielőtt nőgyógyászhoz rohannék?
2017. júl. 24. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezelt IR mellett nem nagyobb a vetélés esélye, mint bárki másnál. Nyugi. Nem kell orvoshoz se rohanni, fölösleges. Folytass mindent, ahogy eddig.


Én a kisfiammal is 36. hétig szedtem a merformint. Most ikerterhes vagyok, semmivel nem vagyok nagyobb veszélyben, mint bármelyik kismama. Csillapodj le, és örülj!

2017. júl. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészíteném annyival, hogy a mozgás ne legyen azért intenzív, inkább séta, ilyesmi.

#1 voltam

2017. júl. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :) szerintem a mozgás nem fog változni,eddig is naponta 6 km-t szoktam temposan sétálni,kb 1 oranyit.csak aggódom mert a 120-as cukrom es az inzulinom is nagyon rossz lett az első verkepemen. Sajnos tulsulyom is van,igaz mar "csak" 20 kg. 10-tol mar sikerult megkönnyebbülni...
2017. júl. 24. 21:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Beteg nem lesz emiatt. A vetélésnek nagyobb a kockázata és a terhességi cukornak. Nagyon szigorúan tartsd a diétát.
2017. júl. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most 9+3 vagyok, egyelőre minden rendben, de nagyon szigorúan nézik a diétát , súlykontroll van és naplót is kell vezetnem. Sőt, fogyok is folyamatosan (ennek mondjuk örülök). :)
2017. aug. 29. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!