Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombik előtti HSG megismétlése?

Lombik előtti HSG megismétlése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Véleményetekre vagyok kíváncsi: tavaly év végén voltam petevezeték átjárhatóságin. Ott kiderült, hogy többszörösen és két oldali összetapadásom volt. Voltunk augusztusban lombik konzultáción, ahová decemberben mehetünk is. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes volna-e, hogy a kezelőorvosommal megbeszélnem egy még egyszeri átfújást? Egyre több helyen olvasom, hogy a történet nem ennyire egyszerű, hogy átfújják és a páciens rendben van, hanem akár újra összetapadhat (akinek durván össze volt nőve) méghozzá nagyon rövid időn belül. A kezelőorvos átfújás után javasolt egy 1 hónapos pihenőt, addig nem ajánlotta a szexuális együttlétet. Van-e valakinek ezzel kapcsolatban infója, illetve sikertörténete? Volt akit többször átfújtak?



2018. nov. 14. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Ez egy nagyon intelligens kérdés! Igen, szerintem meg kellene beszélned vele, hogy egy átjárhatóságit szeretnél, ha nem akarja akkor keress másikat. Vannak erre kíméletes módszerek is. Én azt hallottam, hogy van akinek már csak azért sem csinálják meg és küldik lombikra, mert ugye ott ez nem számít. DE, ha valóban ilyen mérvű összetapadásod volt ragaszkodnod kellene egy másikhoz hsg-hez is. Lehet hülyeséget beszélek, de inkább még egy átjárhatósági próba, mint lombik, mert lehet csak ez a baj!
2018. nov. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%

Sikerült nálad megnyitni a hsg alatt? Mert ez nem teljesen világos számomra

Ha sikerült megnyitni, más baj nincs, de a baba mégsem jött össze, akkor nektek kell mérlegelni, hogy mit szeretnétek, mennyi idotok van még próbálkozni. Ha viszont ezelőtt sem sikerült megnyitni a vizsgálattal, akkor nem próbálkoznék újra.

Nekem egyébként egyik oldal volt elzáródva, sikerült megnyitni azt is. 5 hónap múlva harmasikreim fogantak inszeminációval. De fogalmam sincs, hogy addigra visszazáródott-e vagy sem .

2018. nov. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Papír szerint sikerült megnyitni. Itt nem is ez a kérdés, mert magától értetődő, hogy már megnyílt. Hanem az, hogy esetemben, akinek ilyen szinten össze volt nőve (fél órás küzdelem és plusz kontrasztanyag) össze nőhet-e újra.

Amit Te írsz az nem túl biztató, mert reméltem ezt lehet kérni újra és nem felesleges...

2018. nov. 14. 10:56
 4/8 anonim ***** válasza:
És lombiknál ennek mi haszna is lenne? A petesejteket leszívják és utána közvetlenül a méh üregébe juttatják a az embriókezdeményt. Nem mindegy, hogy a petevezetőd átjárható-e vagy sem? De. Szóval a vizsgálat totálisan felesleges.
2018. nov. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gondolom arra gondol a kérdező, hogy megnyitná talán a vizsgálat es akkor próbálkoznának természetes úton, nem lombikra mennének. Ezért írtam, hogy atrol függ mennyi idejük van még, ettől tenném függővé, hogy hogyan döntök.
2018. nov. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy látom csak az utolsó értette meg mit akarok ebből kihozni. De én kérek elnézést, lehet rosszul kérdeztem! Amit ki akartam ebből hozni, hogyha nem muszáj, nem megyek lombikra, és orrba-szájba nyomni a hormonokat. De, ha kell és nincs értelme a kérdésemnek akkor természetesen alá vetem magam a lombiknak. Szeretnék gyerekeket, de lehet, hogy csak ennyi a baj, mert már mindent megnéztek nálam és minden negatív volt.
2018. nov. 14. 22:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Elnézést, számomra tényleg nem volt világos a dolog.

De ezek szerint átjárható lett, és így sem estél teherbe. Lehet próbálkozni a végtelenségig, van olyan is, aki végigcsinál 3 sikertelen lombikot, aztán spontán esik teherbe. Neked kell tudnod, hogy mennyire "sürgős" a gyerek.

2018. nov. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En vagyok a 2 es 5 válaszoló is. Nekem is nehezen állt össze a kep, elsőre jól le is lettem pontozva. 😂 Köszi gyerekek!

Ugyanazt tudom mondani, neked kell tudnod, hogy mennyi időtök van. 25 évesen bevallalnék újabb hsg-t, 35 évesen már nem. Kérdés, hohy minden más rendben van-e (pajzsmirigy, ir, prolaktin szint, immunológiai es genetikai vizsgálatok mit mutatnak, spermakep). Tehát ez elég összetett kérdés, nincs rá egyértelmű válasz, körülményektől függ.

2018. nov. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!