Apás terhesgondozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Feleségemmel várjuk az első babánkat. Mindkettőnk számára új ez a helyzet.


Mivel az én gyerekemről is van szó, és még az elején vagyunk, közösen mentünk az ultrahangokra, első alkalommal védőnőhöz és a háziorvoshoz, stb.


Amin meglepődtem, hogy 1-2 dokinak mintha ez terhes (hahaha) lett volna. Volt jó sok kérdésünk, amit nem is féltünk feltenni.


Nem vagyunk összenőve, feleségem is önálló felnőtt nő. De úgy gondolom, hogy a várandósságból én is ki akarom venni a részem. És nem csak a házimunkából. ;)


Én vagyok ilyen furibogár csak?


2020. febr. 2. 18:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%

A védőnőhöz is?

Nőgyógyászati vizsgálatkor is bent voltál?


Szép dolog ha egy ferfi részt akar ebben venni, de nekem sok lenne.

2020. febr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%

Nekem a férjem eljött a második UH-ra, mert az elsöre azért egyedül mentem.

A doki irodájába várt míg a vaginális Uh csinálta, majd csinált neki hasit is(ott nem látszik annyira még a korai terhesség).

Többre nem jött el.

De nálunk van szülés felkészítö kurzus és ott kimondottan olyat választottunka ami apás.

A korházat is együtt választottuk ki és néztük meg.


Amikor a baba megszületett is az elsö vizsgálatra együtt mentünk(akkor még otthon volt), majd egyedül mentem, vagy ö vitte öket el...

2020. febr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Első alkalommal igen, védőnőhöz is. Miért, jobb lett volna, ha kint ülök a kocsiban? :D
2020. febr. 2. 18:39
 4/27 A kérdező kommentje:
Első uh-n (hüvelyi) is ott voltam. Persze csak miután elhelyezkedett a párom, utána hívtak be. Volt apáknak kis szék is odakészítve. Mondjuk ez egy magánintézetben volt, itt természetesnek vették, hogy az apuka is bemegy.
2020. febr. 2. 18:41
 5/27 anonim ***** válasza:
22%
Aha, szülés után is inkább otthon maradsz meló helyett, mert a gyerek közös, vagy az csak az asszony gondja lesz? Férfiként mondom, hogy ez idióta dolog.
2020. febr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy fura, csak te "ilyen" vagy és sok a szabadidőd vagy legalábbis rugalmas a munkahelyed. Párom egyszer sem jött velem sehová, mondjuk nem magánorvoshoz jártam, így nem is lett volna rá lehetőség. Csak 4d-s UH-ra jött velem. Ja, meg szülésen bent volt.
2020. febr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
42%
Már megint te meg a feleséged. Ma már ez kb. a harmadik kérdésed. Ennyire háttérbe szorulsz otthon vagy mi van?
2020. febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

#5

Amikor tudok majd otthonról dolgozni, tuti nem megyek be. Tudom, beteg dolog.


#7 Tudom, hogy itt a gyakorin sok a kérdésfosó troll, de valakivel összekeversz. ;)

2020. febr. 2. 19:04
 9/27 anonim ***** válasza:
56%

Az első babánál nálam is csak a 4dre és a szülésre jött. A 4d-t tudtuk munka után is intézni, de a többi vizsgálat mind sztkba volt munkaidőben.


Most várjuk a másodikat, mostmár külföldön élünk, nincs még biztosításunk, így magánorvoshoz kell járnom, és messze is van, muszáj elvinnie kocsival, máshogy nem tudok menni, így délután megyünk. Nem fog a kocsiban ülni, míg én nézegetem a közös babákat, nyílván bejön velem.


A legtöbb embernek, az orvosoknak is azért furcsa ez, mert a vizsgálatok, védőnő délelőtt van, mikor apuka dolgozni szokott, így anyukának muszáj egyedül mennie, de szerintem ez jó dolog, hogy te el tudod kísérni. Sokkal jobban belelátsz a terhességbe, sokkal hamarabb el tudsz kezdeni kötődni a babához, mint az aki csak a szülésnél látja először a gyermekét.


Pl az első terhességemnél a párom el se tudta képzelni, hogy mitől fáj a méhem 12 hetesen, mikor még nincs is hasam.


Most, hogy látta uh-n mekkorára nőtt a méhem, pedig kívülről nem is látszik, megértőbb, mikor azt mondom, hogy nem bírok felkelni az ágyból, mert fáj.


Sokkal hamarabb elkezdett kötődni ehhez a babához, mint az elsőhöz. Az elsőnél amíg nem kezdett el rugdosni, ügyet se vetett arra, hogy terhes vagyok, most meg számolgatja mekkora lehet, olvasgatja neten éppen mi fejlődik ki, stb. A pasik ezt nem érzik, nekik kell a vizualitás ahhoz, hogy rá tudjanak pörögni az eseményekre, és a korai terhességi szakaszokram

2020. febr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
27%
Hmm jósolok. 17 hetes a feleséged.
2020. febr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!