Új orvos, Kicsi méh?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam vizsgálaton, ahol egy megdöbbentő kijelentéssel gázoltak belém. Kicsi a méhe, vekony a nyálkahártya, nem lehet gyereke. Többszöri kérdésemre sem igazán válaszolt az orvos. Mégis mennyivel kissebb? Mennyivel vékonyabb? Hogyan tovább?


Ebben kérném a segítségeteket.


60,1x30,5x40,8 az uterus a nyk 3mm

Ez mit jelent? Tényleg nem lehet?


Köszönöm előre is. 22



2018. júl. 16. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Úr isten az az orvos..

Mikor volt az utolsó menzeszed első napja? Az eredmény mai?

Méhnyálkahártya cikluson belül változik. Az ovuláció előtti állapot az ilyen. Ovuláció után vastagszik, akkor azt mondják, 7 mm felett normális. Ha ilyen vékony akkor lehet, hogy nem volt ovuláció. De ennek lehet olyan oka is, hogy nem vagyunk gépek, ha 1 évben van 12-13 ciklusunk, könnyen lehet 1-2-3 ovuláció nélküli is. De van amikor hormongond meg egyebek okozzák az ovuláció elmaradását, de olyankor gyógyszer, diéta, attól függ mi a gond, van egy kezelés is. Ilyet, hogy nem lehet gyereked...

2018. júl. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. A méhed mérete belefér a normálisba.


2. A nyálkahártya vastagsága ciklusosan változik. Ha 3 mm-t közvetlen menzesz után vagy menzesz alatt mértek, az teljesen normális. Ha ciklus közepén vagy vérzés előtt voltál, akkor tényleg vékony. De azért egyetlen UH-ból nem vonnék le messzemenő következtetéseket.


3. Egy méret alapján megmondani, hogy nem lehet gyereked, elég nagy butaság. Vannak olyan fejlődési rendellenességek, ahol a fele méh nem fejlődik ki, és bizony azok a nők is teherbe tudnak esni. Pedig nekik tényleg csak feleakkora a méhük, mint a normális.


Szóval szerintem kifogtál egy parasztot, nem kell rögtön pánikba esni. Ha rendszeres a menzeszed, akkor engedd el a dolgot.

2018. júl. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos rendszertelen a ciklusom ideje és mennyisége is 2 szélsőség. Igen mai az eredmény, most 1 hete múlt el.
2018. júl. 16. 21:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy másik orvost.Szerintem is egy ostulkot fogtak ki.Nekem 20 évesen mondta ezt egy orvos és elhittem, nem jártam utána.Amugy két gyermekünk van.😂
2018. júl. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha 1 hete múlt el, és nem vérzel 1 hétnél tovább, akkor ez a vastagság teljesen normális, mivel peteérés előtt vagy még. Keress másik orvost, a rendszertelen ciklusnak csak jobb lenne utánajárni viszont ezt amit mondott, felejtsd el.
2018. júl. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is mondta egyszer egy orvos, hogy az átlagosnál kisebb a méhem, a nyálkahártyám meg nagyon el van vékonyodva, ha akarok a közeljövőben gyereket, hagyjam abba a fogamzásgátlót. Így tettem, kb 1 év mulva akartam teherbe esni, rögtön sikerült, bár sajnos nem maradt meg (nem emiatt). Utána kétszer lettem még terhes, mindkettő azonnal összejött, a kislányom 3 éves, a kisfiamat januárra várom. Szóval ennyit arról, hogy kicsi a méh, emiatt nem lehet gyereked... a nyálkahártya vastagsága meg csak egy pillanatnyi állapot, nem állandó.
2018. júl. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!