Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Trombózis panel eredményben...

Trombózis panel eredményben tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


2 spontán vetélésen vagyok túl, mind a 2 az 5. héten történt, tehát nagyon korai volt.

Jelenleg folynak a kivizsgálások, elküldött az orvosom jó párra. A trombózis panelem és a trombofiliám készen van. A trombifilia teljesen jó, nincs eltérés, a panel 3 eleméből viszont 1, az MTHFR C677T eltérést mutat, pontosabban heretozygota vagyok. Az orvosom csak augusztus közepén tud fogadni, addigra lesz meg minden eredmény. Javasolták és olvastam is, hogy az Aspirin Protect szedését ilyenkor el lehet kezdeni. Valaki aki "jártas" ebben? Valóban szedhetem, vagy várjam meg az orvost, mielőtt beszedem?


Nagyon köszönöm!



2018. júl. 30. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Hozzáértőként javaslom, hogy ne itt érdeklődj. Nem ismerjük a kórtörtétenedet, ami alapján majd az orvos aspirin protectet javasol, vagy esetleg valamelyik másikat a még kb 50 közül.


Várd meg az orvosod. És ne laikusok egyéni tapasztalata alapján kezdj el gyógyszert szedni.

Kb két hetet kell várnod, szerintem ennyit kibírsz gond nélkül, hogy utána az egyéni elbírálás alapján nőgyógyász döntösön a gyógyszerről.

2018. júl. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem is ez van MTHFR c677T heterozygota mutáció. Emiatt a terhességem alatt és utána 6 hétig végig vérhígító injekciót kellett adnom magamnak. A 9. héten kezdtem el, mert vérömleny volt a petezsák mellett, ahogy az felszívódott, kezdtem az injekciókat.

Erre az orvosom elmondása szerint azért volt szükség, mert a vérhígítóval elkerülhető egy esetleges terhesség alatt bekövetkező trombózis, ami a baba életébe kerülne.

Nekem is volt egy korai spontán vetélésem.

Én clexan 0,4 injekciót kaptam.

Aspirin Protect-ről nem volt szó...

2018. júl. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Most komolyan, ez a GYAKORI KÉRDÉSEK. Nem gondolod, hogy ez fontosabb kérdés, mint hogy a szomszéd 8 osztályt végzett Mariska névtelen hozzászólása alapján dönts?
2018. júl. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen komoly, valami nem tetszik, mehetsz tovább. Bár a tiéd is egy vélemény ez igaz.


Köszi a válaszokat, természetesen megvárom a dokit, csak a lombikos csoportban, akiknek ez a mutációja, mind szedi, ezért bátorkodtam megkérdezni. Nem ciánkapszula bevételét kérdeztem :))


Mindenesetre nagyon köszönöm a válaszokat!

2018. júl. 30. 12:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is Leiden mutáciom van én már az Aspirin Protectet teherbeesés elött szedtem,mikor terhes lettem akkor vérhigittoval szurtam magam egészen a szülés utánni 6 hétig.Mindenképp várd meg az orvos mit mond.
2018. júl. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!