Gabben83 kérdése:

PCOS-sel lombik sikerülhet?

Figyelt kérdés

Hétfőn volt a 2. beültetésem, PCOS-em van,az első nem sikerült,el sem indult a beágyazódás.

Nagyon félek,hogy a betegségem miatt,nem fog összejönni most sem..

Most a 2. előtt fogytam pár kilót(szerencsére nem vagyok elhízva miatta,csak pár kg felesleg van).

Van valakinek tapasztalata ilyen problémával,esetleg valaki akinek sikerült így is?

Vagy tud valaki tanácsot adni mit tehetnék,amivel nagyobb eséllyel teherbe tudnék esni?

Előre is köszönöm!



2018. júl. 21. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Miért kell a lombik? A pcos miatt nem kell. Ha az endokrinológus alral beállított diétat tartod, szeded a gyógyszert es mozogsz akkor tünetmentes leszel.
2018. júl. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Legyen kezelve az alapbetegség. Ha az megvan teljesen szükségtelen a lombik, meg inszeminàció. Ha nincs kezelve, akkor sem célszerű művi úton "kierőszakolni" a teherbeesést, mert sokkal nagyobb a vetélés valószínűsége kezeletlenül.
2018. júl. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ne haragudjatok,nem fejtettem ki teljesen a dolgot,a lombik sajnos kell,mert el van záródva mindkét petevezetékem. :(

A PCOS csak ráadas,voltam IR vizsgálaton,az rendben volt,régebben szedtem Merckformint,most viszont a lombik kezdete óta nem szedek semmilyen bogyót,csak a vitaminokat,teákat.

És nem tudom,hogy sikerülhet-e így,mert a Kááliban nem nagyon mondanak semmit,ha én nem járok küön a dolgok után..

Fagyasztott beültetésem volt már az első is,mert félő volt a túlstimu.

Az első valamiért el sem indult a megtapadásban,és nem tudom,hogy a kettő összefügg-e.!?

2018. júl. 22. 00:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont lombim alatt hagyod abba a kezelést. Pcos nincs ir nélkül. Először azt rakd rendbe.
2018. júl. 22. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, h a pcos az ir és a hormonhaztartas felborulásának kovetkezmenye. Talán alaposabban utána kellene járni ennek. Szigorú diéta, mozgás, gyógyszer. Addig talán tényleg felesleges a lombikozas. :-/

Hogyhogy nincs ir? Ezt ki mondta?

2018. júl. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kell a lombik miatt elhagyni a gyógyszert! Sőt, terhesség alatt is van aki végig szedi.

Fontos a 3-as kezelés, amiből az egyik pillér a gyógyszer!

2018. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy hormonhaztartasbeli probléma,igazság szerint egy komplex anyagcsere gond.

Elkezdem megint a gyógyert is akkor,csak mondták,hogy kell szünetet tartsak.

Az IR-t a dokim mondta,hogy rendben,voltam terheléses vércukor vizsgálaton,ahol inzulint is néztek(0,60,120).

Ha esetleg tudtok más vizsgálatot,IR-el kapcsolatban,légyszi írjátok meg,hogy mit csináltassak meg,nekem ennyit mondtak.

Úgy néz ki télen lenne lehetőségem új lombikra...remélem reménykedhetek..

2018. júl. 24. 12:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Pajzsmirigy milyen? Nekem az a fura miért szedtél mercformint ha nincs IR.

Nekem endometriózis mellett sikerült a lombik elsőre. Szerintem az hogy vannak ciszták a petefèszekben (ha PCOS alatt ezt érted) az nem befolyásolja a méhben való megtapadást. A pajzsmirigy, hormonok és IR már inkább. Keress egy jó endokrinológust szerintem.

2018. nov. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Azóta kiderült, hogy sz@r volt az endokrinológusom, és persze, hogy van IR, csak nem durva, elég enyhe, de van...az Endocare referenciaértékei szerint van, a "normál" referenciaértékek szerint még pont nincs..(Már az Endocarebe járok szerencsére.)

A Mercket korábban azért mondta a régi dokim, hogy szedjem, mert a PCOS-hez általában IR társul, és "előzzük meg"...azóta tudom, hogy egy idióta volt.

A pajzsmirigyem rendben lenne, ha nem lombikoznék(2mIU/l), a tesztoszteronom volt magasabb, de már az normális.

Reménykedem benne, hogy az új endos dokim tud segíteni, és ad gyogyit, hogy a TSH még lejjebb menjen, aztán hátha..

2018. nov. 13. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!