Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kombinált tesztnél, ha a baba...

Kombinált tesztnél, ha a baba méretei 1 hét eltérést mutatnak, akkor ezzel az eltérő korral kalkulálnak ugye?

Figyelt kérdés

Az utolsó menstruációmhoz képest kb egy héttel idősebb a baba az uh szerint, így 11+1 naposan mentem a kombinált tesztre, de az eredményen az van, hogy a terhességi kor vérvételkor és uh-kor 12+5 nap, a vizsgálathoz használt kor: biometria alapján. Ez azt jelenti ugye, hogy nem a menstruációt, hanem a méreteket vették alapul?


Illetve a másik kérdés, hogy magas lett a kockázata a vizsgálatnak. Milyen vizsgálatra mentetek ezek után? (A nődokihoz holnap megyek bemutatni az eredményt és kikérdezni, mit tegyek, de már nagyon ideges vagyok.)


A VIZSGÁLT MARKEREK EREDMÉNYE:

PAPP-A: 0,957 iu/L - 0,292 MoM

Szabad ß-hCG: 60,18 ng/ml - 1,723 MoM


ULTRAHANG MARKEREK

Orrcsont (NB): Látható

Tarkóredő vastagsága (NT): 1,80 mm

Trikuszpidális regurgitáció (TR): Normál

Szívfrekvencia (FHR): 161 bpm


Ezek tényleg rossz értékek? A kockázat 1:100 lett.



2020. júl. 1. 17:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kb. ugyanazt tudjàk, magzati dns-t vizsgàlnak.
2020. júl. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

8-asra válaszolva. Nem. Nem mennek kombira mivel az úgy már csak felesleges pénzkidobás.

Nekem tokeletes lett amúgy a kombim. 1:18650-hez. Erre a 20 hetes uh-n láttak két dolgot ami együtt down-ra utalhat. Véletlen egybeesés volt. De ott és akkor kiderült számomra, hogy a kombi úgyszólván sz.t se ér. Ha jó és később felmerül bármi, csak széttárják a karjukat, hogy nahát ez csak sacc (mégha egy a tizenyolcezerhez is jön ki), ha meg rossz, egy csomoszor kiderül, hogy nincs is semmi baja a magzatnak. Felesleges pénzkidobás ez a vizsgálat. A pozitív eredmény nem adhat teljes megnyugvást a negatív meg csak idegesíti az anyukat napokig/hetekig, amíg egy biztosabb vizsgálat eredményét meg nem kapja.

2020. júl. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szia! Egyetértek a 12-es válaszolóval, én sem igazán hiszek a kombinált tesztben. Az első terhességemnél közepes kockázat jött ki Edwards kórra, Nifty tesztet csináltattunk, teljesen negatív lett, egészséges 3 éves már. Most várom a második babánkat, az Istenhegyi Géndiagnosztikán csináltattunk kombinált tesztet+Niftyt. Kombináltat csak azért mert a vérvétel ingyenes volt, ha kér az ember Niftyt, ultrahang meg úgyis kellett volna. Minden eredményünk jó lett. Ha nem lett volna ingyenes a vérvételi része, akkor csak Niftyt és ultrahangot csináltattunk volna.
2020. júl. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!