Valaki tud segíteni a TSH érték megértésében?

Figyelt kérdés

Mar 3 orvos mondta azt nekem hogy teljesen jó a vér vizsgalati eredményem.

De mégse sikerül a tesó 😣

TSH eredményem : 1,701 mIU/L 0,400-4,000


Szabad T4 13,06 pmol/L 7,75-15,21

Szabad T3 7,49 pmol/L * 3,80- 6,00



Na itt van egy csillag ami a nőgyogyaszok szerint teljesen jó.


Kérem aki ért ehhez írjon.

Köszönöm



2017. szept. 21. 11:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha a pajzsmirigyhormonok szintje csökken, kevésbé fejtenek ki gátló hatást az agyalapi mirigyre, aminek következtében, fokozódni fog a TSH termelése. A termelődött TSH a véráramba kerülve a pajzsmirigy felszínéhez kötődik és ösztönzi a pajzsmirigyet a fokozott T3 és T4 termelésére, így megnövekszik a pajzsmirigyhormon szintje.

Azonban, ha magas a T3 és T4 véráramban mért koncentrációja, az előző mechanizmus révén ellentétes hatást gyakorol az agyalapi mirigyre, azaz csökkenti a TSH termelését. Az alacsonyabb TSH-termelés következménye a csökkent TSH-szint, ennek eredményeként pedig a stimuláló hatás hiánya, és a csökkenő T3, T4 (pajzsmirigyhormon) termelés.


[link]

2017. szept. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de most az én értékem nagyon rossz? Még ebbe nagyon kezdő vagyok
2017. szept. 21. 11:32
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Hát nem leszek olyan tudományos, mint az 1-es, de a lényeg, hogy a te tsh értéked tökéletes, lehet más hormon, vagy egyéb bajod, nemcsak a tsh-t kell nézni. A t3, t4 az csak árnyalja a képet, terhesség alatt fontosabb ezeknek az értéke, teherbeesés előtt nekem leginkább csak a tsh-t nézték, aminek az értéke a legjobb, ha 1-2 között van.
2017. szept. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A többi értékem a papíron jó.

Hogy van e más baj azt nem tudom.

Lehet hogy már annyira akarom a babát hogy ez is baj..de ahh rossz ez. Másnak könnyen megy ez is

2017. szept. 21. 11:53
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit túlreagálod,teljes jó az eredményed :)

Lombikra készülök nekem 3 fölé nem mehet.

2017. szept. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nekem a kislányom már 3 éves.... szerettem volna nem nagy korkülönbséget. Kb 2 évig féltem h korai a tesó erre most mikor akarom nem jön.

Neked első lombik?

2017. szept. 21. 12:58
 7/16 anonim ***** válasza:
49%
Semmibaj. Tökjó az eredmenyed. 3ig tokeletes de ha teherbeesest nezik akkor szeretik 3 alatt akár 2 alatt tudni az értéket.
2017. szept. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Na akkor meg jó. Megnyugodtam hogy az eredményem jó. ..

Már csak valami jó taktika kellene h sikerüljön is a tesó 😊

2017. szept. 21. 13:23
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Vitaminok esetleg ? :)

Igen első lombik lesz,2 inszemen már túl vagyok de sajnos nem sikerültek :/

2017. szept. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
En 7 honap probalkozas utan kezdtem az e vitamint es a D vitamint. Parom E vitamint es cinket kezdett ugyanakkora szedni. 10.honapban ossze jott a baba. 20.ciklusnapig melegfurdot vettem segiti a verkeribgest a méhben meg a konnyu torna is. Es a furdo még vérböseget is okoz, ovulacio uta 7 napig az nagyon jo a beagyazodasban segit. :)
2017. szept. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!