Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Háziorvos tud segíteni teherbe...

Háziorvos tud segíteni teherbeesési problémákon?

Figyelt kérdés

Már 2 nőgyógyásznál jártam, de csak a Clostilbegytet voltak képesek felírni, de semmi más vizsgálat nem volt két hormonvizsgálatos vérvételt leszámítva.

Azt mondták, hogy fiatal vagyok és még nem próbálkozunk kerek egy éve...

26 vagyok, és nagyon úgy tűnik, hogy nincs peteérésem, vékony a nyálkahártyám ciklus közepén is. Ha elmegyek háziorvoshoz, ő tud adni beutalót pl. cukorterheléses vizsgálatra vagy endokrinológiára ezek miatt? Nőgyógyászatra szeptemberben rendeltek vissza, egy újabb Closti-kúra utánra...


2018. aug. 15. 16:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Clostilbegyt után a 11. ciklusnapon 4mm-es endometrium és 8-9 mm-es folliculusok.
2018. aug. 15. 16:20
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Endokrinologushoz menj el! Beutalo nélkül is el tudsz menni.


Házi orvos nem tud ebben segíteni.

És keress egy normális nőgyógyászt is.

2018. aug. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Endokrinológushoz nem tudsz beutaló nélkül menni (magánban persze igen)! Kérj beutalót a háziorvostól, simán ad, ha elmondod mi a gond. Az endokrinológus tud kiírni terheléses vizsgálatot, ha megkéred. A nőgyógyász általában tényleg csak egy év elteltével kezd vizsgálódni, hacsak nem múltál el 35 (ez esetben ugye nincs így), vagy valami korábbi egészségügyi probléma fel nem veti hamarabb a meddőség gyanúját.
2018. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha mész egy másik nőgyógyászhoz mondd neki hogy két éve próbálkoztok.
2018. aug. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. aug. 16. 18:28
 6/9 A kérdező kommentje:

Nos, ma voltam háziorvosnál, elmondtam, hogy mi a problémám és hogy szeretnék endokrinológiára menni. Azt mondta, hogy majd nőgyógyászati javaslatra ráérek elmenni.

Szóval sakk-matt! Ezek szerint mostanában nem fogok teherbe esni.

2018. aug. 17. 18:05
 7/9 Manka68 ***** válasza:
Magán endokrinológus. :-) Ha egyértelműen nincs peteérésed, nincs mire várni. Nem kell megijedni, ma már elérhető árakon dolgoznak, és megspórolsz vele hónapokig, évekig tartó "kúrákat". Egyszer kifizetni egy orvosi vizsgálatot (plussz a labor, ami kb 10-15 ezer magánban), jobban megéri, mint a hiábavaló kezelések hónapokon, éveken át.
2018. aug. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jelentkezz be egy meddőségi kozpontba, ok párhuzamosan vizsgálnak a paroddal. Mi a BMC-be járunk, az ő segítségükkel született a kisfiunk. Most testvért szeretnénk neki, magunknak meg gyereket
2018. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sikerült magánorvoshoz bejelentkeznem, és szerencsémre épp felszabadult jövőhétre egy időpont, így hónapokat se kell várnom. :-))

2018. aug. 23. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!