Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi lehet a probléma? Képet...

Mi lehet a probléma? Képet linkeltem.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy ismerősöm babát szetetne már a párjával viszont eddig még nem sikerült össze hozni. Vajon mi lehet a probléma? Esetleg felmerül a PCO vagy a PCOS lehetősége? Volt vérvételen. A nőgyógyásza azt mondta, hogy az agya nincs összhangban a méhével. A leletet linkelem. Kérlek ha van valami ötlet esetleg tapasztalat, osszátok meg velünk. Köszi szépen!


[link]


[link]



2018. febr. 17. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Aha, ismerős lelete MIÉRT NÁLAD van, és MIÉRT teszed ki nyilvánosan a netre?


Én lennék az ismerősöd, máris perelnélek.

2018. febr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szuper. Köszi a segítséget. Azért mert megkért.... Istenem....
2018. febr. 17. 18:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Hány kiló, milyen BMI-je?

Nekem 3 gyerekem van, mindet terveztük, kb. elsőre sikerült (2 héten belül mindegyikkel várandós voltam), de a környezetemben sokan küzdöttek a teherbeeséssel.

Olyan környezetben éltünk (hatalmas társasház, több száz lakó, 20+ kisgyerekes családdal), ahol volt alkalmunk játszóterezés alkalmával több anyukával beszélgetni, a következő okokat mondták el - mind más-más:

1.) Első gyerkőc után nem akart összejönni a második. A szülés utáni látványos elhízást követően az anyuka csak nagy nehezen, orvosváltás után (mert a korábbi nem akarta beküldeni) kapott beutalót PCOS vizsgálatra.

(Gyanúja sajnos beigazolódott...)

Komoly diétás étrend után egy évvel újból terhes lett, rá másfél évvel ismét :)

A spec. étrendet továbbra is folytatja.

2.) Az első baba után másodikat szerettek volna, ő is elég jó súlyban volt, tehát kivizsgálás nem ártott volna, de ő azt mondta, h. a "Jóisten majd ad újabb babát, ha úgy látja jónak." Azóta sincs nekik, életmód- és étrend-változtatásra még véletlenül sem gondolt.

3.) Anyuka 45 kg-ot alulról súrolja, szorongás, depresszió, étkezési nehézségek (kb. fél alma után: "úgy tele vagyok"). Azt mondta a nőgyógyász, h. ha meg is termékenyül, akkor is nagy valószínűleg elvetél, mert a szervezete éhezik, nem tudja biztosítani a magzat tápanyagellátását... (Az első babájuk lombik volt - a másodikat végül adoptálták.)

4.) Hihetetlenül sportos házaspár, mégsem jön össze a baba. Kivizsgálás mindkettőnél, kiderült, h. a srácnak az ondójában 0, azaz nulla a spermium. Ők gyerektelen pár maradnak...

Rengeteg minden lehet a háttérben, orvosnak kell látnia a párt (benneteket), a leletet. Az egészséges életmódra, megfelelő tápanyag-bevitelre, vitamin-, ill. nyomelempótlásra, mozgásra oda kell figyelni már a babatervezés előtti hónapokban (pl. folsavat a farkastorok, nyúlszáj, nyitott gerinc elkerülése érdekében érdemes szedni)

2018. febr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Hú micsoda emberek. 23 éves 65 kg körül van. Tünetek alapján sajnos képbe kerül a PCOS, de próbálom nyugtatni hogy sok PCOS anyuka van. De teljesen kétségbe van esve. Akkor ha betartott diéta mellett próbálkoznak, összejöhet a baba? Megy dokihoz, de türelmetlen. És tényleg nem magamról beszélek. Az én kisfiam ma 4 hetes és a szobában szunyókál :)
2018. febr. 17. 21:34
 5/7 momoka 2002 ***** válasza:
Kellene meg egy inzulinrezisztencia vizsgalat,altalaban pcos velejaroja. Ha fennall 3as kezeles:gyogyszer, sport ,dieta segithet. Nogyogyasz endokrinologust ajanlok.
2018. febr. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

D vitamin alacsony.

TSH magas.

Anti test is magas.

Pajzsmirigy betegség

Nincs peteérés valszeg.

2018. febr. 20. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

jövőhéten megy vissza a nőgyógyászhoz, remélem normálisan átnézi a leletet és elküldi oda ahova kell. mindenesetre megemlítem neki az inzulinrezisztencia vizsgálatot, illetve megkérdezem hogy a dokija endokrinológus is e.


Kedves Utolsó válaszoló!

Gondolod hogy esetleg csak pajzsmirigy probléma van a háttérben, vagy inkább Pcos?

nekem is volt gond a pajzsmirigyemmel, miután elkezdtem szedni a gyógyszert rá egy hónapra már a pocakomban volt a babó. remélem nála is 'csak' ez lesz a probléma.


Köszönjük szépen!

2018. febr. 22. 03:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!