Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ki hogyan viselte a terheségge...

Ki hogyan viselte a terheséggel kapcsolatos vizsgálatokat? Volt benne nagyon kellemetlen? Vagy fájdalmas?

Figyelt kérdés
Én nekem az első babám lesz, és kicsit félek nem tudom mire kell számítani.
2020. nov. 24. 21:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
73%
Nekem semmi kellemetlen nem volt, de én bírom a vért, a tűt, a dokinőm, ha méhszájat vizsgált sem fájt eddig soha. Nagyon fontos, hogy próbáld magad ilyenkor ellazítani,a gáttájék izmait "kiengedni", mert ha befeszíted, görcsbe rándítod akkor 100%, hogy fájni fog. Ezt a tanácsot szülésznő mondta és gyakorlatokat is mutatott a relaxációra. Tudom nem mindig lehet teljesen kivitelezni, mert ha vakami fáj, akaratlanul is de reagál a test.
2020. nov. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
66%
A cukorterhelés nekem nem rossz élmény. Maximum a várakozás miatt, ami a két vérvétel között volt. A cukros lét nekem otthon kellett összekeverni és nyomhattam bele citromot is, így kb.limonádét ittam a vérvételnél. Mások öklendeztek, mert nem nyomtak citromot a cuccba, én lazán elkortyolgattam.
2020. nov. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
55%
Én sprite-ot ittam cukorterhelésen. Barátnőmnek zsemlét kellett ennie meg egy pohár tejet innia hozzá. Nem volt vészes picit sem. Csak várni....
2020. nov. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
71%
Nekem sem volt semmi fájdalmas vagy kellemetlen egyik terhességnél sem. A cukor terhelés is kibírható volt, inkább a várakozástól tartottam. De volt más kismama is, akivel addig el tudtam beszélgetni. Méhszájat nem vizsgáltak, csak közvetlen szülés előtt.
2020. nov. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
82%

Én csak azt utaltam, hogy annyi helyre kellett menni. És ráadásul bunkók voltak.

Mindig várakozni kellett, aztán kb annyit kérdezett, hogy van e panasz, ja nincs, rendben mehet.

A védőnőt teljesen feleslegesnek éltem meg, de amúgy O legalább kedves volt, csak megint havi egy alkalom amikor el kellett jönni a munkából (ingaztam...)

2020. nov. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
75%

Az uh-kat mindig vártam :).


Méhszáj vizsgálat nem volt, az orvosom mindig uh-val nézte meg.


A cukorterhelésre meg vittem citromlevet.

A vérvétel 2 perc.

Semmi kibírhatatlan.

2020. nov. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
80%

Túlléptem a terminust 1 héttel, az alatt az idő alatt kétszer csináltak rajtam amnioszkópiát (magzatvízvizsgálat). Azt hittem, ott pusztulok meg, annyira fájt, az összes többi vizsgálat lófütty volt ahhoz képest. Persze nem biztos, hogy neked is lesz, szerintem ez kórházfüggő vizsgálat.


A vérvétel még nyilván kellemetlen volt, főleg, hogy tőlem nagyon nehéz vért venni, általában ketten szokták csinálni. Azt mondjuk már megszoktam, hogy mindig tűpárna vagyok, inkább az ápolókat szoktam sajnálni, hogy megint szívnak velem.

2020. nov. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm sokkat segítenek a tapasztalatok. Láttom a legtöbbeteknek nem volt igazán rossz tapasztalatta,így már én is nyugodtabb vagyok. :)
2020. nov. 25. 21:23
 19/23 anonim ***** válasza:
78%
Miért kellett lepontozni azért amiért nem volt cukorterhelesem és a legrosszabb a mehszaj vizsgálat volt? 🥺
2020. nov. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
93%
Mert ha nem volt cukorterhelesed akkor nem is vagy Igaz Nagy Magyar Szenvedo Anya aki átélte a Nagyon Cukros Limonádé kihívást.
2020. nov. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!