Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Másnak is elment a kedve a...

Másnak is elment a kedve a terhességtől csak a terhesgondozás miatt?

Figyelt kérdés

Isten háta mögötti falu isten háta mögötti külterületi lakott helyén lakunk. Máshova tartozunk védőnőileg, mint kórházilag. Az egész terhességem abból állt, hogy egyik kórházból/rendelőből küldözgetnek a másikba, hogy nem ide tartozok, a védőnő semmit nem tudom, nem mond el nekem semmit, úgy kell nekem rákérdeznem olyan dolgokra, amiket OLVASTAM AZ INTERNETEN... konkrétan innan gyakoriról ötször annyi dolgot tudok, mint tőle, faggatni kell, hogy most mit kell és hol csinálni.

Tök mindegy milyen orvoshoz megyek, milyen terhesgondozásra, szarnak rám, igazából nem is ide kéne jönnöm, stb... Én ezt annak tudom be, hogy nincsen fogadott orvosom, így le vagyok szarva...

Ma is közölték velem hogy van kötelező 38 hetes UH, és hiába mondtam, h még csak a jogszabály szerint sincsen, meg amúgy se orvos se védőnő nem mondta még, de most így 37 hetesen ezzel idegesítenek.


Egyszerűen már csak azért könyörgök, hogy jöjjön ki előbb a baba, hogy ne kelljen többet ezzel foglalkoznom...


Arról ne is beszéljünk, ha valami panaszom van (mondjuk fertőzés), mindenhonnan elküldenek, kenetet nem vesznek, csak felírnak valami gyógyszert azt jól van...


Másnak is volt ilyen nagyon szar élmény a terhesgondozás?


2020. jan. 24. 16:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Miért nem mész magánorvos?
2020. jan. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Nem, mert fogadtam dokit, és csak hozzá jártam mindenért a magánrendelőbe, ő pedig odafigyelt ránk. Ha ilyen a hozzáállás nálatok, fogadni kellett volna neked is inkább.
2020. jan. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem.

De nem értem miért idegeskedsz pl azon hogy uh-ra kell menni? Ha bent lesz még a baba elmész, ha nem akkor nem.

Nyugi, és ne akard, hohy előbb szülessen meg a babád, jó ott bent neki, majd jelzi ha jönni akar.


Addig is amit tehetsz, az az hogy felkészülsz, és utánajársz dolgoknak, hogy majd a szülés és a kórházi napok minél nyugodtabban teljenek-nézz utána hova kell menned szülni, szervezd le hogy jutsz oda be, érdeklödj utána mi kell neked és a babának, mert ez minden kórházban más.


Nagy levegő, nyugalom!

2020. jan. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Miért lenne kötelező magánorvost fogadni? Nem azért fizetem a TB-t, hogy szarjanak rám. Nehogy azzal gyertek, hogy ha valakinek nincs havi 20-30-ezer forintja csak arra, hogy az orvos ránézzen, akkor az ne vállaljon gyereket... Ebből a pénzből megcsináltam a jogosítványt és vettünk egy autót... Mind a babáért.


Azért idegeskedek az UH-n, mert egy hónapos várólista van rá :)

Tudom, hogy hova kell mennem szülni, csak az egyéb vizsgálatok miatt küldözgetnek össze-vissza.


Egyébként a védőnő semmittevésére/érdektelenségére miért lenne megoldás a magándoki...?

2020. jan. 24. 17:06
 5/15 A kérdező kommentje:
Egyébként meg *** se tudta, hogy ilyen a hozzáállás nálunk... Utólag meg már nem lehet fogadni dokit.
2020. jan. 24. 17:09
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Sajnálom a helyzeted. De nem mindenhol van ez így. Velem eddig minden doki rendes volt terhesgondozáson. Az uh miatt ne aggódj. Kicsit feszült vagy, ez lejön az írasodból. Nyugodj meg egy kicsit.

Sajnos vannak bunkó emberek, tudom rosszul esik ha nem foglalkoznak az emberrel, próbálj túllépni rajta és gondolj arra lassan vége.

2020. jan. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Pedig sajnos ma Magyarországon ha normális orvosi ellátást akarsz akkor mész magánban és fizetsz 10-20 ezreket/alkalom. Hiába fizeted a tb-t, akkor is ez a helyzet nem most kezdődött tegnap előtt, ez évek óta így megy. Tudom hogy sz*r, más is tudja hogy sz*r, mindenki tudja hogy a rendszer sz*r, akkor is ez van és a fejed tetejére is allhatsz sem tudsz mit csinalni, minthogy vagy mész magába normális orvosi ellátásért, vagy ezt kapod amit te is leírtál. :(
2020. jan. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

"Nem azért fizetem a TB-t, hogy szarjanak rám"

Nem, de sajnos ebben az országban ez van. Ezt vagy elfogadod, vagy magán, ennyi. Én nem akartam elfogadni. De most már valóban tökmindegy 37 hetesen, akkor tehettél volna még valamit, mikor az elején odamentél az első pár alkalommal, és ezt tapasztaltad. Kb a 20. hétig még simán vállalnak a dokik.

A védőnő a legtöbb helyen tök haszontalan, rá nen is nagyon érdemes támaszkodni, jobban jársz, ha magad nézel mindennek utána.

2020. jan. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

3 gyereket szultem sztk alapon

Egy fillert nem fizettem senkinek sem

Megis rendesen bantak velem!


Szoval nem nem kell fogadott doki csak mert azt gondoljak egyesek h penzert lehet csak minoseget venni.


Amugy kerdezo csapj az asztalra! Ha nem tudsz akkor nem mesz UHra plane ha ennyi a varolista. Legkozelebb leulsz es a torvenyre hivatkoza normalis felvilagositast es vizsgalatot kersz.

2020. jan. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
Én is hasonlóképpen érzek. :) Nekünk első baba lesz, 36 hetes vagyok és szeretnénk később egy kis tesót is, de.. Kikészít. Nálunk már az elején bonyodalmak voltak: falun élek, itt ugye van védőnő és a közeli kisváros kórházához tartozunk, amit teljesen leépítettek, így nagyobb és komolyabb vizsgálatok miatt abba az sztk-ba kellett volna járnunk, ami ennek a "párja", csak nem a leépített verziója.. Ott a genetikai ultrahangos hónapok óta nem működik, össze-visszaság van, felújítások, minden amit el tudsz képzelni.. A kórház, ahova átirányítottak, még időponttal se volt hajlandó fogadni és ellátni, amikor elmentem az adott vizsgálatra. Így kerestem egy magánorvost, aki elég jó árban dolgozik.. közben többször is meg kellett járnom Debrecent és november vége felé pont úgy robogtam be az sztk-s rendezésre, hogy terhesgondozásra mentem. Csak a papírjaimat szerettem volna megkapni, de a doki "befogott".. Lényegében négy helyre járok folyamatosan, a védőnőhöz, a magánorvoshoz, az sztk-ba és Debrecenbe. A terhesgondozást végző sztk-s doki folyamatosan szugerál és célozgat, hogy nincs-e fogadott orvosom, de sajnos még 36 hetes terhesen azt sem tudom, hol szülhetem meg a babámat - ez majd szerdán dől el. Nekem a legtöbb segítséget a magánorvos és az interneten olvasott információk, tapasztalatok nyújtották. A védőnőmmel se megyek sokra, sokszor úgy érzem, hogy feleslegesen kell hozzá mennem.. :(
2020. jan. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!