Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOm van és kiváncsi lennèk,...

Judcsibe kérdése:

PCOm van és kiváncsi lennèk, aki szintén ebbe “szenved”, hogyan jött össze a baba? A kicsit kétségbeesett szériában vagyok és jól jönne egy kis pozitív történet, illetve ötletek! Köszönöm aki válaszol!

Figyelt kérdés

2018. ápr. 15. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én szerencsés vagyok, miután diagnosztizálták a pcos-t, elkezdtem a diétát és sportolni, rá fél évre spontán teherbe estem. Viszont most szülés után másfél évvel rosszabb a helyzet, igaz sz.rtam a diétára meg sportra. Hajam fele oda... érdemes ezt komolyan venni. Sok sikert és kitartást!
2018. ápr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Novemberben diagnosztizáltak PCOD és IR...kaptam cukorgyógyszert kegyetlenül elkezdtem számolni a kalóriákat (160gch/180g ch diéta) mozogtam (napi fél 1 óra elliptik tréner) Így, hogy jó gyógyszert kaptam végre beindult a fogyás ami eddig nem. (2 hónap alatt 6 kiló)


Decemberben "próbából" kaptam clostilbegytet, hogy serkentse a peteérést, és januárban teherbe is estem.


Ugyan elővigyázatosságból terhesség alatt írtam progeszteront szájon át, és eddig problémamentes terhességem van. (18h)


Szerintem ez egy pozitív történet. :) Az elején én is nagyon kétségbe estem, mert tudom mi minden történhet, féltem nem lehet gyerekem stb...lelkileg nagyon sokat segített, hogy párom pozitívan állt a dologhoz, a szexet nem lengte be "a vajon most megfogan" érzés.

Bár az is sokat jelent, hogy nekünk nem voltak hónapokba nyúló sikertelen kísérleteink, mivel pont azért mentem szűrésre, hogy megtudjam készen áll e a testem az anyaságra. (nyilván letört a nincs minden rendben diagnózis) Így mikor elkezdtünk a nehezítő tényezők ellenére próbálkozni nem voltunk nagy "pánikban".


Sok sikert neked, és kitartást. :)

2018. ápr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Dieta eletmod valtozas sport 17 kilo fogyas es sikerult

Etrend matadt szules utan is

2018. ápr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 év után clostilbegyttel jött össze a baba. Metformint szedtem mellette (akkoriban 3x1000et, ha jól rémlik), de az igazából nem sok vizet zavart, ciklusom sem volt.

Most lassan 7 éve várunk a tesóra. Már nem csak metet szedek, hanem letroxot is, de ciklusom továbbra is csak hébe-hóba van.

2018. ápr. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek! Már érzem is a pozitív hatásotokat! Én sportolok már jó ideje, de a diétát nem tartom! IR tesztem 2,1 (2ig jó) doki szerint nem kell. Vékony testalkatú vagyok, cukrot direktbe már évek óta nem eszem (kv,stb), de az édességet nem vetem meg. Ahogy olvaslak titeket, lehet meg kéne próbálnom azt is! Metformint szedek, ciklusom már van 1 év kihagyás után, 40 napos! Csak nehéz olyan orvost találni, aki érdemben csinálna valamit! Mégegyszer KÖSZIIII :)
2018. ápr. 16. 11:17
 6/7 anonim ***** válasza:
17%

Max 100 szenhydraat naponta meglatod segiteni fog

Es sok mandula dio lenmag chimag stb

2018. ápr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Egy ève várjuk a kistesót nem jött... Elmentem orvoshoz, elküldött ilyen-olyan vizsgálatokra, kiderült, hogy IR-em van, PM alulműködèsem ès pco-m... Csak a PM re kaptam gyógyszert, emellett sport ès dièta. Szènhidrátot nem számoltam csak èletmódot váltottam, semmi cukor, fehèrliszt stb. Ma pozitívat teszteltem :) Kitartás! Sikerülni fog! :)
2018. ápr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!