Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Milyen nem kötelező kivizsgálá...

Milyen nem kötelező kivizsgálásokon vettetek részt várandósan?

Figyelt kérdés
Ugye van a saját doki, akihez járok. Nincs rá panaszom amúgy, kedves mindig, de kb 10 perceket töltök nála, kikérdez, megmutatja a dolgokat, leméri, aztán közli, hogy rendben van a baba, fejlödik szépen. Mi plusszban 4-5D babamozin voltunk nemrég,illetve prena tesztet csináltattam 13 hetesen. Minden eredményem jó eddig, rendben vagyunk, de kinéztem egy speciális UH vizsgálatot, amit a 3.trimeszterben csinálnak. Tulajdonképpen az erekre összpontosít, szív, agy stb és a végén 4D adatok a babáról, nagyon alapos vizsgálat. Persze ilyenkor már ha baj is lenne nem lehet mit csinálni, de szerintem jobb felkészülni a jövőre nézve, inkább derüljön ki, ha valami van. Férjem szerint már így is többet tettünk, mint az átlag, rengetegbe került a prena is,feleslegesnek tartja. Én viszont nem, ne ezen a 15 ezer forinton múljon. Első baba, lehet túl parázom,de úgy gondolom az alap terhesgondozáson esélytelen kiszűrni az ilyen apró dolgokat. Ti mit gondoltok?
2020. aug. 3. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Èn a 12 hetes ultrahangot az Istenhegyin csináltattam plusz Panorama tesztet csináltattunk ès kètszer voltunk 4D-n. 35 hetes vagyok, màst màr nem csinàltatok, ennyi elèg szerintem.
2020. aug. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 3. trimeszteri uh-n minden fő eret szépen megnéztek, megmérték benne az áramlást stb, 45 percet bent voltam, nagyon alapos volt, mondjuk én a Medicoverhez járok terhesgondozásra. Nem csináltattam semmit a kötelező vizsgálatokon kívül, mert nagyon alaposnak találtam őket. Csak kombinált tesztet a 12. heti uh-nál, de szerintem az alap.
2020. aug. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én magzati szívultrahangon voltam a 16. héten, és egy niftyn. Nekünk magasabb volt a tarkóredő, azért mentem, de szerencsére mindenhol minden rendben volt :)
2020. aug. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Semmit. Több plusz uh-m volt,mert kicsinek mérték a babát. Kombinált teszt akkor alap és javasolt,ha 35 elmúltál vagy van a családban valamilyen betegség vagy fejlődési rendellenesség. Így nekem az sem volt. Ha bármi gondom van/volt,a dokimat bármikor hívhatom,rendes és ha bajom van be is hív és megnéz. De nem nagyon kellett még.
2020. aug. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Túlparázod valóban, szülés közben is lehet bármi baj, szerintem felesleges.
2020. aug. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

12. Heti kombinált teszten voltunk az Istenhegyin

/ már Nifty Prena stbre mennék/

Voltunk Genetikusnál a Sote1-en


18. Hetin az Istenhegyiben

20. Héten Jánosban magzati szívUh-on

2020. aug. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Nőgyógyász vagyok, de esküszöm nem vágom, mi az a vizsgálat, amire gondolsz.

Áramlásokat mérnek egy rutin sztk-s vizsgálaton is, mikor indokolt. Ráadásul az mindig pillanatnyi állapotot jelez, nem értem, mire mész vele, ha végignézik mondjuk 33 hetesen.

Belinkeled legyszi, hogy milyen vizsgálat lenne ez?

2020. aug. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Persze, tudom, hogy lehet szules kozben is barmi(ne legyen), de ugy velem az en dokim az erekre nem szentelt eleg idot, meg alig lattam ot dopplerre valtani, latom a monitort en is, mert ki van a falra rakva...Lehet nalatok maskepp van,nem tudom,de itt egy vizsgalat 10 perc max. Kedves utolso, nogyogyasz. Nem Magyarorszagon elunk, Szlovakiaban, Kassan lenne ez a vizsgalat. A neve 3.trimeszteri early skrining IUGR+aramlasvizsgalat. Kolleganom ott volt most skriningen es mondta, hogy nagyon alaposak voltak, egy dokihoz jarunk egyebkent, s o sem banta meg. Kiderult, hogy a babanak van egy plusz erecskeje a nyakaban.
2020. aug. 3. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!