Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mennyi idő kellett a teherbees...

Mennyi idő kellett a teherbeeséshez azután, hogy PCOS-t, IR-t diagnosztizáltak nálad?

Figyelt kérdés
Min változtattál? Ki segített?
2018. jún. 21. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
A mai napig nem vagyok terhes. Több éve egyébként.
2018. jún. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy èvet próbálkoztunk, összejött, de el is ment... Azóta semmi...
2018. jún. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
A legjobb barátnőm, amint kiderült nála azonnal elkezdte betartani a diétát és mindenre odafigyelt amire csak kell. Azóta sem jött össze a baba, és ennek már 4 éve :(
2018. jún. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Egy barátnőm 1 évig sokat bűnözött, a diétat csak nagyjából tartotta, az értékei se nagyon akartak rendeződni. Utána szigorúra vette a dolgot és pár hónapon belül teherbe is esett, azóta szült is.
2018. jún. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
2-es vagyok. Azt elfelejtettem írni hogy a diètát tartom, heti nègyszer sportolok, 58kg vagyok. Meckformint szedek.
2018. jún. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
10 hónap. Lombik baba, mert a párom miatt lombik kell, de előtte hiába lombikoztunk. 3as kezelés utan amint a doki rábolintott sikerült.
2018. jún. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem súlyosságtól is függ...


Én szerencsés vagyok, november elején diagnosztizáltak. (PCOS+IR) Szerencsére hormonkezelés nem kellett, csak merckformin a vércukromra. Igaz én ez előtt is diétáztam (csak mint kiderült rosszul és enyhe pajzsmirigy alul működés miatt eredménytelenül) és nem is fogytam sokat.


Ahogy elkezdtem szedni a jó gyógyszert, betartottam a 150g ch diétát (yazióval és kalóriabázissal szigorúan nézem a makrókat) 2 hónap alatt fogytam 7 kilót.


Decemberben clostylbegyt-et kaptam peteérés elősegítésére (plusz egy kis D vitamint erős hiány miatt), és mindenki legnagyobb meglepetésére januárra már terhes is lettem. Pedig nem "hőmérőztünk" csak nagyjából betippeltük a peteérést. (doki sem gondoltam volna, hogy ilyen hamar sikeresek leszünk mikor felhívtam a pozitív teszt hírével)


Elővigyázatosságból és mivel az első ultrahangon volt egy kis bevérzés kaptam progeszteront, de azóta is problémamentes terhességem van. A diétát még mindig szigorúan kell tartanom (és sajnos még így is kileng néha a vércukrom) ami miatt a merckformint sem hagyhattam abba, és pluszban gynositolt is szedek.


Most vagyok 28 hetes és eddig minden rendben van a kicsivel és velem is. (terhességem elején többször voltam felfázva, volt hüvelygyulladásom, de elmúlt) Nekem most sokat segít, hogy kiegészítő kezelésként reflexológushoz járok, akivel a pszichológiai dolgokat is meg tudjuk beszélni.


Ezt nem dicsekvésből csak azért írom, hogy vannak ilyen pozitív történetek is.


Nekünk mondjuk olyan szempontból is szerencsénk volt, hogy nem 1-2 év sikertelen próbálkozása után derültek ki ezek a dolgok hanem most akartunk elkezdeni a családalapításon gondolkodni, így az orvoshoz is ilyen "nézze már meg minden rendben van e" szándékkal mentem. Nyilván akkor nagyon megrémített, hogy mondta, hogy sajnos vannak gondok, de végig nagyon pozitívan állt hozzánk. (egyszer sem dobálózott a meddőség szóval mint mondjuk a dietetikus akihez elmentem) Így viszont párommal is olyan nyugalommal tudtunk próbálkozni, hogy "van időnk" és sikerül amikorra "rendbe jövök", így nem éltünk meg minden menstruációt traumaként. Szerintem ez is sokat számít. Ha az ember nagyon rágörcsöl a dologra, és fél tőle, csak rosszabb lesz.


Az étrend átalakítása (azt viszont csalás nélkül) és a mozgás bevezetése (napi fél óra elliptik tréner) amin én drasztikusan változtattam, de már így fél év távlatából azt mondom meg lehet szokni.

2018. jún. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Remélem előbb-utóbb sikersztorikká válnak... :-(

2018. jún. 23. 17:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálam csak ir van, közepes sulyossagu. Egyből teherbe estem 3 alkalommal. Ebből kettőből lett baba. Szerencsém lehet, már csak azért is h nem lettem pcos-s.
2018. jún. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!