Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Meddőségi vizsgálatot lehet...

Meddőségi vizsgálatot lehet kérni ha csak később szeretnénk gyermeket vállalni? Bőv lent.

Figyelt kérdés

Igazából ez csak az én fejemben létezik, de 3 éve van egy megérzésem, hogy lehet, hogy meddő vagyok. Semmi okom nincs rá igazából, csak megérzés. Azt is megéreztem, hogy a pajzsmirigyemmel gond lesz. Elég jók a "női" megérzéseim, ezért aggódom.

21/N



2019. ápr. 2. 03:06
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Akkor kezdenek vizsgálni, ha minimum egy éve próbálkoztok védekezés nélkül sikertelenül. Ezek a vizsgálatok drágák és vannak köztük olyanok is, amelyek fájdalmasak is
2019. ápr. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Ha mindenkep bele akarsz vagni a vizsgalatokba akkor mond a nogyogyaszodnak hogy mar eltelt egy ev miotta probalkoztok es nem sikerul a baba. De arra keszulj hogy nem olcsok a vizsgalatok es ahogy az elso irta vannak olyanok is amik fajdalmasak.
2019. ápr. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Hja, igazad van, második, hazudjon. Mi a jó ég értelme van?
2019. ápr. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Amúgy meg a vizsgált személy részére ingyenesek a vizsgálatok TB alapon, csak ugye az adófizetők pénzéből fedezik. Sok értelme nincs ok nélkül ilyen drága vizsgálatokat végezni. Kb akkora baromság, mint egy sima röntgen helyett rögtön CT-t csinálni. Oke, a CT pontosabb eredményt ad, de logikus lépés előbb a sokkal olcsobb rontgen es ha az eredemyn nem egyértelmű, akkor kell a márga drága CT.
2019. ápr. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

21 eves vagy, meg ha most az is jonne ki, h minden rendben, attol meg 3 ev mulva siman lehetsz meddo!

Szoval, mibl ertelme a vizsgalatoknak?

Arrol nem is beszelve, h TB alapon parodat is eleg hamar le szeretnek csekkolni, igy gyorsan le is buksz a hazugsaggal, ha mindenkepp ragaszkodsz a vizsgalatokhoz, akkor maganuton, hisz ott a penz beszel.

2019. ápr. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, engedd el ezeket a gondolatokat. Nagyon fiatal vagy, bőven ráérsz a témával, ha már tényleg aktuális lesz.


Én pasiként görcsöltem rajta, hogy mivan, ha meddő vagyok. 31 éves voltam a párommal, mikor próbálkozni kezdtünk és első hónapban összejött a baba. Pasiknál amúgy is nagyobb az esély a meddőségre, tehát én azt mondanám, hogyha eljött a megfelelő pár és idő, akkor kerüljön elő ez a téma, és akkor is csak akkor, ha baj van.

Ettől függetlenül persze a nőgyógyászoddal egyeztetve néhány rutin vizsgálatra elmehetsz, legyen rendben az életed (táplálkozás, mozgás), aztán tényleg ne görcsölj ilyeneken.

2019. ápr. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagyon jók a megérzéseim és szentül meg voltam róla győződve, hogy nem lehet természetes úton gyerekem. Erre rátett egy lapáttal, hogy a férjemmel 4 évig megszakítással védekeztünk, ami ugye nem is védekezés, mégsem lettem terhes.

Aztán mégis az első éles próbálkozós hónapban teherbe estem. Szép nagy és kellemes pofon volt az élettől, hogy ne legyek ennyire pesszimista :D

Szóval ráérsz majd akkor aggódni, ha próbálkoztok és akkor nem jön. Sok vizsgálatot amúgy sem érdemes előre megcsináltatni, mert alig van olyan ami az évek alatt nem tud észrevétlenül megváltozni akár pozitív akár negatív irányba. Annak pedig megint nincs értelme, hogy hamis tényekre alapozol majd mikor babát szeretnétek.

2019. ápr. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!