Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van itt olyan aki régóta nem...

Van itt olyan aki régóta nem esett teherbe aztán kivizsgáltatta magát kapott gyógyszeres kezelést és sikerült?

Figyelt kérdés
Kérdésem lényege az lenne hogy mennyire jellemző hogy elég egy kis gyógyszeres kezelés? Elsősorban tapasztalatokra lennék kíváncsi

2017. ápr. 6. 14:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

hát igazából, nagyon nem mindegy, hogy mire kapja az illető a gyógyszeres kezelést.


Mert én azt kapok 5 hónapja, PCO-ra, ami mellett alapjában véve nehéz a teherbe esés és még mindig nem sikerült.


Én azt gondolom, hogy egy "kis " gyógyszeres kezelés szerintem nem elég. Amit már gyógyszerrel kell kezelni, ott azért az összetettebb. persze vannak kívételek, akiknek sikerül. De nem ez az általános !!!

2017. ápr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én 6 hónap után mentem dokihoz, kiderült hogy nem működött rendesen a jobb petefészkem, ezért nem sikerült addig. Clostit kaptam, 8. hónapban már megmaradt a baba. Szóval az én esetem elég egyszerű, nem tartott sokáig kivizsgálni a dolgokat.
2017. ápr. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kedves első!

Milyen gyógyszert kapsz a PCOS-ra? Amúgy van peteérésed?

Bocs az OFFért

2017. ápr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt tudom hogy a pco t nehéz rendbe hozni(sport és diéta is kell a gyógyszer mellé) de mi van ha csak egy kis eltérés van a hormonokban? Írnak rá gyógyszert és rendbe hozza? Tényleg ilyen sok idő lenne rendbejönni? Abban reménykedem hogy ha kapok valami kezelést hamar rendbejövök.... További tapasztalatokat is várom!
2017. ápr. 6. 16:30
 5/13 A kérdező kommentje:
Eddig nálam pco kizárva, petevezetékeim nincsennek elzáródva
2017. ápr. 6. 16:32
 6/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Metformint napi 2x1-et.

+ diéta

+ mozgás (amennyire csak lehet).


Peteérésem már van. Követtük uh.

de ez idáig még nem sikerült a baba.

Doki bizakodik.


csak sajnos most sokat kell utaznom így az együttlétek száma is lecsökkent, nem mindig tudunk együtt lenni peteérés időszakában pl. És ez nyárig tuti így lesz.

2017. ápr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt rengeteg vizsgálatunk, hormonokat néztek, nem találtak különösebb eltérést, megvolt az átjárhatósági, ott is minden ok, páromnál is. Így eltelt 3 év, elmentem endokrinológushoz, ott kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem és inzulinrezisztenciám van. Kaptam gyógyszert tavaly novemberben, január 5-én pozitív lett a terhességi teszt, vagyis 1 hónapnyi gyógyszer szedés után teherbe estem spontán. Most vagyok a 17. hétben. 😊 Szóval én azt mondom, igen lehetséges, hogy csak egy kis gyógyszeres segítségre van szüksége az embernek.
2017. ápr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Van akinél a kis eltérések is pont elegek hozzá, hogy ne sikerüljön a baba, ha nem a megfelelő kezelést kapja az ember. Nekem anno annyira kicsik voltak, hogy első körben a meddőségis doki is rendben lévőnek találta a leleteimet. Volt clostis stimuval inszem, komolyabbal lombik, mégsem sikerült egyik sem. Aztán egy ismerősnek köszönhetően eljutottam egy jó endokrinológushoz, aki kezelte a pajzsmirigyemet l-thyroxinnal, az ir-t hármas kezeléssel. A türelmi idő végére pozitív volt a tesztem minden egyéb rásegítés nélkül.

Nem érdemes siettetni a dolgokat, mert a félrekezelésekkel többet ártanak, mint használnak. Inkább várd ki míg biztosan ismerik a problémád és rendesen kezelnek.

2017. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
17:39 ó de jó gratulálok és utolsónak is! Nagyon köszönöm válaszotokat sokat segített!
2017. ápr. 6. 18:06
 10/13 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nem érdemes a meddőségibe járnom inkább keressek fel egy endokrinológust? Vagy van endokrinológus a meddőségibe is? Vagy várjam meg mi lesz az eredmény a meddőségibe és ha nem sikeres utánna keressek fel egy endokrinológust?
2017. ápr. 6. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!