Van esélyünk arra, hogy természetes úton legyen gyerekünk?

Figyelt kérdés

Feleségemmel már 8 hónapja szeretnénk babát, de nem esik teherbe.:( Már nagyon szomorúak vagyunk emiatt, és megbeszéltük, hogy elmegyünk orvoshoz. Én ma voltam, és az mondta az orvos hogy nekem nincs semmi bajom. Tehát a Feleségemnél van a gond.

Az szeretném kérdezni Tőletek, hogy ilyenkor orvosok tudnak segíteni hogy lehessen természetesen gyerekünk, vagy csak mesterségesen, vagy lehet hogy egyáltalán nem lehet?

Van itt olyan akinek nőgyógyászati ok miatt nem esett teherbe, de az orvosok tudtak segíteni?

A legrosszabb az az egészben, hogy még ahhoz képest fiatalok vagyunk, 25 és 27 évesek vagyunk.


Köszönöm a segítséget!

Üdv


2017. szept. 8. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül van gond a feleségeddel sem. 8 hónap még nem olyan egetrengetően hosszú idő, még ha most annak is tűnik. Mi is fiatalok vagyunk, én 20 voltam, mikor próbálkozni kezdtünk és most, 26 évesen várom az első babánkat. Majdnem 6 évet vártunk rá, de megérte, most pedig boldogabbak vagyunk, mint valaha.


Szóval ne csüggedj, kitartás, és véletlenül se éreztesd a feleségeddel, hogy őt okolod emiatt.

2017. szept. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy tudnak segíteni. Az orvos rendesen megvizsgált ma, hogy így rávágta, hogy semmi bajod? Egyébként mind a 2 gyereknél 3 évet vártunk mire összejöttek. Nekem például magas volt a cukrom.
2017. szept. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

kivizsgálják, szervi és hormonális okokat keresnek majd.


"meddőségi kivizsgálás" címszavak alatt keress infót.


nekünk egy és negyed év alatt jött össze, nálunk a ffi oldalon volt baj, de engem is kivizsgáltak.


érdemes előtte, az egész procedúrának utána olvasni és mindenképpen legyél türelmes vele. másrészt, olyan is van, hogy egy pár egyik tagja sem meddő, mégsem lehet gyermekük (közös) mert összeférhetetlenek.


a 8 hónap tényleg nem a világ vége, de azért nem árt ha belefogtok lassan az időpontkérésekbe ha komolyan gondoljátok.


elsőre nekem ébredési hőgörbét kellett vezetni és uh-ra járni, aztán vérvételek jöttek.

2017. szept. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, megvizsgált rendesen, magánorvoshoz mentem, 9 évvel ezelőtt ismertem meg, sajnos.
2017. szept. 8. 20:09
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
1 év sikertelenség után kezdik csak el a kivizsgálást, nem véletlenül, a legtöbb egészséges párnak ennyi idő kell a teherbeeséshez, persze van akinek 1 hónap, de az is teljesen normális ha valakinek 12 hónap alatt jön össze, úgy hogy szerintem enyhén szólva túlreagálod a helyzetet.
2017. szept. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos, hogy a feleségeddel van gond. 2 ismerősöm is van, akiknek viszonylag sokára jött össze. Az első párnak bő 2 év próbálkozás után természetes úton, azóta már van 2. baba is. A másik barátnőmék 2 évig próbálkoztak, már inszemjük is volt (sikertelen), készültek a következőre, amikor terhes lett. A kisfia most 1 éves, és megint kismama már. 8 hónap nem nagy idő.
2017. szept. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
1 évig normálisnak számit, addig általában nem is vizsgálódnak. Az meg hogy nálad minden ok nem jelenti azt hogy a feleségednél van gond. Lehet egyikőtöknél sincs mégse sikerül sokáig. De 8 hónsp teljesen normális, bár megértem hogy csalódottak vagytok és türelmetlenek.
2017. szept. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Alapból legkorábban egy év után kezdenek el vizsgálódni, addig normális, ha nem jön a gyerek.
2017. szept. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg, ha nekem ilyet mondanál, hogy vlem van a gond - csak úgy, mindenféle vizsgálat nélkül - lehet, elhagynálak.


Egyáltalán nem biztos, hogy a feleséged miatt nincs gyerek, ne vádaskodj már a semmire!

2017. szept. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Remélem a feleségeddel nem vagy ekkora bunkó, mint amilyennek a kérdésed alapján tűnsz..
2017. szept. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!