PCOS és magas prolaktin?

Figyelt kérdés

Február óta inofemet és bromocriptint szedek. Áprilisban voltam ellenőrzésen és szerencsére a prolaktinom most már rendben van. A ciklusom is rendszereződött, vagyis egyre rövidebbek lettek (38, 33, legutóbb 29 napos). Azonban peteérésem nincs. Vagy a tüszőrepedés nem következik be. Hőmérőztem, használtam ovulációs tesztet és mikroszkópot is. Sajnos mindegyik azt mutatta, hogy valami nem okés. Októberben kell visszamennem az orvoshoz, ha addig nem jön össze a baba.

Olvastam, hogy mások használnak méhpempőt, palástfűvet, cickafarkot, barátcserjét. Ezek valóban hatásosak? Melyiket ajánlanátok nekem?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat! :)



2019. jún. 10. 19:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Figyi, ebből tényleg nem látszik semmi. Olyan doki kéne, aki ért hozzá :( javaslom az IR (Inzulinrezisztencia) facebook csoportot. Ott a doksik között megtalálod, h a jelenlegi legjobb endo dokik mely értékeket tartják elfogadhatónak. Meg fogsz lepődni.
2019. jún. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Tervben van, hogy elmegyek egy másik orvoshoz. Nem azért mert a mostanival nem vagyok megelégedve hanem mert kíváncsi vagyok más véleményére is. :)
2019. jún. 11. 20:31
 13/16 anonim ***** válasza:

Ebből ahogy írták, megállapíthatatlan. Ha már a kezdő értékek is rosszak lennének, akkor már nagyon nagy bajban lennél. Még azoknak is hasonló értékei vannak a terhelés előtt, akiknek durva IR-jük van, mint Neked. Így ez nem mérvadó. Minimum 3 pontos (0-60-120 perces) terheléses méréssel lehet megállapítani, hogy IR-e vagy sem.

A TSH-d mennyi volt? Ezek után azt is el tudom képzelni, hogy mivel határértéken belül van, azt is jónak mondták...

FT3, FT4 és más pajzsmirigy hormont nem néztek? Csak a TSH kevés...

2019. jún. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

1,746 lett a TSH.

Ezekkel kezdte az orvos. Azt mondta ha ezek az eredmények jók lesznek akkor megyünk tovább és többet fog kivizsgálni. De mivel a prolaktin elsőre magas lett így nem vizsgált tovább, hanem kaptam a kezelést.

2019. jún. 12. 05:12
 15/16 anonim ***** válasza:
Na legalább a tsh-d az tényleg jó kb. Nekem 1,9-cel sikerült teherbe esnem, bár azt mondják, babához 1-1,5 között optimális. Cukor 0 perces 5 alatt, inzulin 0 perces 8 alatt jó az Endokrinközpont szerint.
2019. jún. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a válaszod. Mindenképp utána nézek jobban a dolgoknak. :)
2019. jún. 12. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!