Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lehet érezni a terhességet...

Lehet érezni a terhességet ilyen korán?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés, hülye is vagyok hozzá.

Érdekelne, hogy az aktus után még aznap lehet-e érezni valamit a hasadnál?


2018. júl. 2. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem,mivel a terhességi tüneteket a hcg termelődése okozza,az meg csak akkor kezd termelődni,ha megtörtént a beágyazódás,ami aktus után 10-14 nappal következik be.
2018. júl. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Aktud után kb. 2 héttel lehetNE tüneteket érezni, de mivel a koraterhes szakaszban is premens tünetek vannak jelen, ezért ezek még nem mérvadóak. Az elmaradt menzesz után 1-2 héttel jön a hányinger, szagundor, ólmos fáradtság legtöbbeknél.


A szurka, mellfájás, gyakori pisilés stb. nők százait csapják be babatervezéskor nemvárt környékén, ugyanis ezek tipikus premens jelek.

2018. júl. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szóval a hasfájásom nem ettől volt?
2018. júl. 2. 15:14
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem.
2018. júl. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Eggyel fentebbi válaszhoz csak annyit fűznék hozza, hogy akinek NINCS és nem is szokott lenni ilyen premens tünete (mellfeszules, szurkalas, gyakori pisiles) annak igenis előjel lehet. Én pl mind háromszor pont ebből a három jelbol tudtam már a teszt előtt h terhes vagyok.
2018. júl. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ilyeneket nem éreztem aznap. Csak hasfájást.
2018. júl. 2. 16:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó hát ezeket se aznap erzed,hanem legkorábban a menstruacio első napja körül. Mégis mit vagy mitől éreznél bármit is még aznap?
2018. júl. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Még a tesztcsík se mutatta ki, de én már éreztem valami furcsát : majd összeestem az utcán séta közben és ilyen sosem fordult velem elő... ez volt az első jel, kb másfél héttel az együttlét után.
2018. júl. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Először is a spermiumok bejutnak a szervezetedbe és ott várják, hogy találkozzanak a petesejttel. Előfordulhat, hogy akár 2-3 napig is várnak rá, mert éppen nincsen peteérés. Ha félidőben történt az “akció” akkor jó eséllyel 1 napon belül összetalálkoznak a spermiumok és a petesejt és megtörténik a fogantatás.


2. Ezt követően 7 napig vándorol a megtermékenyült petesejt, és a fogantatástól számított 7 nap múlva megkezdődik a beágyazódás. Innentől kezdve már lehet HCG a véredben. Ha a ciklus kezdetétől fogva mérted a testhőmérsékletedet, akkor most azt tapasztalhatod, hogy megemelkedik a testhőmérséklet.


3. A beágyazódás 5 napig tart, tehát a 12. napon fejeződik be, innentől kezdve rohamosan nő a HCG mennyisége és a 14. napon már kimutatható a vizeletből is (ha rövidebb a ciklusod, akkor már 1-2 nappal hamarabb is). A baba ekkor már 0,5 mm-es

2018. júl. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!