Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ki értékelnétek a vérvételem...

Ki értékelnétek a vérvételem eredményét?

Figyelt kérdés

A ciklus 2.napján vették le a vért. Pcos-em van,babát szeretnénk, Merckformin Xr-t szedek 2000 mg. Orvoshoz majd 3.án tudok csak menni. Előre is köszönöm a válaszokat.


Ehomi glükóz:4,7mmol/l

60 perces: 6,9 mmol/l

120perces: 6,0 mmol/l


Inzulin:7,7 mlU/l

Inz. 60,: 48,5 mlU/l

Inz.120:43,9 mlU/l


Tsh:2,5 mlU/l

Fsh:9,9 IU/l

Lh: 9,3 IU/l

Prolaktin: 15,0 mlU/l

Ösztradiol: 197,3 pmol/l


2019. jún. 18. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Pici IR még van (gondolom ennél rosszabb volt mikor elkezdted a Merckformint). A 120as inzulinod nem megy vissza eléggé - inkább semennyire és a cukrod is elég magasan marad, 6 alá kéne mennie..


TSH picit magas a terhességhez. 1-1,5 között kéne lennie. Emellé érdemes lenne nézetni fT3, fT4, anti-TPO és anti-TG hormonokat. Nekem kb ennyi volt a TSHm szintén plusz a testi tüneteim egyértelműen igazolták az alulműködést, ezért elkezdtem gyógyszert kapni. Közben meglett az antiTPO és antiTG eredmény, plusz a pm ultrahang és az meg igazolta a Hashimotot. Mostanra sikerült beállítani a gyógyszereket.


LH/FSH arányod jó, mert 1/1, de lehetne mindkettő alacsonyabb. AMH-t néztek?

A többi jónak tűnik...

2019. jún. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ennél sajnos sokkal rosszabb eredményeim voltak. Néztek AMH szintet is: 16,50 ng/ml (referenciatartomány: 0,17- 7,37) Ilyen magas értékkel mit lehet kezdeni? Már nagyon szeretnénk babát.

A tsh szintem érdekes, mert kb. fél éve nézték a többi hormont is amit mondtál, és teljesen rendben volt. Változhat ilyen rövid idő alatt?

2019. jún. 18. 11:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Oh a pajzsmirigy eredmények egyik hónapról a másikra tudnak változni, ezért kell a folyamatos kontroll. A pm-en NAGYON sok minden múlik.

Nekem is pcos-em van és mielőtt elkezdték kezelni a pm-em peteérésem se volt. Fél éves kezelés meghozta. És tuti az, mert máson nem változtattam és sok testi tünetem is elmúlt.

Plusz ha alulműködésed van (ami pcosnél gyakori), a sok jód fogyasztása javítja az eredményeket de a gyökerére a dolgoknak nem hat.

A t3 és t4 értékeknek meg nem elég határértéken belül lenniük, a felső határhoz közelebbiek a jó eredmények.


Az AMH nagyon magas :o de talán ez még mindig jobb mintha láthatatlan lenne. Viszont beszélj egy jó endokrinológussal és kezdj el egy meddőségis kivizsgálást!

2019. jún. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!