Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Milyen vizsgálatokat végez a...

Milyen vizsgálatokat végez a nőgyógyász, hogy megállapítsa, hogy ‘minden rendben’?

Figyelt kérdés

Voltam a nőgyógyászomnál, akitől kértem, hogy vizsgáljon át teljesen, hogy megtudjuk, minden rendben van velem és a teherbeesés sikeres lehet.

Viszont a vizsgálat annyiból állt kb mint a rákszűrés..5-10perc,majd felállt és közölte, hogy minden rendben.

Én nem nyugodtam meg ettől és több hónapnyi próbálkozás eltelte után egyre kevésbé érzem, hogy sikerülni fog.

Tényleg ennyi a vizsgálat? Azt hittem elküld vérvételre stb...


2018. nov. 26. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Hivatalosan 1 év után küld el vérvételre, persze te mondhatod, hogy már megvolt az 1 év próbálkozós időszak.
2018. nov. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mennyi az a több hónap?

1 év előtt nem szoktak vizsgálgatni, mert full felesleges. Egészséges embereknek is idő kell sokszor, nem esik mindenki teherbe az első védekezés nélküli szexnél.

2018. nov. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3. es 21. napi vervetel, en sima vervetelt is csinaltattam a haziorvosnak. Ferfi oldal vizsgalat. Majd atjarhatosagi. Peteerest se art kovetni uh-val, van-e.
2018. nov. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

8hónapja nem védekezünk, a férjem 40éves, ő is is megy a megadott vizsgálatokra, ha mindenhol minden rendben, akkor lombikozunk..

Köszönöm a válaszokat!

2018. nov. 26. 21:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezt nem teljesen értem, hogy ha mindenhol minden rendben akkor lombikozunk. Azért ez nem ilyen egyszerű. Majd az orvos megmondja, hogy mi a teeendő, attól függően hogy mi a problmátok.

Egyébként az alap vizsgálatokat már leírták előttem, ciklusfüggő hormonok vérvételből, peteérés figyelése, petevezeték átjárhatósági vizsgálat, illetve cukorterhelés sem árt.

2018. nov. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen. Ezeket nem vizsgálták nálam. Ezért is kérdeztem, hogy mikre van szükség. Köszönöm
2018. nov. 27. 12:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi már több éve küzdünk. Még csak most jutottunk el odáig, hogy találtam egy valóban törődő orvost. Akivel újra kezdjük a vizsgálatokat. Sajnos azt mondta az orvos, az eddigi eredmények alapján, nem fogok spontán teherbe esni nagy valószìnűséggel, így lombik lesz. Sok vizsgálat előzi meg azt, hogy inszemináció vagy lombik lesz, hogy kellenek-e ezek egyáltalán! Nekünk harmadik baba lett volna, de eddig mindhárom elment tőlünk. Sajnos egy petevezetőm maradt..méhenkívülitől kivették 5 hete. 30 vagyok, Férjem 42. Nincs még gyerekünk.
2018. nov. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ohh nagyon sajnálom.. sok “szerencsét” kívánok nektek, hogy összejöjjön..
2018. nov. 27. 17:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm. Köszönjük.
2018. nov. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!