Ha nem jön a baba, akkor rögtön meddőségibe menjünk?

Figyelt kérdés

Kisvárosban élünk, itt ilyennel nem nagyon foglalkozik senki. Bekukkantottak nekem, hát nincs itt baj, ennyi. Csináltak vérvételt, háziorvos küldött el, de nem is nagyon tudom mit néztek, nem értek hozzá, de lehet ők se tudják mit kéne? Pl. a nőgyógyásznak eszébe se volt még elküldeni ilyenre.

Nekem itt mondják, hogy hát ez a legjobb nőgyógyász, akihez járok, de egy tök öreg doki, oké, hogy rákszűrést tud meg hüvelygomba kezelést, de szerintem nekünk ez már kevés. Legutóbb azt mondta, majd valamikor megnézi ultrahanggal, hogy van-e peteérésem. Ezt így két év után.


Megnézettük a férjem spermáját, erre annyit mondtak, hogy végül is nem rossz, ilyen értékkel azért lehet gyereket csinálni, de azért szedjen vitamint és valami tizenezres vitamint javasoltak, így átgondolva szerintem jól átvertek vele, mert nem tűnik extrának egy sima vitaminhoz képest...


Két éve semmi, de nem is nagyon foglalkozik itt senki velünk, olyan mintha zavarná őket, hogy probléma van, meg kérdéseink vannak és maguktól nem oldódnak meg tőlük várnánk valamit stb.


Meddőségi centrum lenne tőlünk olyan egy órányira. Kérjek oda időpontot? Oda hogy kell menni? Majd ott megmondják, hogy milyen vizsgálatok kellenek? Vagy oda már valamilyen eredményeket kell vinni? Egyáltalán nem tudom hogy zajlik ez, egy ismerősöm sincs, akit megkérdezhetnék, csak elmegyek itt az orvoshoz, mondom mi van, ő meg nagyon semmit se mond vagy csinál, aztán most már egyre gyanúsabb, hogy nagyon nem jó helyre járok.. lehet csak egy sima másik orvos kéne? Nem túlzás a meddőségi? Nem nézenek hülyének, hogy ki se vagyok rendesen vizsgálva?


2017. aug. 2. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
1 év sikertelenség után javasolt a meddőségi kivizsgálás. Szerencsémre nem tudom hogyan kell oda jelentkezni, hívd fel őket holnap.
2017. aug. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2 év után tuti meddőségi kell. ami papírod van, vidd el. a vitamin a myo inositol (azt hiszem ez a neve, én nem szedtem) volt? az tényleg használt sokaknak.
2017. aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Nem meddőségibe mennék, mert ott a vizsgálattal nem foglalkoznak a legtöbb helyen, csak azzal, hogy minnél több kezelés legyen. Keresnék magánvan egy jó nődokit, andrológust és endokronológist.
2017. aug. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem se rögtön meddőségiben kezdj, mondom ezt úgy, hogy 4 évig küzdöttem egy pozitív tesztért. Egy jó magán nőgyógyász alap, aki normálisan megnéz van-e peteérés, követi a ciklusod, kizárja a PCOS-t, kisebb kezelést javasol, ha Nálad lehet (closty + progeszteron), átjárhatóságit csinál stb. De egy jó endokrinológus még fontosabb, aki a hormonjaidat is rendbe teszi és folyamatos kontroll mellett nyomon követi az értékeidet.

Biológust is keress, aki megcsinálja a párod spermavizsgálatát, javaslom a HBA tesztet is, meg a PCT-t.

Ha pedig bármi nem szimpatikus egy orvosban, kételyed van vagy úgy érzed ő már "kevés" nektek, válts azonnal, nekik Te csak egy vagy a sok közül, viszont Neked lehet ezen múlik, hogy akár éveket is csúszhat a siker.

2017. aug. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4es vagyok: egyébként a meddőségiben nem nevet ki senki, számits rá, hogy az első konzultációra lehet 2-3 hónapot is kell várni. Ha nincs semmi "előéleted" adnak egy listát, azt nem tudom ők el is végzik -e, nekem már rengeteg papírom volt,szinte csak pár friss vérvétel kellett. Mondjuk az eredményével nem tudom mennyire törődtek :)

Melyik megyében laksz? Vagy melyik meddőségire gondoltál?

2017. aug. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Debrecen lenne elérhető nekünk.
2017. aug. 3. 11:00
 7/10 Manka68 ***** válasza:
Meddőségit érdemes elkezdeni, közben egy jó endokrinológushoz is elmenni. Tapasztalataim szerint az sztk-s dokik nem foglalkoznak semmivel, ha mégis küldenek vizsgálatra minden eredmény jó (pedig nem). Ugyanez igaz a magán nődokikra is, ők is csak a zsebüket tömik. Szóval egy nem sztk-s endokrinológus, aki meddőségre specializálódott, minden mást a meddőségiben csinálnak meg a leggyorsabban. A rendes kivizsgálás sztk alapon sajnos esélytelen, ráadásul belefuthatsz időrabló, elavult és káros félrekezelésekbe is. Fontos hogy addig menjetek, míg ki nem derül(nek) a problémák, sajnos lehet több is, nem zárják ki egymást, ezért jó a meddőségi, nem állnak meg rögtön az elsőnél kezelgetni hónapokig, hanem minden vizsgálatot egyszerre megcsinálnak, és mindet értékelik.
2017. aug. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A meddőségiben ugyanúgy kivizsgálnak, nem tudom, hol járt, aki azt írta, hogy nem. Ha nincs meg minden vizsgálat, akkor eleve nem is kezdenek hozzá a kezelésekhez.


Hát eléggé elkeserítő, hogy ennyire nem foglalkoztak veletek sztk-ban.


Amit tehetsz, hogy Debrecenben keresel olyan nőgyógyászt, aki foglalkozik meddőségi problémákkal is, meg endokrinológust. Vagy egyből meddőségibe jelentkezel be konzultációra.


2 év után nem érdems tovább várni.

Mi fél év után mentünk el orvoshoz, hogy nem jön a baba, minden rendben van-e. Azért is mentem ilyen korán, mert alig volt mensim, gondoltam, ez nem vmi jó jel. Kiderült, hogy nem volt ovulációm. Ez helyrerázódott, vártunk fél évet, semmi. a köv. egy évben mentem ide-oda, vizsgáltak, volt IR gyanú, emiatt diéta+sport, aztán kiderült mégse IR, de baba nem jött.

2 év telt el az 1. próbálkozós hónaptól, mire bele tudtunk kezdeni az inszeminációkra, addigra találtam olyan dokit, aki kézbe vette a dolgokat. Addig mindenki csak legyintett rá, hogy nincs semmi gond, minden oké, hormonsor oké, hát várjunk.

2 év elment a szarakodásra, mert mindent kb magamnak kellett kikutatni itt a gyakorin, meg neten, hogy milyen vizsgálat kell, stb. A mostani doki adott egy listát, mit kell megnézetni, és 1 hónap telt el a konzultáció és az 1. inszem között, addig mindent végigzongorázott, am imég hiányzott.


Szóval én mindenképpen azt javaslom, hogy olyan dokihoz menj, akinek ez a szakterülete, nem csak mezei nődoki, meddőségiben is ilyenek rendelnek, de vannak, akik magán praxist visznek külön, Debrecenben is biztos van ilyen. Csak úgy tudom, a debreceni Kaálit bezárták...

2017. aug. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Családtervezési Tanácsadás

Bővebben



Rendeléseinkről többet megtudhat családtervezési aloldalunkon:


[link]


1148 Budapest Bolgárkerék utca 3.

Hétfő 14- 18 óra

Kedd 14 - 18 óra

Szerda 9 - 12 óra

Csütörtök 14 - 18 óra

Péntek 9 - 12 óra


Védőnők: Halenkárné Albrecht Éva, Terényiné Bicsák Ágnes


Genetikai tanácsadás


Bővebben

1148 Budapest Bolgárkerék utca 3.

Hétfő 14 -18 óra

Kedd 14 -18 óra

Szerda 9 - 12 óra

Csütörtök 14 -18 óra

Péntek 9 - 11 óra


Genetikus szakorvosok: Dr. Tímár László, Dr. Klujber Valéria


Szülők leszünk


Bővebben

Pólyán Edina,Dr. Erős Erika,Dr. Réthy Lajos,Henter Izabella,Terényiné Bicsák Ágnes,Halenkárné Albrecht Éva,Bürger Nóra


1148 Budapest Bolgárkerék utca 3.

2017. aug. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kezdetnek az is jó, ha találsz egy olyan magán orvost, aki nőgyógyász-endokrinológus, mert vele mindent meg tudsz nézetni, beutalót is ad vérvételre, és nem kell több orvoshoz menni.
2017. aug. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!