Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » MTHFR mutáció vetélést okozhat?

MTHFR mutáció vetélést okozhat?

Figyelt kérdés

A menstruációm nagyon zavaros volt, iszonyúan fájdalmas és nagyon rendszertelen(25-45 nap közt ingadozott havonta a ciklusom hossza), és erre kezdtem el fogamzásgátlót szedni mostmár 4 éve(Yasminelle).

Voltam Budapesten egy maga klinikán trombózis vizsgálaton és ott kimutatták hogy van MTHFR mutációm(csak heterozigóta).

Ha majd babát szeretnék, ilyen ciklus jellemzőkkel, ezzel a mutációval és vérszegénységgel/vashiánnyal mennyi az esélye hogy sikerülne?

Az MTHFR heterozigóta önmagában okozhat vetélést?



2018. júl. 7. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is ugyanígy mthfr mutációm van és sajnos 3x vetéltem. Most amint pozitiv lett a terhességi tesztem injekcióban kell adnom a vérhígítót, szerencsére eddig minden rendben a babával, már a felén túl vagyunk :)
2018. júl. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Vérhigítót fogsz kapni az elejétől, de emiatt csak császárral szülhetsz. A hormonjaid viszont rendbe kéne rakatni, hogy normális ciklusod legyen. A gogamzásgátló csak továb rontja őket és a trombózis hajlam miatt nem szabadna szedni.
2018. júl. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Miért szülhetne csak császárral?
2018. júl. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
Vérhigító mellett csak program császár lehet.
2018. júl. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

#2, #4

Ez hülyeség. Én homozigóta vagyok, végig szúrtam magam és természetesen szültem. Annyi, hogy amikor éreztem, hogy jöttek a fájások nem volt szabad már szúrni.

Pont, hogy a császárt nem preferálják.

2018. júl. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, hogy melyik fajta mutaciod van.

Nekem pl mthfr a1298c hetetozigota es szinten volt negy vetelesem, viszont nem kell verhiguto.

A mutacio ennel a fajtajanal, foleg heterozigotanal nem a veralvadassal van gond, sot, altalaban gond sincs, de ha megis, akkor altalaban az a baj, hogy a szintetikus folsav es b vitaminok nem szivodnak fel.

En pl vigan veteltem tovabb akkor is, amikor mar verhigitot kaptam, semmit sem segitett. Foleg hogy alapban verzekeny vagyok, von willebrand szindromam van, a homociszteinem tokeletes minden vervetelen.

7-bol 3 terhessegem megmaradt verhigitas nelkul, annyi, hogy a B-vitminokbol a szintetikusat mar honapokkal a teherbeeses elott kerultem, a biologialig aktiv format szedtem akkor is es terhessegek alatt is. Addig volt gondom, amig ezekre nem valtottam.


Szoval kerdezo, neked melyik tipusu genmutaciod van?

A ciklusgondod mastol lehet, inkabb hormonzavar.

A fogamzasgatlo ezt meg nem oldja, csak elfedi szerintem, erdemesebb lenne inkabb utanajarni a valodi problemanak es azt megoldani, hogy ne akkor kelljen emiatt aggodni, amikor mar szeretnetek a gyereket.

Kehet, hogyha most abbahagynad a fogamzasgatlot, akkor a ciklusod ujra ugyanolyan szabalytalan lenne.

2018. júl. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan melyik a 2 közül, de az biztos hogy az a fajta, amelyik trombózis kockázatot nem okoz, mert az orvos mondta hogy szedhetem tovább a gyógyszeremet nyugodtan.

Viszont utána olvastam a vetélés dologról, amiatt kérdeztem.

Tudom hogy a fogamzásgátló csak tüneti kezelés de sajnos már nem bírtam ezt a sok tünetet, az orvosok meg arra fogták sokszor hogy csak fiatal vagyok, nem állt be a ciklusom.

De még közel sem vagyok ahhoz hogy babán gondolkodjak, de időben el fogok kezdeni cselekedni :)

Köszönöm a válaszokat!

2018. júl. 7. 15:14
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Az ilyen problémát az esetek igen nagy százalékában pcos okozza, ami az inzulinrezisztenciától alakul ki. Endokrinológus kell hozzá. Ha az inzulinrezisztenciát nem kezelik cukorbetegség lesz belőle.
2018. júl. 8. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A helyedben akkor is letenném a fogamzas gatlot, akármi a problémád, azt csak sulyosbitani fogja!
2018. júl. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nagyon fájdalmas volt a menzeszed akkor az lehet endometriozis is!
2018. júl. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!