Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Milyen ez az eredmény? Ez már...

Milyen ez az eredmény? Ez már IR? Az LH és FSH érték illetve a TSH és anti-TPO érték mit mutat? (e-mailben kaptam az eredményt, nem tudtam még orvossal konzultálni azért kérdezem itt)

Figyelt kérdés

Éhomi

Glucose 4,7 mmol/L (3,8 - 6,0 között normális)

60 perces glucose 8,2 mmol/L

120 perces glucose 8,4 mmol/L

Éhomi

Inzulin 7,4 mIU/L (3,0 - 25,0 között normális)

Inzulin 60 perc 72,1 mIU/L

Inzulin 120 perc 103,0 mIU/L

TSH 5,310 mIU/L * (0,400 - 4,500 között normális)

Anti-TPO 147,0 IU/mL * (0,0 - 35,0 között normális)

FSH 4,8 IU/L

LH 14,0 IU/L

Prolactin 299,0 mIU/L (40,0 - 530,0 között normális)



2019. jún. 24. 18:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%

Ez már több mint ir.

A 120 perces cukor szörnyű. A tsh nagyon sok, babához meg aztán főleg az.

Az lh fsh arány borzalmas, 1:1 ideális esetben. Ez alapján még pcos is valószínűsíthető.

2019. jún. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
Az anti tpo is el van szállva, nem hiába van ott is csillag.
2019. jún. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Ezek nem jó eredmények.

A 120as cukornak annyinak kellene lennie mint a 0ás.

Babához az éhomi inzulinnak 5 alatt kell lennie. Ezzel a tsh-val teherbe se lehetne esni.

Az lh fsh arány sem jó.

2019. jún. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%
Ez diabetes. Meg pajzsmirigy autoimmun így első ránézésre.
2019. jún. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Ez nem csupán IR, hanem csökkent glükóz tolerancia, ami már egy rosszabb kategória, de még nem cukorbetegség. Emellett autoimmun eredetű PM alulműködésed van. Az LH/FSH arány pedig erősen PCOS gyanús (ha a ciklus 2-5 napja között volt egyáltalán a vérvétel) , bár azt ennyi alapján nem lehet kimondani.
2019. jún. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Csak a tsh-hoz tudok hozzászólni, kismértékű pajzsmirigy alulmüködésed van, adnak rá gyógyszert, hamar beáll a normál értékre.
2019. jún. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ez már erős igt, a cukorbetegség határán, autoimmun pajzsmirigy gyulladás és pcos.
2019. jún. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti: ezzel a TSH értékkel egyáltalán nem kismértékű az az alulműködés - ebben az esetben nem jelent semmit, hogy refernciahatáron belül van. Terhességhez 1-1,5 között kell lennie.

Anti-tpo jelzi az autoimmun eredetet.

Prolaktinnak is 250 alatt kéne inkább lennie inkább.

Az inzulin és glükóz értékek meg nagyon magasak. Az se jó, hogy a 60 percesre 8 fölé megy a cukrod, de hogy 120 percnél még mindig ott van, sőt nő - az nagyon nem jó. Ez már több mint IR - ahogy itt többen is írták.

Kéne még látni az fT3, fT4 eredményeket is.

2019. jún. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki írt!


Ezeket az eredményeket otthon csinált vérvételről kaptam, de mivel külföldön élek, így az itteni nőgyógyász is elküldött, ezek az újabb értékek:


TSH 6,550

FT3 3,05

FT4 0,95

LH 16,5

FSH 7,7

17 Beta-Estradiol 112

Progesteron 0,57

Prolaktin 267


Otthon nem tudom miért nem nézték az FT3 FT4et.


A pajzsmirigy alulműködés egyértelmű, sajnos örökletes anyukámnak és nagymamámnak is van, arra közben kaptam Euthyrox-ot (25mg-al kezdtük és 50mg-ot szedek most).


Ez a második vérvétel a ciklus 14.-ik napjára esett, az első kb az 50.-ikre (abban a hónapban egyáltalán nem jött meg a menzeszem, ilyen se volt még soha ezelőtt).

Nincs PCOS-m.


Ami még érdekes, hogy se a glükózra, se az inzulinrezisztenciára nem mond senki semmit. Elmentem egy itt nagyon ajánlott jó nevű endokrinológushoz, ő is csak annyit mondott, hogy a pajzsmirigyet kezeljük, amint lemegy a normális értékre sikerülni fog a teherbeesés, majd ráérünk terhesség alatt figyelni a cukrot, egyelőre semmi teendő nincs vele.


Mint ahogy itt is írjátok (van aki szerint már diabéteszem van :) nem jók ezek az értékek, és bár inkább hajlok több orvos véleményére mint az itteni laikusokéra, mégis bennem is ott van, hogy biztosan nem kellene-e valami diétát csinálnom legalább?

Nem vagyok túlsúlyos, 70kg a 180centihez inkább átlagos, viszont elég mozgás-szegény életmódom van jelenleg, keveset eszek (mindig is kisétvágyú voltam) viszont sok édeset fogyasztok (ez is mindig így volt).

2019. júl. 26. 12:28
 10/15 anonim ***** válasza:

A pm értékek milyen mértékegységben vannak?


Az a baj, hogy az előzö cukor és inzu eredményeid alapján csak a diéta és mozgás nem elég... persze elengedhetetlen a sikerhez!!! Nézz utána a 160 de még inkább a 120 g-os szénhidrát diétának, csak segíteni tud! Illetve kezdj el mozogni, legalább heti 4x fél-1 órát!

2019. júl. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!