Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Petevezeték átjárhatósági...

Petevezeték átjárhatósági vizsgálat? Kinek mennyire volt fájdalmas?

Figyelt kérdés
2017. júl. 29. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Barátnőm pont a napokban volt vizsgálaton.

Katétert dugnak fel, az baromi kellemetlen, de nem rosszabb, mint az ultrahang. Neki mondjuk sétálnia kellett úgy, hogy kilógott belőle a cucc, az rosszabb.

A kontrasztanyag - neki így mondták - akkor fájdalmas nagyon, ha a "dugulást" ki tudja mosni a szervezetedből. Akkor baromi rossz. Egyébként - állítólag - fájdalommentes, barátnőm egy erősebb menzeszhez hasonlította. Mondjuk neki nem mosott ki semmit a kontrasztanyag, annyira el van záródva, így nem volt "teljes az élmény", hogy úgy mondjam.

2017. júl. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kateter felhelyezese egy erős de rövid mensi görcshoz hasonlítot nekem. A séta nekem kellemetlen sem volt, pedig egy emelettel mentünk lejjebb. Az egyik vezetom nem átjárható magát a vizsgálatot sem éreztem.


Nekem utána 1-2 órával fajt a hasam, de én extra hasfajos vagyok

2017. júl. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem röntgenes Volt, egyáltalán nem fájt, pedig az egyik oldal el volt záródva, de meg tudták nyitni. Nagyon féltem tole, mert mindenki ijesztegetett, hogy mennyire fáj. Nem is akartam megcsináltatni. A dokim beszélt ra. Azt mondta, hogy alapból egy fém eszközzel un. Schultze-eszközzel csinálják és valóban elég kellemetlen. De van egy vékony katéterük is, de azt csak a főorvos használhatja, de .egszerzi nekem, azzal még kellemetlen sem lesz. És valóban így volt. Vegig nevetgéltük az egészet az orvossal, a műtősnővel meg a műtőssegéddel. Vegig vicceket meséltünk. Nálunk nem kell sétálni a felhelyezett katéterrel. A mai napig nem hiszi el senki, amikor azt mondom, hogy nem fajt. Mondjuk a dokim alapból is nagyon óvatos. A műtősnő is ezzel nyugtatott, hogy a kórház legfinomabban vizsgáló dokija az enyém. A sógornőm egyébként röntgen asszisztens ss ő azt mondja, hogy ez nagyon dokifuggo. Amelyik siet, durva, annál jobban faj, gyorsabban adagolja a kontrasztanyagot stb.
2017. júl. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is rontgenes volt, nagyon fajt, de szerencsere hamar vege lett. Utana is fajt meg 1-2 napig, ha tusszentettem vagy kohogtem.
2017. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, nekem is röntgenes volt
2017. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.. Eléggé megoszlanak a vélemények, de itt is "Ti" vagytok többségben, akik úgy nyilatkoztok,hogy ez nem annyira borzalmas. És ezt jó olvasni, de azért félek tőle eléggé
2017. júl. 29. 19:08
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem a fájdalommentes volt, mégis nagyon fájt. Nekem az fájt a legjobban, amikor felfújták azt a lufit, hányingerem lett, és attól féltem, hogy bekakilok, mert olyan székelési ingerem lett hirtelen.

pár percik emiatt hagytak pihenni, majd megnyugodtam és megcsinálták az átfújást, azt ne is éreztem, de nekem nem is volt elzárodva sehol sem.

Viszont amikor azt a lufit felfújták, na azt tényleg nehezen viseltem, de így visszagondolva azért kibírtam.

Hozzáteszem, előtte 2 db nospa forte és 2 db cataflam gyógyszert vettem be, mi lett volna nélkülük?


Viszont a teherbeesés miatt bármit megteszek, és a szülésnél azért biztos nem rosszabb, és a cél az végülis, szóval ez lebegett az én szemem előtt akkor és ez adott erőt azért :)

2017. júl. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!