Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért küzdenek a mai világba,...

Miért küzdenek a mai világba, teherbe esési problémákkal, sok magyar pár, nő, meg Pataki Zitah iresség?

Figyelt kérdés
2019. febr. 1. 07:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs tudományos magyarázat. Mármint persze orvosi okot sokszor találnak a sikertelenségre de arra hogy miért ilyen gyakori nincs. Ismerősi körömben is több ilyen pár van és megkockáztatom hogy azok akik már a 35-t verdesik és együtt vannak 10 éve náluk is hasonló probléma lehet de ők mindig elterelik a témát. Nagyon sajnálom azokat akiknek ennyit kell küzdeniük egy babáért de kívánok nekik sok sok szerencsét, kitartást és a legjobbakat kívánok nekik. Szerintem nagyon jó, hogy Pataki Zitáék ezt ilyen nyíltan csinálják végig mert sokaknak adhatnak erőt ezzel. Nagyon drukkolok nekik! :)
2019. febr. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Jó kérdés. Nekünk - bár természetesen - 6 év volt, mire a nagylányunk megfogant. Mindketten egészségesek vagyunk, mindent rendben találtak, egyikünk sem túl stresszes, nagyon akartuk, de nem görcsösen. Valamiért mégis ennyit kellett várnunk rá. Ráadásul én 20 voltam, mikor elkezdtünk “próbálkozni”, a férjem is csak pár évvel idősebb.


Ezután a kicsik 1-2 hónap alatt megfogantak, a terhességeim pedig minden esetben problémamentesek voltak, egy rossz laborom sem volt soha.

2019. febr. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Ki, miért... Ez ugyan olyan kérdés, hogy miért küzd manapság egyre több ember a rák ellen, vagy épp a cukorbetegséggel, vagy miért egyre több az allergiás...

Van, akinek van rá magyarázat; míg másoknak látszólag minden ok nélkül ezt dobta 'a gép'...

Én is meddő vagyok. Nálam sikerült megtalálni az okát; lett is egy kislányunk, de folytatjuk tovább, szeretnénk nagyobb családdá válni.


Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy Pataki Zita 45 éves, amely életkorban a lombiknak is csak 1-2% esélyt adnak. Ettől függetlenül nagyon szorítok Nekik. Mindenki nagyon megérdemli/ megérdemelné az anyaság ajándékát, aki így képes harcolni egy még nem is létező életért! Ugyanakkor nagyon igazságtalan, hogy az olyan 'családokba', ahol nem is igazán szeretik, foglalkoznak a gyermekekkel (mert az ilyen helyen van vagy legalább 4); csak úgy potyognak... Bennem is sokszor volt utálat azok a kismamák felé akik pl. nagy hassal, veszélyeztetett terhesként kint bagóztak az udvaron, miközben én épp pl. beültetésre siettem...

2019. febr. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Nekem errol egy olyan emleletem van, hogy csak az utobbi 70 evben terjedtek el ennyire a finomitott es adalekanyagos etelek, amik a 2-es tipusu diabeteszhez, ir-hez, hormonproblemakhoz erosen hozzajarulnak. Elotte is ettek pl. kenyeret, de teljesen mas eljarassal keszitettek ugy, hogy emeszthetobb legyen (kovaszos kenyer), nem volt hormon a husban, tejben, tejtermekben, masok voltak az etkezesi szokasok, magasabb volt az etelek taperteke is (pl. gyumolcsok vitamintartalma). En szemelyesen is erintett vagyok ebben, a dietaval lettem tunetmentes.
2019. febr. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Az orvostudomány fejlődésével.

Már olyan is teherbe eshet (pl. lombikkal), aki 50 évvel ezelőtt nem. Így tovább örökíti a "hibás" gént.

Kitolódott a szülés. Régen is nehezen estek teherbe a 40 év felettiek. Csak akkor már nekik volt 4-9 gyerekük, szóval senki sem foglalkozott ezzel.

Elkényelmesedett lett a világ. Régen végeztek fizikai munkát meg nem kocsival mentek a szomszédba is.

Nem voltak ilyen szinten manipulálva az élelmiszerek.

2019. febr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Kitolódott a szülés ideje ez igaz. Több a stressz, sok szirszart megeszünk, hisz ki tudja honnan van a sok élelmiszer a boltban? Bio meg max drágább. És igaz, hogy ahol tojnak mindenre ott potyognak sorba a punyák.
2019. febr. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó ne beszélj hülyeséget, senki nem “hibás gén” miatt meddő. A mai 40-es férfiak körében viszont dübörög a férfi meddőség, méghozzá (többé-kevésbé bizonyítva) a gyerekkori mumpsz miatt (is). De már népbetegség lett az inzulinrezisztencia is, ami szintén meddőséget okoz.

Igaza van az egyik válaszolónak, a feldolgozott, telepumpált élelmiszerek nincsenek jó hatással az emberi szervezetre.

2019. febr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mert vsn vslami a levegőben,amivel mérgeznek minket,ez tuti!
2019. febr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Ülő életmód,stressz,xar kaják mindenféle csodás E betűs adalékanyagok.Mikor pld egy virslibe minimum 85% húst kell tenni akkor meglepődsz, hogy vajon a maradék 15% mi a t..m.Hiába táplálkozik az ember tudatosan, ha agyon gyógyszerezik az állatokat,a tápba mindenfélét beletesznek abból is kapunk valamennyit.Lehetne a végtelenségig sorolni ...


A lányom 2 év alatt fogant.Mi mindketten életmódot váltottunk többet mozogtunk az első próbálkozós év után, mert problémát nem találtak egyikünknél sem.Ez hozta meg kb fél év alatt a sikert.Illetve mindketten D vitamin hiányosok voltunk.

2019. febr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
#7 Leiner mutáció, MTHFR. Ha nem szúrják a vérhigítót nem marad meg a baba. És az hibás gén miatt.
2019. febr. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!