Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 7milló/ml-es spermaszámmal...

7milló/ml-es spermaszámmal sikerülhet spontán teherbeesni?

Figyelt kérdés
Vagy ezzel már csak a lombik jöhet szóba? Most megyünk vissza az andrológushoz majd.
2019. júl. 7. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy emlékszem, hogy 20 millió az alsó határ. Ez lombikgyanús. Az se mindegy persze, hogy mennyi a jól mozgó ezek közül.

Mielőtt visszamentek, érdemes HBA-t és DNS töredezettséget is nézetni, valamint ROS és MAR teszteket. Ezeknek a vizsgálatoknak az eredményei még jobban befolyásolják a sikerességet, mint maga a spermaszám.

2019. júl. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtál. Teljes motilitás 66%, normál morfológia 6%. Bizakodom hogy spontán sikerülhet, de szerintem nem lesz egyszerű menet. Ezeket a vizsgálatokat amit írtál magánúton lehet elvégeztetni?
2019. júl. 7. 10:45
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem olyan rossz ez.

Sok függ attól, mennyire vagytok türelmesek. Ha hamar akartok eredményt, úgyis belevágtok a lombikba, persze az se mindig elsőre sikerül.

Ja, és sok múlik a nő lelkiállapotán. Ha rá van görcsölve a témára, akkor nemigen szokott sikerülni. Ha meg elengedi a témát, akkor ennél sokkal rosszabb eredménnyel is összejön.

2019. júl. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Minket annak idején 15 milliós értékkel továbbküldtek vizsgálatokra, kezelésekre. Akkor nekünk 20 milliót mondták minimumnak.
2019. júl. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A teljes motilitásból mennyi a progresszíven mozgó? Morfológia is alsó határos.

Persze lehet reménykedni. Kérdés mennyi idősek vagytok és mennyi időtök van még, nálad van-e probléma vagy egyáltalán vizsgáltak-e alaposan??


3# A végével tök nem értek egyet. Én rá voltam feszülve már nagyon, iszonyat stresszes voltam és úgy jött össze - lombikkal. Akinek ez probléma annak az "engedd el" mondat a halála. Aki meg ezt nem élte meg vagy már ott van neki, az meg könnyen beszél...

2019. júl. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jah igen, amit írtam, azok magánúton elvégezhető vizsgálatok csak. És ezek még jó spermakép mellett is lehetnek rosszak. Persze sok pénz, de ha meg nincs kivizsgálva és csak a csodát várjátok, és 2-3 év vagy x lombik után jöttök rá, akkor meg örültetek volna ha ennek a tudás birtokában mentek neki..
2019. júl. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
30% a progresszív. Én 29, a párom 34, nálam a probléma megoldódott elméletileg,így most a párom oldala a gond akkor. A vizsgálatokkal nincs gond, igazából ha lombikra küld a doki minket akkor megcsináltatjuk amit kell,vagy ajánlott,ha fizetős is esetleg.
2019. júl. 7. 15:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy jó tanács: Nagyon sok vizsgálatra max akkor küldenek ha rákérdezel, államiban még akkor sem...sok mindent ha magad nem jársz ki, azt veszed észre h eltelt egy csomó idő sikertelenül, amit feldolgozni nehéz, anyagilag meg szintén megterhelő. Lombik jó, de az intézetek érdeke h pörgessék a beavatkozásokat...
2019. júl. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minket 10milional küldtek lombikra. Azt mondta a doki van esély hogy sikerüljön spontán is de nem tudni jövő hónapban vagy 3 év múlva. Nekünk elég volt 2 év próbálkozás,mi mentünk lombikra, ott még rosszabb lett a spermiogram. De másodjára sikerült. Nálam nem volt probléma.
2019. júl. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!