Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tapasztalatokat várnék teherbe...

Tapasztalatokat várnék teherbeesési gondokkal küzdő 40 év körüliektől. Magasabb FSH alcsonyabb de normál AMH érték? És szuper biztató UH? Valaki esetleg érintett így?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Szívesen fogadnám véleményeteket.Röviden:40 éves vagyok tervezzük a kistesót de ebben az évben alig és vagy rendszertelenül mensiztem.Kaptam closty norculutot ami nem hozott eredményt.Pajzsmirigy,prolaktin,IR ,Vércukor terhelésre is rendben

Az FSH magas 39 az AMH 0.04 eredményem alacsony de normál tartományban van.Az endós orvos szerint korai menapeuza és ezt minden előzmény nélkül összesen két laborból mondta.Még aznap hívtam a nőgyógyászom aki azonnal fogadott újra és megvizsgált.

Ő viszont 7 mm méhnyálkahártya és 2cm tüszűt írt az uh.-ra valamint hangsúlyozta,hogy szerinte most lesz peteérésem még a nyákot is megmutatta ami kristálytiszta volt.Mielőtt elindultak ezek a mensis kihagyásaim nagyon sok stressz ért ami azóta helyre állt.

Egy hónapja sok myo-inozitol ,d3,baratcserje ,méhpempőt és egyébb készítményeket szedek.Most nemtudom,hogy már ettől vagy sem de valahogy jobban vagyok közérzetileg.

Szerintetek lehetek így terhes?A nőgyógyász azt mondja az összes többi laborértékeim miatt hogy egyszerűen valami megkavarodott hormonálisan.

Nagyon remélem,hogy igaza van

Valaki esetleg hasonló helyzetben?



2018. szept. 14. 08:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Ha ebben az évben alig volt menzeszed, akkor valami nagyon nem oké hormonálisan, amin a Norcolut meg a Closty nem fog segíteni.

Ha korai menopeuza, akkor meg el kell fogadni 40 évesen, hogy nem lesz több gyerek.

2018. szept. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sz amh ha gyereket szeretnél nagyon messze van a normál tartománytol, meg lombikkal is nehezen stimulálható.
2018. szept. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A nőgyógyászom azt mondja ,hogy igen látja ,hogy a két érték milyen tartományban van viszont az ANTI TPO szintem is magasabb tehát lehet az egész pajzsmirigyből is fakadhat.Mert,hogy az u.rom folyamatosan jó.Mindig épül a nyálkhahártyám nincsenek cisztáim van tüszőm a petefészekben most négy petét számolt meg.A nyák is stimmel hozzá csak valamiért vacakol a mensim.Nem vagyok túlsúlyos sem.Szóval hát remélem nem lesz igazatok.Persze örülök mert van egy kisgyerekem de 40 évesen ezt még nagyon korainak tartanám.
2018. szept. 14. 13:21
 4/13 anonim ***** válasza:
Menj el egy meddőségi kivizsgálásra! Sokkal hozzaertobbek, mint egy nőgyógyász. Simán lehet, hogy minimális segítséggel spontán terhes leszel. Ha meg minden rendben, akkor meg kapsz egy pozitív megerősítést.
2018. szept. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A nőgyógyászom pont ezzel foglalkozik és egy endós dokinővel dolgozik össze a rendelőjében.

Épp most kaptam a kiértékelésüket.

Ellentmond a labor és az Uh egymásnak.

És ahogyan írtad is azt mondja Doktornő ,hogy kell lehet valamilyen minimális segítség mert a hormonrendszerem kell rendbe rakni.Érdekes mert nem híztam nem vagyok depis ha nem lenne rendszertelen kimaradozó a mensim semmit sem tünne fel.

Mindenesetre a Budai Endokrinos orvos nagyon megijesztett mert elmentem egy másik orvoshoz is.Ő kerek perec menapeuzásnak titulált két laborból öt perc alatt.

Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz .

2018. szept. 14. 14:50
 6/13 Husevo virag válasza:
Kedves kérdező! Sikerült azóta a baba? Inofolicot próbáltad? Hasonló kérdést írtam ki én is... Érdekel, mi lett Veled.
2019. júl. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szia ,Sajnos azóta sem,,,MIndent megpróbáltam már,Infolic,méhpempő,q10 ,inzulin rezisztencia vizsgálat,pajzsmirigy,closty,norculut,utrogestan,folát,trimeszter sorolni sem tudom,,,,,tavaly december óta nem jött meg .Az azérdekes,hogy semmiféle más tünetem nincsen tehát nem híztam nem hullik a hajam az ultrahangon minden ok még tüszőim is vannak és méhnyálkahártyám egy hónapja is 5.8 mm volt.Állandó ellenőrzésre járok de sajnos ezt meg sem lombikozzák 29 volt a legkisebb fsh.-m és 91 a legmagasabb eddig.
2019. júl. 15. 11:20
 8/13 Husevo virag válasza:
Szedtel DHEAt? Facebookon, googleban keress ra. Utolso mentsvar. Ha az nem tesz csodat, akkor semmi!?
2019. júl. 17. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nézettem DHEA szintet teljesen normális mint ahogy a tesztoron szintem is ezért inkább a YAm gyökér kapszulánál maradok ami ugyanolyan hatékony mint a a DHEA csak talán természetesebb.

Talán....

Köszönöm azért

2019. júl. 18. 13:13
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező!Az mit jelent,hogy a Closti nem hozott eredményt?Nem lett tőle peteérésed?Mennyi ideig szedted?
2019. júl. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!