Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Alacsony progeszteron szintet...

Alacsony progeszteron szintet normális, hogy nem kezelnek?

Figyelt kérdés
9 hónapja próbálkozunk, a 2.hónaptól kezdődően a nem várt előtt egy héttel darabos barna folyásom van. Az első orvosomhoz 3 hónapig jártam ezzel a problémával, azt javasolta legyek türelmes, majd elmúlik. Kértem küldjön el hormonsorra, feleslegesnek ítélte meg, így másik orvost kerestem. Ő 4 hónapja nézegeti a progeszteronom, ami középidőben 58-60, majd a ciklus 21.napján már csak 1.8-2.9 között alakul. Félidőben a nyálkahártya 6 mm-es, amire mindig azt mondja kevés. Ennek ellenére nem ír fel semmit, csak türelemre int és jöjjek a következő hónapba is. Ez normális? Erre nem kellene progeszteron pótlás?
2017. okt. 13. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kezelni kellene, mert ezzel a progeszteronnal nem lehet teherbeesni, illetve a terhességet megtartani. 3. napi hormonsort nem nézett? Jó lenne tudni az ösztradiol szintet is.
2017. okt. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akkor most menj és keress egy endokrinológust , nődokira ne bízd a hormonjaid.

Van sztkban is endo doki meg magánba is, de akárhova mész mindenhol kezelni fogják.:)

En csak 1x mentem el h felírja a progit és máris terhes lettem. 2 ciklusra valót kaptam tole , visszamentem hozza írt még fel nekem meg kaptam papirt h házidokim is felírhassa! Meg persze megköszöntem h segített! Mert én is 2 dokit megjártam előtte , és minek várjak minek a turelem ha lehet tenni érte?azert h veletlenul vmi csidafolytán teherbe essek de a progi miatt elvetéljek?


Sztem a helyedben enis ezt tenném, amit akkor én.:)


18hkm

2017. okt. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Endokrinológust is megjártam már, ő pcos és ir-t keresett, de teljesen negatív, teljes hormonsorom tökéletes, kivéve a progeszteront. Több mint 150 ezer felett van már a magánorvosi költségem, 2 nőgyógyászon vagyok túl és semmi eredménye. A mostaninál amúgy már teljesen azt érzem, hogy csak azért hív vissza állandóan, mert fizetek... Hétfőn elmegyek sztk-ba, megmutatom 5 havi véreredményem, melyeken a progeszteron mindig rossz, hátha. Ebben csak az lesz a rettenetesen elszomorító, hogy 9 hónapja kínoznak azzal, hogy majd a következő hónapban, mert biztos azért alacsony a progeszteron, mert még nem rendeződtek a hormonjaim a fogamzásgátló miatt. Mondják ezt úgy, hogy rendszeres, 28 napos ciklusaim vannak. Köszönöm a válaszaitokat, még szomorúbb lettem tőle, mert sejtettem, hogy ez nem lesz így jó, de mégse mondhatom meg egy orvosnak, mit csináljon...
2017. okt. 14. 15:45
 4/6 anonim ***** válasza:
2es vagyok, ha ennyire letojják vegyél womens progeszteron kenocsot :) baratnom is ilyen helyzetben volt mint te es neki bevalt. 5 hetesen barnazott kicsit akkor kapot utrot. Progit.
2017. okt. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ma elmentem egy másik orvoshoz, aki szerint a probléma nem is velem, hanem a párommal van és az 1.8as progeszteronnal a 21.napon nincs semmi gond, az hogy barnázok a nem várt előtt pedig pszichés rágörcsölés eredménye....
2017. okt. 16. 12:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Hat szerintem menj el ujra egy masik dokihoz. Addig menj amig kell. Maganendo doki esteleg.

Vagy menj uj nodokihoz mondd h több,mint 1 eve probalkoztok(akkor is, ha nem) ,mutasd meg a leleteid mondd h barnazol sokkal mensi elott akkoris ha nem

... neha szabad hazudni hisz tudod mi a baj es tok egyertelmu is. Igy aztan majd felirja. Ha pedig nem akkor ott a progikrém. Azis nagyon jó

2017. okt. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!