Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Egy alkalom elég ahhoz, hogy...

Egy alkalom elég ahhoz, hogy lásson valamit az orvos?

Figyelt kérdés
Külföldön élek, volt egy vetélésem novemberben, azóta érzem, hogy felborult a hormonháztartásom, viszont az itteni nőgyógyászokból eléggé kiábrándultam, a menstruáció előtti barna folyással és a műtét után kialakult cisztával sem akarnak különösebben foglalkozni. Nemsokára Budapesten leszek egy hetet, arra gondoltam, hogy elmegyek egy magánrendelésre, viszont kérdés, hogy egy alkalom elég-e valamire, gondolom egy hüvelyi ultrahang alapján egy orvos sem tud túl sokat mondani, ahhoz vérvételek kellenének, részletes hormonvizsgálat stb. Kicsit tanácstalan vagyok, szerintetek érdemes lenne elmennem?
2018. máj. 31. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy alkalom kevés. A vervetelek is meghatározott ciklus napon vannak.


Amit esetleg lehet egy amh vérvétel, 6000 Ft, ebből nagyon sok mindenre lehet következtetni. Első lépésnek jó lehet, de önmagában azért kevés.

2018. máj. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2-4. ciklusnapon van az első vérvétel. Tsh-hoz, terheléses inzulinhoz bármelyik nap jó, ebből is eleget lehet leszűrni, de!! Az eredményre várni kell. Nem valószínű, hogy 1 hétbe belefér a vérvétel, (még ha magánlaborban is csináltatod amint megérkezel) az eredmény és még orvoshoz is visszajutni, hogy elemezze.
2018. máj. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az egyik ismert magánlaborban vannak kimondottan összeállított csomagok, hogy milyen problémákra szűrnek. Aznapra is tudsz időpontot foglalni. Az biztos hogy egy részletes hormon vizsgálat az egy hétbe nem fér bele, de a pajzsmiriggyel kapcsolatos eredményeket én megkaptam emailben másnapra... Szerintem orvost is kellene foglalnod előre, így a nyári időszakban, szabadság előtt nagy a tumultus. Minden jót
2018. máj. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, most megnéztem, egy magánlabornál 1-3 nap alatt van eredmény sokféle hormonra, nekem általában ez 1 max 2 nap volt mindig, amire 1-3 napot írtak. Szóval ha sikerülne úgy időzíteni, hogy 2-4. ciklusnapon érkezz meg, bele is férne a nagy része. Ha előre foglalsz időpontot. De pajzsmirigy, inzulin amik bármikor megcsinálhatóak, az mindenképpen menne. Az AMH sajnos pont 7-9 napos, viszont hátha, nekem 4 nap múlva kiküldték az allergiapanel eredményét, amit szintén 7-9 napra ígértek. Még nem is vártam.

Szóval igen, szerintem érdemes lenne.

2018. máj. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Esetleg tudnátok ajánlani magánlabort, ahol már jártatok?
2018. jún. 2. 13:11
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja, és még egy kérdés. A vérvételt reggel, éhgyomorra végzik vagy délutánra is tudok időpontot kérni? Köszönöm!
2018. jún. 2. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!