Demis kérdése:

A dokim elküldött hormon vizsgálatra sikertelen teherbeesés miatt. Nagyon rosszak lettek az eredményeim?

Figyelt kérdés

Az eredményeim a következők (5.napi):

TSH: 3,500mIU/l

FSH: 8,6IU/l

LH: 7,0 lU/l

Prolactin:168,0mIU/l

Tesztoszteron:0,640nmol/l


2018. jan. 8. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a tsh kicsit magas lehet a teherbeeséshez.

a prolaktint ebben a mértékegységben hirtelen nem tudom (most nálunk nmol/l-ben van, nagyon régen találkoztam ilyennel, de úgy rémlik, hogy akkor nekem 200 körül volt, és teljesen jónak ítélte az orvos)... mik a ref.értékei?


amúgy nem tűnik rossznak.

2018. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A ref értékeken belül van a prolactin. Mivel lehet javítani a tsh értéken?
2018. jan. 8. 14:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerrel. Hasonló értékről (3,67) indultam, és végül 75 mikrogramm letrox lett az at adag, ami mellett beállt 1,6-1,7 közöttre. lehetne még tovább csökkenteni, jó is lenne, de a teherbeesés miatt nem indokolt.
2018. jan. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
csak a tsh kicsit magas,a többi nagyon jó.Arra adhatnak gyógyszert ami leviszi.Mióta sikertelen a próbálkozás?
2018. jan. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá a terheléses vércukor és inzulin vizsgálatra is. Azért mondom, mert nekem is 3 fölötti volt a TSH-m erre kapok Letrox-ot. Nálam van még enyhe PCO és IR is.
2018. jan. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Voltam terhelésesen is, IR gyanúm van, de jan 30ra kaptam időpontot. Több éve próbálkozunk már. Sajnos több minden is kiderült nálunk, a férjemnél is gondok vannak, úgyhogy nem lesz egy egyszerű menet, de a cél érdekében mindent megteszünk :)
2018. jan. 15. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!