Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Elküldhet a nőgyógyász mindenf...

Elküldhet a nőgyógyász mindenféle vizsgálat nélkül meddőségi klinikára?

Figyelt kérdés
Röviden: másfél éve próbálkozunk. Fél éve mentem el a dokimhoz. 4 hónapig szedtem clostilbegytet. A felírás előtt és után sem csinált semmilyen vizsgálatot, uh-ot. Ma visszamentem, hogy milyen kivizsgálást javasol, amire az volt a válasz, hogy itt nincs semmi lehetőség csak egy speciális klinikán. Ez tényleg így van, vagy csak ő rázott le? Van 2 gyerkőcöm, tehát valamikor rendben voltak a dolgok.... Elsősorban tudni szeretném mi okozza a 34-42 napos ciklusokat. A baba hab lenne a tortán. Előre is köszönöm, ha valaki tanácsot adna.
2018. máj. 31. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Tényleg így van. Ok tudnak vizsgálni és kezelni is.
2018. máj. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért egy hormonvizsgálatot és ciklusmonitorozást ő is tudott volna csinálni...mást tényleg nem szoktak.
2018. máj. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, van-e a dokinak intézményi háttere. Hormonvizsgálat, ciklusmonitorizálás, petevezető-átjárhatósági vizsgálat azért eléggé alap lenne a meddőségi klinika előtt. Egyébként ezeket megcsinálják a meddőségi klinikán is természetesen, csak akkor mindenért fizetsz majd, mint a katonatiszt. Menj el az sztk-ba, ennél még ott is több dolgot csinálnak veled...
2018. máj. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Nekem az volt a fura, hogy amikor először felírta a gyógyszert az mondta, ha nem használ kiír 1-2 vizsgálatot. Most meg menjek máshova. Ő is sztk-s orvos. Vacak érzés, hogy elhajtott. Persze, egy meddőségi klinikán tuti mindent kivizsgálnak, de ha a baba téma nem kerül elő, szimplán szeretnék normális ciklust akkor is oda küldött volna?
2018. máj. 31. 20:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyébként az még elég gyakori - bár szerintem, és egyébként kifejezetten meddőséggel foglalkozó orvosok szerint sem helyes -, hogy vizsgálatok nélkül felírják a clostyt, és esetleg utána kezdenek vizsgálgatni, ha úgy nem esel teherbe.
2018. máj. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyetertek utolsó, jó vannak már gyerekeitek de az ő születésük óta is tirtenhetet bármi akar a te akar a férjed oldalán. Véleményem szerint a clistyt is csak úgy van értelme elkezdeni ha megvolt az atjarhatosagi és a hirmonvizsgalat és akkor is csak úgy, ha közben folyamatos uh követés van.


Amúgy az egyik hozzaszolasra. Mi mindent meddőségi központban csinaltattunk, ott “készült” a lombikbabank is. Minden tb alapon ment egy vervetelt leszámítva ami 6000 Ft vilt, tehát nem fizettünk semmiért és maximálisan elégedett voltam.

2018. jún. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A gyógyszerekért sem kellett fizetnetek? Nem tudom mikor jártatok, de a gyógyszereket ma már nem finanszírozzák sajnos :(
2018. jún. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyilván a gyógyszereket kellett, lehet én értettem félre, de úgy értelmeztem, hogy magáról a vizsgálatok költségéről volt szo.


Sajnos a gyigyszerek nagyon drágák, lombiknal mindenképp, én nagyon örülök, hogy emeltek a támogatási összegén, így talán többeknek lesz lehetőségük igénybe venni ezt is mint lehetőség. Mi is visszamegyünk szeptemberben egy következő lombikra, kiváncsi vagyok, mennyivel lettek olcsóbbak a gyigyszerek, tehát, hogy ténylegesen érezhető e a nagyobb támogatás.

2018. jún. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Elvileg akkor lett volna mit vizsgálnia, mielőtt tovább küld. Azt hiszem kérek konzultációt egy másik dokitól.
2018. jún. 2. 13:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor félreértettük egymást, azt hittem, hogy a "semmiért sem fizettünk" a gyógyszereket is tartalmazza.

Nagyon drága sajnos igen, még tb támogatottan is :(


Kérdező Te jól teszed, ha felkeresel egy másik orvost, hátha az jobban a segítségedre lesz!

2018. jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!