PCOS és magas prolaktin?

Figyelt kérdés

Február óta inofemet és bromocriptint szedek. Áprilisban voltam ellenőrzésen és szerencsére a prolaktinom most már rendben van. A ciklusom is rendszereződött, vagyis egyre rövidebbek lettek (38, 33, legutóbb 29 napos). Azonban peteérésem nincs. Vagy a tüszőrepedés nem következik be. Hőmérőztem, használtam ovulációs tesztet és mikroszkópot is. Sajnos mindegyik azt mutatta, hogy valami nem okés. Októberben kell visszamennem az orvoshoz, ha addig nem jön össze a baba.

Olvastam, hogy mások használnak méhpempőt, palástfűvet, cickafarkot, barátcserjét. Ezek valóban hatásosak? Melyiket ajánlanátok nekem?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat! :)



2019. jún. 10. 19:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
IR-ed is van? PCOS 90%-ban IR-rel párosul. Arra pedig a standard terápia a 160 g ch diéta, heti minimum 30-45 perc sport, ha gyógyszert még nem kaptál (metformin), ez így lehet, hogy önmagában is meghozza a tüszőrepedést. Az inzulin kiugrások gátolják a tüszőrepedést.
2019. jún. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy csak így idepofátlankodok, csak azt szeretném kérdezni hogy honnan tudod hogy nem következik be a tüszőrepedés? Vagy akkor egyáltalán nincs most peteérésed?
2019. jún. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hőgörbéből látszik, hogy történt-e repedés.
2019. jún. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Meglepő de nincs IR-em.

Igen a hőgörbéből tudom hogy nem következik be a tüszőrepedés.

2019. jún. 11. 02:47
 5/16 anonim ***** válasza:

A diéta a PCOS-nél akkor is segít ha nincs IR-ed.

Egyébként ez attól függ, mennyi idős vagy, mennyi türelmed van. Mi fél év után mentünk meddőségi központba, én akkor voltam 35. Megmondtuk, hogy 1,5 éve próbálkozunk. Azóta volt nagyon-nagyon sok vizsgálat, 3 inszemináció és ebben a hónapban kezdtük a lombikot. Mindenestül 1 év alatt jutottunk el idáig.


Ezen kívül nem tudom néztek-e Neked pajzsmirigy hormonokat? (TSH, fT3, fT4, anti-TPO, anti-TG) Ha nincs kizárva, hogy a PCOS-t a pajzsmirigy okozza, addig egyébként nem is lehet rámondani, hogy PCOS. Bár ez már csak protokolláris, mivel ha megvan a polycisztás petefészek uh kép és nincs ovud, akkor az már PCOS.


Mik lettek az inzulin és glükóz értékeid ha megkérdezhetem?

2019. jún. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyok, csak én tartom a 160g ch diétát és heti 6x edzek. 4 hónapja WTN ciklusbarát krémet használok, egyszer már volt azóta tüszőrepedésem.. ezen kívül nincs tippem sajnos.
2019. jún. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam írni, h az ir diéta pcos-re is jó.
2019. jún. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Glükóz 5,8. Inzulin 9,8. Egyedül a TSH lett még megnézve. Az is rendben volt. :)
2019. jún. 11. 20:13
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát ez nem terhelés. Ebből nem lehet látni, h van-e ir. 3 pontos terheléssel (0-60-120 perc) lehet csak megállapítani, de az viszont ennyiből is látszik, h az éhgyomri értékeid is kissé emelkedettek.
2019. jún. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Az orvos szerint ezek az értékek rendben vannak és ezért nem küldött terhelésre.
2019. jún. 11. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!