Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szerintetek hány hónap kell...

Szerintetek hány hónap kell ahhoz, hogy az egészséges életmód rendberakjon? Már 2 éve nem jön a baba!

Figyelt kérdés

Doki azt mondta, hogy életmód segíthet, mert kihat a női hormonrendszerre is, ha elkezdek sportolni rendszeresen, és diétázni.

Hozzáteszem, nem PCOS és IR a gondom, de pl régebben, amikor még edzettem rendszeresem és helyesen ettem, a ciklusam jobbak voltak emlékeim szerint és visszanézve a tsh is jobb volt.


Megyek endokrinológushoz is, de bízom abban, hogy ez is segíthet. Aki diéta+sport bevezetésével változtatott az életmódján, miket tapasztalt?

Pl a tsh értékén tényleg segít a rendszeres mozgás?



2017. aug. 18. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Az egészséges életmód van, amin segít, de van, amin nem. Férjednél minden rendben van? Átjárhatósági vizsgálatod volt pl?
2017. aug. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

igen, minden kivizsgálás megtörtént.

tsh értékem sem vészes, mert 2, gyógyszert nem adtak rá, de olvastam, hogy lentebb kellene vinni.

Ami furcsa, hogy mióta abbahagytam a gyógyszert, 2 éve, azóta csak 3 napos a mensim, és kevés is. Pedig a méhnyálkahártyám vastag, és van peteérésem, tüszőrepedésem is. De nem olyan, mint régebben, pl 10 éve emlékszem, sokkal több volt. Illetve mikor kondiztam, akkor is azt hiszem, több volt a mennyiség.


Bár doki azt mondta, nem baj, ha kevés, ha sok lenne, az utalhatna pl miómára. De a 3 nap szerinte nem gáz, hát nekem sose volt 5 napos, 3-4, de mennyiségileg azért régebben több volt. Meg gondolom a diéta és mozgás amúgy is sok mindenen szokott segíteni, vérnyomás, vérszegénység ilyesmik is állítólag javulnak, nem?

2017. aug. 18. 09:29
 3/9 anonim ***** válasza:
9%
Csak akkor diétázz, ha arra szükséged van. Amit egészséges életmódnak mondanak, csak átverés.
2017. aug. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát szerintem szükségem van rá, mert van rajtam néhány kg plusz is, továbbá nem hinném, hogy ha egészsáéges ételeket fogyasztok az egészségtelenek helyett, akkor ártok vele.
2017. aug. 18. 09:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom volt-e koze hozza. Nem voltam IR-es se pcos. De azt a diétát csináltam amit az IR-esek. Es kozel 2 ev sikertelenseg utan 2 es fel honap utan pozitivat teszteltem. Nekem is 2.2 volt a TSH-m, terhesen viszont mindig 1-1.5 között. En abban a 2 hoanpban fogytam is sokat, es terhesen sem hizok. 2-3kgnal tartok jelenleg. 36hkm.
2017. aug. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én igencsak egészséges étkezés fanatikus vagyok, de a vérszegénységen, tsh-n nem fog segíteni szerintem. A vérszegénységnél vasat kell enni, ami nem feltétlen az egészséges ételekben van, a tsh-t pedig max. a jodbevitellel tudod minimálisan befolyásolni, de a hármas éttéked teljesen jó, én ennél többel estem teherbe.
2017. aug. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

Ne egyél húst.

Nekem az első olyan hónapban megfogant.

2017. aug. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én IR vagyok (voltam).

6,5 év után jöttek rá, így januárban kezdtem diétázni (gyógyszert csak májustól kaptam) és következő januárban jött meg utoljára. Februárban már hiába vártuk, nem jött meg. (Vicces, mert tényleg vártuk, mivel vérvételre kellett volna mennem:))

A mozgás kevésbé volt meg mellette, mert rengeteget kellett túlórázni, így csak a gyógyszer+diéta segített.

2017. aug. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen diétázz (amin nem jelent koplalást). Okosan egészséges ételeket fogyasztva menni fog.

A hússal sincs baj (mondom úgy, h. nem vagyok nagy húsevő). Inkább a magyar konyha halál zsírosan/ olajosan elkészített fogásaival ne ess túlzásba. Ill. az ásványok, nyomelemek miatt egyél több halat (legalább minden héten).

Az ismerősöméknek sikerült a baba, és 1-2 év múlva szerették volna, ha megfogan a kistesó. 4 évig nem jött össze... Náluk az ok a + PCOS/ IR volt. Komolyan vette a lány a diétát és a mozgást, látványos volt az eredmény. És fél évvel a diagnózis után (az még külön 'jó' volt, h. hiába gyanakodott, olvasott utána a dolognak, halott másokat, csak a harmadik doki utalta be vizsgálatra - ennyit a magyar eü.-ről... Pedig értelmes, tájékozott, vezető beosztású, egyetemi diplomás nő (bár nem orvos, de...))

Az egészséges életmóddal mindenképpen csak nyerhetsz, akkor is ha a tsh-ban nem mutatkozik változás :)

2018. ápr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!