Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kismamák, akik túlsúllyal...

Kismamák, akik túlsúllyal kezdték a terhességet? Hozzátok szólna a kérdésem.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma voltam orvosnál, és a védőnő lekezelő és lenéző viselkedése teljesen kiakasztott!

85 kilóval kezdtem a terhességet (tudom, h sok, de megvan az oka, hogy miért "hagytam igy el magam". Egyébként a súlyom olyan 68-70 kg körül szokott lenni). Szóval már ennek hallatán is hűledezett a védőnő.

Most vagyok a 27 hétben, és 91 kilónak mért ma. Az előző mérés óta, ami egy hónapja volt, 2kg-ot hiztam. Na, erre úgy leoltott, hogy szóhoz sem jutottam.

Megkérdezte, hogy tudom -e, hogy mennyi időm van még szülésig. Mondom persze, h tudom, hogyne tudnám, 3 hónap. Erre ő: és szerintem mekkora leszek addig? Ez borzasztó, hogy milyen nagydarab vagyok, és, hogy a szülésnél nagyon nagy bajok lesznek ám így. Ne zabáljam a csokit, mert el sem hiszi h ilyen nehéz vagyok. Erre mondtam neki, hogy nem is eszem édességet, csak kb 2 hetente 1x, erre mondja, h akkor biztosan minden másból sokat eszem. Nem eszem sokat, nem is birok, folyton a gyomromat nyomja a baba, de mozgás nem nagyon van, mert sokat keményedik a hasam..., pihennem kell. Mondanom sem kell, h hogy felhúztam magam, de nem szóltam semmi rosszat vissza, nem akarok idő előtt összeveszni vele.

Mindez után következett a vérnyomásmérés. Persze sok lett, 160/90. Persze ez is amiatt, hogy óriási vagyok. Mondtam neki h otthon rendszeresen mérem, és normális, nem magas. Később is megmérte, addig lenyugodtam kicsit, 140/80 lett...

Teljesen leoltott és megalázott, pedig szerintem nem én vagyok az egyetlen kismama, aki túlsúllyal kűzd. Mellesleg utánam egy kb 160 kilós lány következett, akkor ő mit kaphatott tőle? :o

Azt azért hozzáteszem, hogy a nagy egészségellenőr védőnőm, aki mellesleg bomba formában van a kb 130 kilójával (és nem terhesen!!!), egy tábla milkacsokit majszolgatott miközben mondta a magáét...

Egyébként a vérnyomásom mindig jó, mérem itthon. Vércukrom is jó, most kaptam meg a cukorterheléses vizsgálat eredményét is, és teljesen jó. A vérképem is tökéletes, csak a vérben lévő vas szintje van a határértéken, de az sem alatta, csak picit alacsony.

Jól vagyok, jól érzem magam, de mégis úgy elszomoritott amiket ma mondott nekem ez a nő.

Bocsi, hogy hosszú lett, de muszáj volt kiirnom magamból :(

Első babámat várom, kislány lesz. :) 24/N



2016. szept. 2. 19:37
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

A kérdés lemaradt, bocsi.

Van más is,aki hasonló cipőben jár/járt? Tényleg voltak gondok emiatt a szülésnél??

2016. szept. 2. 19:41
 2/28 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az orvos mondta az Sztk-ban a magáét, de nem is ismerem, csak azért mentem oda, ért ott volt ultrahang és igazolni akartam a terhességet. Kiröhögtem és többet nem mentem hozzá.

A védőnőm nagyon kedves, bájos fiatal, jól el szoktunk beszélgetni, a súlyom sosem volt téma (ha gondolod, akkor megírom privát neked, hogy mennyi plusz van rajtam :))) és a szülész orvosom sem szólt még.

Azt gondolom, hogy ez a viselkedés, amit átéltél egyáltalán nem normális, megszokott vagy elfogadott.

2016. szept. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Én is nagyon meglepődtem, hogy ilyeneket, és ilyen hangnemben mondott. :(

Ird meg priviben légyszi :)

2016. szept. 2. 19:54
 4/28 anonim ***** válasza:
96%

Huhh, hát le a kalappal előtted, hogy ilyen nyugalommal tűrted. Én tuti lefordítottam volna.

Én beismerem, terhesség előtt elhagytam magam és stresszevő voltam, úgyhogy joooooooo nagy darab lettem. Mikor eldöntöttük, hogy csináljunk babát,elkezdtem fogyózni, mozogni és második hónapban összejött a baba. Na ekkor már "csak" 98 kiló voltam. (110ről indultam)

Természetesen a védőnő engem is piszkál a súlyom miatt, eddig minden eredményem rendben van, az egészséges életmódot folytattam. Most 35 hetes vagyok és eddig 2 kiló jött fel. Az orvosom megdicsért, hogy milyen ügyes vagyok. A védőnő meg még páromnak is beszólt múltkor, hogy azért neki is van ám 10 kiló plussza. Jah.... Meg közölte, hogy a gyerek majd dagadt és beteg lesz miattunk. Mondtuk neki, hogy nyugodtan kimehet a konyhába, semmi egészségtelen dolog nincs már hónapok óta a lakásban.

A lényeg: Ne foglalkozz vele. Azt a pár alkalmat túl lehet élni, amíg az ember terhesség alatt találkozik vele.

Én azon aggódom , hogy vajon a baba születése után is ilyen kedves marad-e a stílusa, mert akkor lehet kitessékelem majd a lakásból.

2016. szept. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
95%
Húhh, szgénykém... Elhiszem, hogy rosszul esett, biztos nekem is rosszul esett volna. Én is túlsúllyal kezdtem, 75 kg voltam teherbeeséskor. Sokáig nem jött fel semmi, viszont az utolsó 2 hónapban feljött 10 kg kb, 85 kilósan mentem szülni. Nekem senki nem szólt be soha a súlyom miatt, sőt, még nyugtatgattak, mikor én hülledeztem rajta, hogy ne törődjek vele, ez normális, majd lemegy. Így is volt, mikor hazajöttem a korházból 72 kiló voltam. A babám is normál súllyal, természetes úton született, nem volt semmi komplikáció. Szóval csak azt tudom mondani, hogy en foglakozz vele... Étkezz továbbra is egészségesen, és kész. A végén valószínűleg még sok fel fog jönni, víz, a baba súlya, stb, úgyhogy valószínűleg fog még oltogatni, de készülj fel előre és sózlj vissza neki! Igazából semmi köze hozzá, hogy hány kiló vagy és hiába divat a földbe döngölni a túlsúlyos kismamákat, a babát nem igazán befolyásolja, hogy rajtad mennyi háj van. Most úgysem fogyózhatsz, az egészséges táplálkozáson kívűl nem tehetsz semmit.
2016. szept. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
82%

Én mondtam volna, hogy tükröt látott már? Majd akkor beszéljen....Egyébként tudom h túlsúlyos vagyok, de odafigyelek. Meghallgattam volna a tanácsát, de nem ebben a stílusban és hangnemben. De nyugodtan szedje össze a gondolatait, hogy mit fog mondani a felettesének. :D

És szépen kisétáltam volna. Nem kell magyarázkodnod, végighallhatnod ahogy sérteget.

Örömteli várandósságot! :)

2016. szept. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pajzsmirigy betegség miatt van túlsúly, szedek gyógyszert sportolok, normálusan étkezek. Így is 88kg al kezdtem a terhességet 92kgal fejeztem be, 4110 os babucival :)
2016. szept. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
27%
A te esetedben 6 kiló hízásról beszélünk, ami az induló súlyodhoz baromi sok!!! Persze szemét a védőnő,de a saját súlyától eltekintve tök igaza van... Bírom itt senki nem eszik, csak a levegőtől hízik, ja meg már 10 hetesen 5 kilónyi víz van rajta...De persze kövéren is lehet egészségesen élni...ne vicceljünk már..
2016. szept. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
79%
Szia ne foglakozz vele a magyar vedonok szeretnek cseszekedni.. en angliaba vagyok terhes 39.heten vagyok a merlegre egyszer nem allitott ra senki kerdeztem mennyit lehet hizni? A valasz az volt amennyi leszek leszek majd lemegy. Ne stresszeld rajta magad ;)
2016. szept. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
68%

En is hasonlóan jártam, mint te. Én félidőig iszonyatosan sokat hánytam, kórházban is voltam miatta, mégis feljött rám tíz kiló, pedig hát könyörgöm.........

Aztan viszont en valóban baromira elkezdtem vizesedni a 30. hét utan, és plusz tíz feljött csak a vízből! 100 kiló lettem a végére! (80rol indultam) A vérnyomásom is kiugrott néha, de csak úgy, mint neked. Nem folyamatosan, hanem egyszer-egyszer stressz hatására (pl fájdalmas mehszajvizsgalat utan 160...). Volt fogadott szülésznőm, aki már ekkor mondta, hogy készítsem magam lelkileg a császárra. Igy is lett, mert mikor vajúdtam, a fájásokkal együtt a vérnyomásom is emelkedett.


Nem akarlak riogatni, de annyiban igazuk van az orvosoknak/védőnőknek, hogy igenis nő a kockázat mindenre a túlsúllyal együtt. Az más kérdés, hogy a hangnem azert rohadtul nem mindegy... Mindenesetre tenyleg figyelj oda magadra! Lehetőleg kevés szénhidrát, sok zöldség, stb, nyilván tudod :)

A védőnődet meg osszad ki szépen, hogy veled így nem.....


További boldog babavárást es jo egészséget kívánok!

2016. szept. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!