Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pco+Ir betegségem van. Aki...

Pco+Ir betegségem van. Aki ebben már tapasztalt tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Júliusban elmentem endokrinológushoz mert állandóan pattanásaim vannak(ciklustól függetlenül mindig)illetve szőrösödök sajnos több helyen is(arc, has, mell persze nem olyan durván de azért engem zavar), ő aztán elküldött labor vizsgálatra 3. és 21. napi vérvételre, fogorvoshoz, gégészetre, hasi ultrahangra, nőgyógyászhoz, mindenhol gócot kerestek. Aztán az eredménnyel visszamentem az endokrinológushoz és mivel sok pici apró ciszta van a jobb petefészkembe mint kiderült a nőgyógyásznál ezért elküldött cukorterheléses(3 pontos) vizsgálatra majd az eredménnyel újra vissza az endokrinológushoz aki megállapította hogy a pco mellett enyhe inzulinrezisztenciám is van. Felírt Merckformin XR nevű gyógyszert illetve a nőgyógyász ajánlotta az Inofolicot. Diétázom odafigyelek rá hogy mit eszek és tornázok eddig lement 3kg. A ciklusom szerencsére rendben van, mindig rendbe is volt max +-2 nap csúszások vannak. Ti hogyan tartjátok a diétát mit esztek reggelire, tízóraira, ebédre, uzsonnára, vacsorára? Mit sportoltok és hányszor egy héten? Már nagyon szeretnénk egy kisbabát a párommal és sajnos sok volt a csalódás amíg nem tudtuk hogy miért nem sikerül a teherbeesés. Igazából ha valakinek pco és ir betegsége van miért nem jön össze a baba? Nem tud megtapadni? Ha nem szednék gyógyszert csak az Inofolicot, diétáznék és sportolnék akkor vajon sikerülne? Nagyon szépen köszönöm ha leírjátok a tapasztalatotokat és bocsánat a sok kérdésért! 23/N

2018. okt. 24. 10:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%

Kell a gyógyszer! Teljeskiőrlésű pékáruk, sovány sonka, felvágott, tojás, sajt, zöldségek minden mennyiségben. Hús is mehet, de inkább abból is sovány. Halak. Cukor, tészta, fehérliszt tilos, feher rizs sem. Bulgur, köles, barna rizs pl oké. Főtt krumpli néha, pürének sose. Túró mehet de sovány, tejből is és ne sokat.

Mozogj sokat, ha teheted a nagy séta is jó!

2018. okt. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod igazán kedves vagy! Te ezt hogy szoktad beosztani?pl egy napra hogy mikor mit eszel és te mit és mennyit mozogsz? A gyógyszer (Merckformin) miért olyan fontos?(az a baj hogy most mentem új munkahelyre és sajnos ettől a gyógyszertől azt mondta az orvos hasmenesem lesz egy jó ideig emiatt nem igazán szeretnék táppénzre menni már)
2018. okt. 24. 11:12
 3/26 anonim ***** válasza:

Nem kell tartanod a 160g szénhidrát diétát pl? Nem kaptál tanácsot a dietához? Én nem méregetek semmit, pedig kellene, de javulnak az értékeim így is.

A gyógyszer segít abban hogy ne ingadozzon ki az inzulin szinted, segít a fogyásban is, persze ha kell.

Ez a gyógyszer tényleg okoz hasmenést, nekem is ez volt, de aztán Merckformin xr-t kaptam ami lassabb, egyenletesebb felszívódású, azzal nincs hasmenésem! Lehet neked is jó lenne.

Egyébként a gyógyszert fokozatosan kell felepíteni, mondta az orvos?

2018. okt. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Azt nem mondta hogy van ilyen 160grammos szénhidrát diéta csak hogy ezzel a gyógyszerrel tudok fogyni is. Igen azt mondta hogy fokozatosan kell és én is XR-t kaptam. Köszönöm a választ!
2018. okt. 24. 11:26
 5/26 A kérdező kommentje:
Bocsánat elfelejtettem írni hogy fogynom kellene mert 171cm és 83kg vagyok.
2018. okt. 24. 11:27
 6/26 anonim ***** válasza:
38%
Feltételezem akkor hogy van mit leadnod. Akkor főleg kell ez a gyógyszer, mert ameddig nincs rendben a cukorháztartás és nem fogysz, nem lesz rendben a hormonháztartás. A baba addig nem fog sikerülni. A gyógyszert fokozatosan építsd fel, az xr-rel nem megy úgy a has mint a simával. Persze ha cukrot, sok szénhidrátot eszel a gyógyszerre, akkor nem lesz más, mint jól meghajt ha xr ha nem.
2018. okt. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Igen sajnos van mit leadnom. Köszönöm a tanácsot! :)
2018. okt. 24. 20:09
 8/26 anonim ***** válasza:
93%

Szia :) ha ha vki, akkor én aztán jártas vagyok a témában. Nekem fogamzasgatlo abbahagyasa után derült ki a pcos + IR + pajzsmirigy alulműködes. 8 hónapig nemis menstruáltam. Majdnem 2 év telt el azóta, már sok mindenen keresztül mentem. Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj!


Nézesd meg a pajzsmirigyet is, mert én másfél évet vacakoltam, mire kiderult, hogy az is gond.

Fontos a sport, a tiszta étkezés (no cukor, no liszt) és a helyes gyógyszerek.

E mellé kell a vitamin: E, D, C, folsav, szelén, magnézium, cink.

Jó az inofolic, de nekem az még jobban megemelte a cukromat. Egy próbát megér.


En a helyes kezelés után fél évvel itt vagyok rendszeres, tűpontos menzesszel, tiszta arccal, ciszta mentesen, IR elmúlt (nincs tünete), peteérés is van. A baba pedig tudom, hogy hamarosan jönni fog :)

2018. okt. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :) Én nem szedtem soha fogamzásgátlót. A pajzsmirigyemet hogy tudják megnézni? Igen a vitaminokra rá vagyok állva. Te cukor helyett mivel édesítesz?(pl teát vagy akár ha főzöl mit teszel bele helyette?) Örülök hogy kitartással sikerült tünetmentessé válnod és mihamarabbi babásodást kívánok ezek után már rád férne végre hogy boldog légy! :) Ti amíg kezeltetted magad addig is próbálkoztatok a babával?
2018. okt. 25. 06:15
 10/26 anonim ***** válasza:
73%

Pajzsmirigy hormont néznek vérből, illetve ultrahanggal is nézik.

Cukor helyett eritritet vagy xilitet szoktam. Kávéba édeskét, mást nem nagyon édesítek egyébként, simán kihagyom.

Igen, végig próbálkoztunk, másfél éve már biztos, de januártól van menzeszem, és júniustól rendszeres.

Köszönöm! :) viszont kívánom!!

2018. okt. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!