Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Vannak itt 40 feletti babás...

Vannak itt 40 feletti babás vágyó anyuka jelöltek?

Figyelt kérdés
42 éves vagyok és az első babát tervezzük.Májusban volt egy terhességem,de sajnos missed ab lett a vége...Segíthetnénk egymást, hogy kinek mi vált be a teherbeesésre talán így tanulunk egymástól ;) írjatok
2018. febr. 3. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Szia,

láttam, hogy már koràbban is tettèl fel itt ezzel kapcsolatosan kérdést.

Akkor többen javasolták, hogy menj el egy meddôségi kp-ba. Voltál azòta?

2018. febr. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

43 evésen szültem a negyediket.

Kb 40 evésen kezdtük a próbálkozást, másfél évig semmi. Aztán, ahogy neked, vetélés.

Utána annyit változtattam, hogy palástfű teát kezdtem inni, a második teás hónapban terhes lettem. Ez a vetélés utáni harmadik ciklus volt.

Nem volt egyszerű a terhesség, mindenféle probléma megtalált, de végül egészséges kisfiam született.

Ha még nem voltál terhes sem a missed ab-ig, érdemes lenne szerintem is meddőségi orvost felkeresned. Nagyon szaladnak az évek, és már én is azt éreztem, hogy az utolsó utáni pillanatban jött ez a baba. Persze a lelkünk fiatal, sokkal türelmesebb is vagyok, mint huszonévesen, de a testünk felett azért csak eljár az idő sajnos.

2018. febr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

2 válaszoló meg kérdezhetem h egész ciklus alatt ittad a teát, vagy csak a ciklus felétől?

2018. febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok ;) Kedves másik köszönöm a válaszoltál.Igen biztos nem egyszerű, de jöjjön amiket jönnie kell ;) Én most cickafarkat kezdtem el inni,és félidőtől a palástfüvet fogom.Biztos hogy sígítsek mert saját magamat tapasztalata.Soha nem voltam terhes ezelőtt,de az első teát hóban pozitív lett a teszt. igaz elment de bízok benne hogy a következő megmarad ;)
2018. febr. 4. 19:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#2

Csak az ovulációtól ittam. Én nem ittam mellé a cickafark teát, azt az ovuig kellene inni.

Terhesen is folytattam a teát az első trimeszterben. Féltem abbahagyni, nehogy a progeszteron szint csökkenés miatt újra elvetéljek.

2018. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Üdvözlöm a felvetést, örömmel csatlakozom az egymást segítők hadához! :)

Én a 39. évemben járok, lassan 3 éve próbálkozunk természetes úton, sajnos én hiába szerettem volna eddig babát, a mostani párom az első, akivel közös ez a kívánság...


Nekem is volt egy vetélésem másfél éve az 5-6. héten, de én úgy tudom, hogy a legtöbb első kihordott terhességet 1-2 spontán vetélés előzi meg, így készül fel a szervezet, ezt valami tudományos kutatásról hírt adó cikkben olvastam, de a nőgyógyászom is rábólintott, hogy valóban így gondolják. (Vagy ő is ugyanazt olvasta.:)) Ezekről a vetélésekről az esetek nagy többségében tudomást sem szereznek, mert nem feltétlenül tesztelnek még akkor...


Sokáig nem csináltunk semmit, egyrészt mert azt gondoltam, hogy csak egyszerűen nem találjuk el az ovuláció időpontját (nekem nem nyilvánvaló, a ciklusom sose volt napra pontos, nem nagyon van folyásom, ilyenek), másrészt mert a nőgyógyászok csak türelemre biztattak, hogy á, hát átlagban 1-2 év, amíg összejön, de aztán kiderült, hogy a hormonjaim nem túl okék amúgy.


Sajnos viszont az a tapasztalatom, hogy a mesterséges kezelési módokra vagy nem reagál a szervezetem, vagy teljesen kiszámíthatatlanul reagál, pl. a hatás nem jelenik meg, de drasztikus tiltakozási reakció - pl. allergia - igen. Így amíg van remény, természetes utakkal próbálkoznék... Szeretném, ha akár az orvostudomány, akár itt a hozzászólók elfogadnák és tiszteletben tartanák, hogy én élek együtt 39 éve a testemmel és valószínűleg mindenkinél jobban ismerem mechanizmusait, sokszor érthetetlen, megmagyarázhatatlan reakcióit, így vannak dolgok, amiknek nem szívesen vetem alá magam addig, amíg látszik más út.


Itt-ott olvastam barátcserjéről, cickafarkról és palástfűről mint gyógyteákról, én nem találtam ezekhez olyan alkalmazási leírást, amit írtok, elmondanátok mi a javallat, hogyan kellene ezeket inni? Mert én most csak naponta iszok 1-1 csésze bcs-t és pf-t, néha cf-t. :)

Most szermányoltam ilyen fogamzást segítő gélt is a nőgyógyász javaslatára, illetve endokrinológus javaslatára mio-inozitolt kezdtem szedni. És mert az is megfigyelésem, hogy a testemben teljesen leképeződik az érzelmi életem, azért a lelki oldalát is próbálom visszafejteni a dolgoknak, van-e valamilyen "kényszerképzetem" vagy épp családtól átvett attitűd a háttérben, amivel gáncsolom magam öntudatlanul pl. Ti foglalkoztatok ilyennel?

2018. febr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

A 43 éves vagyok.

Abszolút megértelek, hogy nem akarsz orvosi beavatkozást. Ezzel én is így voltam, bár nekem annyival könnyebb volt ez, hogy van már gyerekem.

Szerintem ebben a korban már biztosan találnak a dokik valamilyen eltérést, amit kezelni kezdenek. Lesznek mellékhatások, árra újabb gyógyszerek, és ennek soha bem lett volna vége. Én úgy voltam vele, vagy lesz spontán baba, vagy nem, ezért lettem végül ilyen "öreg". Mindig újabb és újabb időpontokat adtam magamnak a baba projekt befejezésére 😀.

A palástfű teát használtam, arról tudok nyilatkozni. Az ovu után kell kezdeni, nem szabad előtte, mert gátolja az ovulációt! A progeszteron termelést serkenti.Naponta max kétszer 2 dl vízben 2 teáskanál teafüvet tegyél. Nem szabad többet inni, mert károsítja a májat.

2018. febr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lányok tudjátok mi jutott eszembe?? ne nézzetek érte bolondnak de le kell hogy írjam mert én akkor is azt éreztem hogy ez segítette a teherbe esésemet és még akkor eszembe is jutott ma meg konkrétan olvastam is erről a témáról hogy ez nagyban segíti a babásodást.Leírom hogy volt. SZÓVAL....mikor terhes voltam akkor az úgy volt hogy szombat hajnalban együtt voltam a párommal de neki el kellett mennie utána dolgozni.Én utána az ágyban maradtam és kielégítettem magam ;Ddd. iszonyat nagyot élveztem akkor és szinte a hasam beszippantotta a sok spermát. AKKOR azt gondoltam na ez most tuti baba lesz mert egyszerűen lehetett érezni... TUDJÁTOK.. SOHA nem voltam terhes előtte... Na erre varratok gombot :o
2018. febr. 12. 17:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Izgalmas felvetés. :) Nekem nem tudom mennyire lenne élvezetes, ha együttlét után önkielégítenék, valahogy önkielégítve nincsenek akkora orgazmusaim, mint a párom által. :) Miről olvastál?
2018. febr. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!