Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Meddőségi genetikai vizsgálat?...

Meddőségi genetikai vizsgálat? Kinek volt ilyen? Hol csinálták? Mire jó? Miért nem foglalkoznak ezzel a témával?

Figyelt kérdés
Egy vetélésen vagyok túl lombik program után. Orvos nem ajánl semmit. Ha most ki lehet deríteni valamit, akkor inkább most csináltatnánk plusz vizsgálatot, mint hogy X próbálkozás után derüljön ki valami.

2018. ápr. 1. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem ez az elsődleges vizsgálat, amit meddőség vagy vetélés esetén el kell végezni, de tény, hogy más problémák kizárása után sorra kerülhet ez is. Hogy miért a végén kerül sorra? Mert egyrészt vannak ezerszer gyakoribb okok, amiket célszerű előtte kizárni, valamint a genetikai vizsgálatok nem olcsóak, így sejtésem szerint a TB csak elég indokolt esetben támogatja. (A finanszírozási részt nem ismerem, de tuti nem csinálnak több százezer forintos genetikai vizsgálatok rögtön első körben.)


Elég sok magánintézményben végeznek ilyen vizsgálatokat (pl. [link] ), de nagyobb városokban, klinikai központokban vannak genetikai intézetek, ahol szintén csinálnak ilyesmit.

2018. ápr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Istenhegyin csinálták páromnak ismeretlen eredetű azoospermia miatt és később én is ott csináltattam.

Miért kell a lombik? Ha ismert a meddőség oka nem szokták kérni mert baromi drága.

2018. ápr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ami "átlag" lombikos vizsgálat, az mind megvan. Az általad megadott honlapokat olvasgatom, tényleg többedik sikertelenség után ajánlják, csak nem értem, miért. Lehet, hogy parázok, de még ha fizetek is érte, inkább kifizetek most egy nagyobb összeget vérvételért privátban, mint hogy belemenjek egy olyan lombik programba, ami nekem 2 hónapomba, és 300 ezer forintba került. A TB-nek én pedig nem csak abba a 360 ezer Ft-ba kerültem, ami a program ára, hanem adjuk hozzá a gyógyszertámogatást, a táppénzt, és a vetélés utáni műtétet és kórházi ellátást. Így már igazán eltörpülne a drágább vizsgálat ára, ha esetleg ez segíteni a jövőben.
2018. ápr. 1. 22:30
 4/4 A kérdező kommentje:
Oligo-Azoospermia van, de erre okot még nem találtunk, csak a vitamint szedetik vele. Nekem az átjárható oldalamon lustább a petefészek, így az inszemináció nem jó. Ezen kívül meg még bármi lehet.
2018. ápr. 1. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!