Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák

A kérdés

PCOS és magas prolaktin?

Február óta inofemet és bromocriptint szedek. Áprilisban voltam ellenőrzésen és szerencsére a prolaktinom most már rendben van. A ciklusom is rendszereződött, vagyis egyre rövidebbek lettek (38, 33, legutóbb 29 napos). Azonban peteérésem nincs. Vagy a tüszőrepedés nem következik be. Hőmérőztem, használtam ovulációs tesztet és mikroszkópot is. Sajnos mindegyik azt mutatta, hogy valami nem okés. Októberben kell visszamennem az orvoshoz, ha addig nem jön össze a baba.

Olvastam, hogy mások használnak méhpempőt, palástfűvet, cickafarkot, barátcserjét. Ezek valóban hatásosak? Melyiket ajánlanátok nekem?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat! :)

Keress kérdéseket hasonló témákban: méhpempő, palástfű, cickafark, barátcserje, PCOS, prolaktin

jún. 10. 19:03  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
IR-ed is van? PCOS 90%-ban IR-rel párosul. Arra pedig a standard terápia a 160 g ch diéta, heti minimum 30-45 perc sport, ha gyógyszert még nem kaptál (metformin), ez így lehet, hogy önmagában is meghozza a tüszőrepedést. Az inzulin kiugrások gátolják a tüszőrepedést.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/16Időpont jún. 10. 21:02 Privát üzenet
Bocsi hogy csak így idepofátlankodok, csak azt szeretném kérdezni hogy honnan tudod hogy nem következik be a tüszőrepedés? Vagy akkor egyáltalán nincs most peteérésed?

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/16Időpont jún. 10. 22:02 Privát üzenet
Hőgörbéből látszik, hogy történt-e repedés.

# 3/16Időpont jún. 10. 23:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Meglepő de nincs IR-em.

Igen a hőgörbéből tudom hogy nem következik be a tüszőrepedés.

# 4/16Időpont jún. 11. 02:47 Privát üzenet

A diéta a PCOS-nél akkor is segít ha nincs IR-ed.

Egyébként ez attól függ, mennyi idős vagy, mennyi türelmed van. Mi fél év után mentünk meddőségi központba, én akkor voltam 35. Megmondtuk, hogy 1,5 éve próbálkozunk. Azóta volt nagyon-nagyon sok vizsgálat, 3 inszemináció és ebben a hónapban kezdtük a lombikot. Mindenestül 1 év alatt jutottunk el idáig.

Ezen kívül nem tudom néztek-e Neked pajzsmirigy hormonokat? (TSH, fT3, fT4, anti-TPO, anti-TG) Ha nincs kizárva, hogy a PCOS-t a pajzsmirigy okozza, addig egyébként nem is lehet rámondani, hogy PCOS. Bár ez már csak protokolláris, mivel ha megvan a polycisztás petefészek uh kép és nincs ovud, akkor az már PCOS.

Mik lettek az inzulin és glükóz értékeid ha megkérdezhetem?

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/16Időpont jún. 11. 09:07 Privát üzenet
Ugyanebben a helyzetben vagyok, csak én tartom a 160g ch diétát és heti 6x edzek. 4 hónapja WTN ciklusbarát krémet használok, egyszer már volt azóta tüszőrepedésem.. ezen kívül nincs tippem sajnos.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/16Időpont jún. 11. 09:35 Privát üzenet
Pont ezt akartam írni, h az ir diéta pcos-re is jó.

# 7/16Időpont jún. 11. 09:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Glükóz 5,8. Inzulin 9,8. Egyedül a TSH lett még megnézve. Az is rendben volt. :)

# 8/16Időpont jún. 11. 20:13 Privát üzenet
Hát ez nem terhelés. Ebből nem lehet látni, h van-e ir. 3 pontos terheléssel (0-60-120 perc) lehet csak megállapítani, de az viszont ennyiből is látszik, h az éhgyomri értékeid is kissé emelkedettek.

# 9/16Időpont jún. 11. 20:17 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90
A kérdező kommentje:

Az orvos szerint ezek az értékek rendben vannak és ezért nem küldött terhelésre.

# 10/16Időpont jún. 11. 20:20 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kinek mennyi idő alatt hatott a Boromcripton, Norprolac magas prolaktin szintnél?
Jó napot kívánok kinek milyen tapasztalata van a magas prolaktin szintről? Gyerek valalas előtt mert sajnos nem jön össze a második baba és nagyon szeretnem és mien házi...
Valaki hasonló cipőben?
Magas prolaktin szint mitől?
Enyhén magas prolaktin, hátrahajló méh, stressz aggódalom, hogy nem lehet babám. Ezek miatt nem jön össze 2éve?
Lányok! Magas prolaktin szint csökkenti a teherbeesést?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Teherbeesési problémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!