Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Jó hormoneredmény mégsincs...

Jó hormoneredmény mégsincs peteérésem. Jár valaki ugyanebben a cipoben?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mult honapban voltam egy 23.napi teljes hormonkivizsgalason, endokrinologussal egyeztetve. Fsh lh-n kivul mindent neztek. Tsh 2,7 t3 t4 anti tpo minden tokeletes ertek, vitamint (jodot, szelent) kell szednem h.lemenjen a tsh. Hormon egyelore nem indokolt. Ir, cukor ertekek tokeletesek, d3 vitamint kell meg szednem, tesztoszteron stb.szinten jo.

Annyi, hogy az ösztradiol 202, a progeszteronom pedig 12,4. A ciklus 23.napjan volt a vervetelem, de a 25. napra meg is jott, igy nem tudom ez a progi érték jo vagy sem.

Viszont sosem latok lh tesztel es mikroszkoppal ovulaciot, 3-4honapja nem is jon ossze a baba. Clostyt nem javasolt az endokrinologus egyelore. Ha jok az ertekeim es a tsh is picit emelkedett csak es nem gyulladastol csak jodhianytol, miert nem latok sosem peteérést szerintetek? Nagyon koszonom elore is



2017. aug. 28. 12:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én 2,5-es TSH-ra már Letroxot kaptam az endokrinológustól, beállítottuk 1,5 körülire. Van, akinél már ekkora emelkedés zavart okoz a peteérésben, más a triplájával is vígan ovulál, ez tök egyéni. Kiv. vagyok, a jód és a szelén eredményez-e majd csökkenést.


Javaslom a hőgörbe vezetését, az LH teszt, pláne a mikroszkóp nem alkalmas az ovuláció igazolására.

2017. aug. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem magas a tsh, mindenképp le kéne vinni. 1-2 körül lenne jó.

Nekem 2,2 volt erre mondta a doki, hogy nagyon határeset. Mivel az inzulinom nem jó így azt helyre tesszük és ha még akkor sincs ovu akkor arra is kapok minimális gyógyszert.

2017. aug. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
AMH erteket nem néztek?
2017. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Koszonom szepen a valaszokat. 🙂

Igazatok van, a TSH t mindenkepp le kell vinni, en is abban remenykedek, hogy akkor jobb lesz. Azt mondta az endokrinologusom, hogy 1 honapig kiprobaljuk a jod-szerves szelen kombot, visszamegyek, megnezzuk a tsh, t4et, es ha nem lat javulast, felirja a gyogyszert. Nagyon hatareset vagyok szerinte, es a hormont nem akarta egybol adni. Nagynenem aki orvos mondta, hogy a gyogyszer amit kapnek nem lenne jo hatassal a vernyomasomra, es eltolna a t3 vagy t4 ertekem, es mivel azok jok, szerinte ezert nem akarta a doktorno a hormont javasolni egybol.

Mindenkepp megirom mi volt a vervetelen, hogy hatott a vitamin kura.

A D vitamin szintem is "botrany", azt is novelni kell, plusz B12 t is kell szednem, m.alacsony az is picit, es az a vorosversejtekre van hatassal.


Eddig azt hittem a picit magasabb IR a problema, de az a mostani leletemben tenyleg jo lett, semmi elteres minden szepen normsl ertekben van. Pedig 3hettel a vervetel elott alig tartottam a dietat, mert nyaralni voltunk. Bar korabban sem volt kiugro az ertekem, de IR em volt. Ehhez hozza tartozik, hogy 2honapja Inofolicot is iszok, en hiszem, hogy az rakta rendbe, mert tenyleg nem dietaztam. Olvastam, hogy az az IR re is jol hat.


AMH-m nem a legjobb, 1,4 (32 eves vagyok)


Viszont kepzeljetek, tegnap delutan, miutan a posztot megirtam, megneztem LH tesztel van e peteeres mert mintha ereztem volna a hasam, es eloszor honapok ota megjelent csik. Meg kell neznem hogyan tudok linet kuldeni fotorol, ha szeretnetek beteszem hogy nezett ki. Nem gyozott meg teljesen, hogy ez pozitiv vagy sem, ma csinalok ujra tesztet.

A mikroszkop tenyleg semmit nem mutat ezzel ellentetben, bar baratnomnek meg mutatta...

A hogorbem mertem korabban, de mivel nem tudom mindig ugyanabban az idopontban merni, elhagytam 😞

Nektek van a picit magasbb tsh val peteeres?

2017. aug. 29. 07:11
 5/13 A kérdező kommentje:
.eu/view.php?filename=711IMG_20170828_181430.jpg
2017. aug. 29. 07:24
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

D vitamin mellé szedjél K2 vitamint

2017. aug. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Leírnád a cukor,inzulin terhelésed??

Én novemberbe megyek újra.

2017. aug. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Koszi a K2 javaslatot, pont gondoltam h.mivel kene szednem ami segiti a felszivodast.


Legutolso terheleses leletem:

Glukoz 0 - 5,6

Glukoz 60 - 6,0

Glukoz 120 - 3,5


Inzulin 0 - 3,2

Inzulin 60 - 37,2

Inzulin 120- 19,0

Homa- 0,8

Dhea- 4,17


Az ezelotti tavaly novemberi terheleses leletemben a 120 perces inzulin 74 re felment, magasabb lett m.a 60perces, de senki nem tudja ez miert tortenik.

A 2015- os leletemben a 60 perces inzulinom 196 lett

2017. aug. 29. 16:23
 9/13 anonim ***** válasza:
Inzulin szép.
2017. aug. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Koszonom. Igazabol a progeszteronom aggaszt picit, hogy 2 nappal a menstruacio elott jo e a 12-es ertek vagy sem. A lutealis fazis vegen elvileg jonak szamit, de nem talalom sehol mit tartanak lutealis fazis vegenek
2017. aug. 29. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!