Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Két jó cukroterhelés után ki...

Két jó cukroterhelés után ki lehet mondani, hogy nincs GDMem?

Figyelt kérdés

Az előző terhességem alatt cukros voltam, elég volt a diéta, nem volt nagy gond. A kétórás érték sem volt sokkal a határérték felett (8,0).


A mostani terhességemnek már a legelején diétára fogtak, aztán a 16 hétre előrehozták a terhelést. Tök jó lett az eredmény (0p 5,3 120p 5,7), de azt mondta a dokim, rendes időben megcsináljuk megint. Ez nem lett tökéletes, de azért bőven határon belül (5,5 és 6,5).


Kimondhatjuk, hogy ezúttal nincs GDMem? Vagy ez már az előző terhesség miatt örök stigma?



2019. aug. 7. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg nincsen. De ugye később is kialakulhat, ezért ha visszafogod a szénhidrátot, az nem árt. Meg úgy szúrópróba szerűen én mérnék is néha 1 órásokat.
2019. aug. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

26 hetes vagyok, több terheléses tesztet már nem szeretnék, így is ez volt idén a harmadik, kicsit már elegem van.


Ennyi erővel később bárki másnál is kialakulhat, mégsem néznek rá többször. De nyilván időnként mérem, amúgy is, szúrópróbaszerűen, szó szerint. Köszi a választ.

2019. aug. 7. 12:47
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Még lehet, nekem is jó volt rendes terheléskor, aztán gondolt egyet az orvos és a 34. héten elküldött cukorprofilra, onnantól már napi 3x szúrtam magam inzulinnal a diéta mellé (2. terhesség)
2019. aug. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!