Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Túlsúlyos PCOS+IR sorstársak...

Túlsúlyos PCOS+IR sorstársak a hármas kezelés betartásával (étrend, mozgás, gyógyszer), emellett sikeres fogyással mennyi idő alatt sikerült spontán teherbe esni?

Figyelt kérdés
Én kb. 9 éve tudok PCOS-emről, IR-emről, de elég hullámzóan tartottam a hármas kezelést, ebből kifolyólag hol lement 10 kg, hol visszajött 15 kg. Most újévi fogadalmam, hogy ezt az évet a magam rendbetételére szánom (jelenleg 160 cm/126 kg...), és 2020-ban már babázni szeretnék :)

2018. dec. 31. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mind2x 3 hónap.
2018. dec. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak súlyos IRem van. 7. hónap alatt jött össze a második hónapban derült ki az IR. Összesen 22kg fogytam tartva a hármas kezelést. 174cm vagyok és 117kgról indultam. Most szülés után kevésbé tartom a diétát mozogni januártól kezdek újraés 98kg vagyok, szóval 3kgval több mint kezdetben.

Kisfiam 3 hónapos és kezdek visszatérni a szigorú diétához és mozgáshoz. A gyógyszert szoptatás után szedem majd újra.

2018. dec. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Először is a saját érdekedben beszéld meg magaddal, hogy nem, az étel nem fontosabb, mint az életed, az egészséged.


Kétszer annyit nyomsz, mint kellene, tehát legalább 60 kg zsírt cipelsz a testeden. Gondolj a szívedre!


És ne engem utálj, amiért ezt leírtam. 9 éve beteg vagy, és nem vagy képes tartani akiírt életmódot, mert nem akarod.

2019. jan. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Kár utolsó, hogy nem ez volt a kérdés amit te itt összeírtál.

Én is hasonló helyzetben vagyok, eddig nem volt fontos az én egészségem, most hogy aktuális lassan a baba téma, mostmár komolyan veszem a dolgokat én is életmódot váltok. Ha gondolod írj.

2019. jan. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Egyébként az a kib.szott szomorú, hogy én pl. egész életemben sportoltam, normálisan ettem, nem dohányzom, sosem voltam túlsúlyos, most is izmos vagyok. Erre kiderült, hogy tiszta ciszta a petefészkem, a hormonjaim is össze-vissza... és amikor azt olvasom, hogy a 120 kilós ember lefogy 10 kilót és spontán teherbe esik... na, az mindig szíven döf. És nem a gyerek miatt, hanem mert hónapok óta nem menstruálok. :(


Azt a hozzáállást sem a betegek, de főleg nem sok orvos részéről nem vagyok képes felfogni, hogy miért csak akkor veszik komolyan a PCOS-t, amikor már gyereket akarnának? Addig lehet kövéren, meg egészsgételenül élni? Addig nem probléma, hogy szét van cseszve a hormonháztartás és az anyagcsere? Saját maguk miatt nem érdekli őket, csak ha rájuk jön a szülhetnék? Szomorú.


Ezzel nem a kérdezőt szerettem volna megsérteni, csak kiírtam magamból. Kérdezőnek mielőbbi gyerekáldást és sikeres fogyást kívánok!

2019. jan. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
95%

Kedves 5ös! Én 93 kilóra hiztam és 72kg lettem terhes! MERT volt egy NORMALIS nőgyógyászom. Aki rendes kivizsgálásra küldött és rendes endokrinológushoz mentén (alkalmanként 6ezer) és diabetológus dietetikus. Szigorú diéta és mozgás. Fogyás után ismertem meg a párom és nálunk nem a baba oka volt a fogyás... Ha normálisan gondolkodik az orvos és a nő is akkor előre gondolkodnak a nő egészsége érdekében. De igazad van valóban sokszor a baba a fogyás oka. Mondom ezt úgy, hogy 100000%megértelek 13+6napos vagyok 5 napot voltan most kórházban dec.28tól tegnapig mert a baba mellet 19x18x22mm hematoma van. De en mar elore lefogytam a sajat egeszsegem erdekeben.


1# voltam és nem vagyok 110 kg :D

2019. jan. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!