Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » AMH, Anti TPO és ATG eredménye...

AMH, Anti TPO és ATG eredmények, szerintetek milyenek?

Figyelt kérdés

Kérem csak az írjon akinek van vele tapasztalata, volt hasonló gondja stb.Tippeket nem kérek, dokihot fofok menni.

A kérdés az hogy, spontán összejöhet ilyen eredményekkel a baba?31 vagyok és már van egy kisfiam (ő 2. póbálkozós hónapban összejött)


Köszönöm


AMH: 1.84 ng/ml referenciaérték: 1 - 12


Anti TPO: 55 IU/mL referenciaérték 0 - 60


Anti thyeroglobulin: kevesebb mint 15 IU/ml referenciaérték 0 - 60



#AMH #ATG #ATTPO
2018. máj. 29. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Én csak az AMH-hoz tudok érdemben hozzászólni: a korodhoz képest szerintem elég alacsony, de ez nem zárja ki önmagában a spontán teherbeesést. Elvileg ettől alacsonyabb értékekkel is teherbe estek már spontán.


A másik két értéket önmagában nem igazán lehet értelmezni, mert nyilván a többi, többek közt pajzsmirigy hormon eredménye is szükséges hozzá.

Biztosat neked legfeljebb az endikronológus fog tudni mondani, ha sikerül beállítani az értékeket.

2018. máj. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én meg az ATG-hez meg az ATPO-hoz, mindkettő tökéletes. TSH-d mennyi?
2018. máj. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2.vagyok: nincs autoimmun pajzsmirigy gyulladásod.
2018. máj. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Ezek friss vérvételek, a tsh-mat februárban nézték akkor 3.01 volt, ami kicsit magasnak számít, illetve az akkori fsh-m volt kicsit magasabb olyan 9.4 körül.Eddig ahogy olvasgattam, úgy láttam, hogy nem rossz (persze lehetne több is) az 1.84, de az első válaszoló kicsit elkeserített.Elkezdtem 2 napja búzacsírát enni, illetve ahogy olvasgattam a témában érdemes e vitamint illetve q10-et szednem.Persze dokival majd konzultálok.
2018. máj. 29. 22:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem akartalak elkeseríteni, én is csak abból kiindulva írtam, hogy kevés,mert megcsináltattam és körbejártam a témát. Az amh viszont önmagában nem fogja tudni megmondani,hogy teherbe eshetsz-e,inkább mutatja a petefészkeid jelenlegi "kapacitását". Ha szabályos menszeszed van,akkor nem biztos, hogy emiatt nem esel teherbe.
2018. máj. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Persze tudom, hogy nem elkeseríteni akartál.Es meg tudnád mondani, hogy mennyi lenne a normál érték?Azért is furi ez számomra mert év elején töbször voltam uh-n és azt mondta a nődoki, hogy több petesejtet is lát mindkét petefészkemben.
2018. máj. 30. 13:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia, én úgy állapítottam meg, hogy a 35 éves korosztálynál a 3-4 közötti az "átlagos" értéke az AMHnak.Persze van,aki a 3ng értéktől bepánikol,pedig az tök jónak,normálisnak számít. 7körül meg PCO tünetre utal...szóval a magas sem jó.

Ha attól megnyugszol,én 4 évvel idősebb vagyok,qz AMH értékem jóval magasabb, de sajnos az FSH értékem is... Nem is esek teherbe :( A tüszők jó jel,hogy ott vannak,kérdés,hogy megrepednek-e! De a dokid majd úgyis látja. Én még idáig sem jutottam el. AMH-d, amíg eléri az 1-et,addig ezen ne is rágódj.

2018. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, hogy írtál.Beszéltem endokrinológussal azt mondta nem rosszak az értékek, nem indokolják azt, hogy nem esem teherbe.Gyógyszer sem kell.Azt mondta kell még néhány vizsgálat,de azt majd csak személyesen fogjuk megbeszélni.Már azért így nyugodtabb vagyok 😊 Mi még nem próbálkozunk olyan régen csak 7 hónapja.Ti mióta próbálkoztok?És mennyire magas az fsh erteked?
2018. máj. 30. 15:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi már kb 1 éve próbálkozunk, eleinte annyira nem is foglalkoztam vele, hogy nem sikerül, de most már nagyon frusztrál. FSH-m 3. napi vérvételből kb 12 (11, valamennyi volt) és az ösztogénem pedig alacsony :/ Szerintem valahogy ez a kettő a bibi nálam, de majd csak júniusban lesz konzultációm, addig szedek mindenféle sz*rt, hátha segít már valamit.
2018. máj. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!